Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / Hagaby GoIF Örebro 310MILA-KAVLENej godkänd
1. Sixten Elehed1:54:00232+35:141:54:00232
2. Johan Persson1:45:00157+31:493:39:00188-44
3. Christian Eriksson1:19:07214+29:344:58:07189+1
4. Johan Åttingej godkändej godkänd
5. Jörgen Sköld1:54:46302+1:05:02ej godkänd
6. Christer Lindell1:53:36278+1:02:35ej godkänd
7. Magnus Sahlman1:35:51177+33:18ej godkänd
8. Tomas Boman1:38:27242ej godkänd
9. Magnus Herberthson1:37:31272ej godkänd
10. Albin Detterfelt2:37:57235ej godkänd

Linköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
54Linköpings OK 110MILA-KAVLEN14:07:35
1. Victor Bergstrand1:35:21114+16:351:35:21114
2. Peter Eriksson1:32:40100+19:293:08:0195-19
3. Erik Martinsson54:5040+5:174:02:5172-23
4. Rasmus Elmelid1:52:1536+13:555:55:0649-23
5. Jonas Lundgren1:02:5059+13:066:57:5650+1
6. Erik Malmberg1:12:2799+21:268:10:2355+5
7. Sven Engström1:26:08116+23:359:36:3160+5
8. Niklas Olsson1:23:0451+15:2910:59:3556-4
9. Maxime Bonneau1:08:2054+17:4512:07:5553-3
10. Peter Aronsson1:59:4052+27:0414:07:3554+1
59Linköpings OK 1DAMKAVLEN5:34:20
1. Sofia Salomonsson47:07102+8:3947:07102
2. Tove Ekström1:05:57167+17:471:53:04128+26
3. Alva Olsson1:20:5321+4:313:13:5767-61
4. Kajsa Hammarström1:03:2145+10:514:17:1862-5
5. Fredrika Vångell1:17:0267+20:025:34:2059-3
146Linköpings OK 210MILA-KAVLEN16:44:02
1. Henrik Tosteberg2:00:21255+41:352:00:21255
2. Emanuel Herberthson1:46:19163+33:083:46:40206-49
3. Johan Otterström1:13:17172+23:444:59:57192-14
4. Fredrik Johansson3:12:25273+1:34:058:12:22220+28
5. Olof Ljunggren1:11:20113+21:369:23:42210-10
6. Erik Sköld1:07:0467+16:0310:30:46184-26
7. Jonathan Jylltorp1:27:36126+25:0311:58:22173-11
8. Johan Allard1:48:03167+40:2813:46:25174+1
9. Einar Johansson1:04:4116214:51:06160-14
10. Joel Käll Karlsson1:52:5610516:44:02146-14
158Linköpings OK 2DAMKAVLEN6:37:56
1. Emma Backteman56:04242+17:3656:04242
2. Annika Ivarsson1:00:38119+12:281:56:42167-75
3. Elisabeth Ahlgren1:48:09178+31:473:44:51175+8
4. Hanna Modig Tjärnström1:26:29211+33:595:11:20176+1
5. Therese Klintberg1:26:36129+29:366:37:56158-18
217Linköpings OK 3DAMKAVLEN7:04:10
1. Klara Ljunggren50:13144+11:4550:13144
2. Hanna Lundgren1:10:54215+22:442:01:07202+58
3. Johanna Gustås2:07:11262+50:494:08:18216+14
4. Sarah Magnusson1:25:47209+33:175:34:05224+8
5. Frida Sahlman1:30:052447:04:10217-7
258Linköpings OK 4DAMKAVLEN8:10:23
1. Frida Karlsson1:14:59311+36:311:14:59311
2. Sigrid Ljunggren1:12:54227+24:442:27:53279-32
3. Sara Söderqvist2:28:19288+1:11:574:56:12281+2
4. Maria Elmelid1:27:45215+35:156:23:57271-10
5. Monika Edstam1:46:262768:10:23258-13
Linköpings OK / Hagaby GoIF Örebro 310MILA-KAVLENej godkänd
1. Sixten Elehed1:54:00232+35:141:54:00232
2. Johan Persson1:45:00157+31:493:39:00188-44
3. Christian Eriksson1:19:07214+29:344:58:07189+1
4. Johan Åttingej godkändej godkänd
5. Jörgen Sköld1:54:46302+1:05:02ej godkänd
6. Christer Lindell1:53:36278+1:02:35ej godkänd
7. Magnus Sahlman1:35:51177+33:18ej godkänd
8. Tomas Boman1:38:27242ej godkänd
9. Magnus Herberthson1:37:31272ej godkänd
10. Albin Detterfelt2:37:57235ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser