Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Halsuan Toivo

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
245Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Kokkolan Suunnistajat / Perhon Kiri 110MILA-KAVLEN22:20:43
1. Joonatan Kivelä1:31:5490+13:081:31:5490
2. Markus Kainu1:51:22184+38:113:23:16141+51
3. Tanja Rannila1:42:53283+53:205:06:09201+60
4. Tommi Viitasaari2:50:40232+1:12:207:56:49210+9
5. Timo Halla-aho1:47:43290+57:599:44:32221+11
6. Hannu Pöyhönen2:07:41288+1:16:4011:52:13236+15
7. Akseli Jussinmäki1:38:47193+36:1413:31:00228-8
8. Ari Jussinmäki2:40:1830016:11:18243+15
9. Jyri Myllymäki2:04:1830318:15:36250+7
10. Jani Leppäniemi4:05:0729122:20:43245-5

Kokkolan Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
245Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Kokkolan Suunnistajat / Perhon Kiri 110MILA-KAVLEN22:20:43
1. Joonatan Kivelä1:31:5490+13:081:31:5490
2. Markus Kainu1:51:22184+38:113:23:16141+51
3. Tanja Rannila1:42:53283+53:205:06:09201+60
4. Tommi Viitasaari2:50:40232+1:12:207:56:49210+9
5. Timo Halla-aho1:47:43290+57:599:44:32221+11
6. Hannu Pöyhönen2:07:41288+1:16:4011:52:13236+15
7. Akseli Jussinmäki1:38:47193+36:1413:31:00228-8
8. Ari Jussinmäki2:40:1830016:11:18243+15
9. Jyri Myllymäki2:04:1830318:15:36250+7
10. Jani Leppäniemi4:05:0729122:20:43245-5

Perhon Kiri

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
245Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Kokkolan Suunnistajat / Perhon Kiri 110MILA-KAVLEN22:20:43
1. Joonatan Kivelä1:31:5490+13:081:31:5490
2. Markus Kainu1:51:22184+38:113:23:16141+51
3. Tanja Rannila1:42:53283+53:205:06:09201+60
4. Tommi Viitasaari2:50:40232+1:12:207:56:49210+9
5. Timo Halla-aho1:47:43290+57:599:44:32221+11
6. Hannu Pöyhönen2:07:41288+1:16:4011:52:13236+15
7. Akseli Jussinmäki1:38:47193+36:1413:31:00228-8
8. Ari Jussinmäki2:40:1830016:11:18243+15
9. Jyri Myllymäki2:04:1830318:15:36250+7
10. Jani Leppäniemi4:05:0729122:20:43245-5

Vetelin Urheilijat

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
245Vetelin Urheilijat / Halsuan Toivo / Kokkolan Suunnistajat / Perhon Kiri 110MILA-KAVLEN22:20:43
1. Joonatan Kivelä1:31:5490+13:081:31:5490
2. Markus Kainu1:51:22184+38:113:23:16141+51
3. Tanja Rannila1:42:53283+53:205:06:09201+60
4. Tommi Viitasaari2:50:40232+1:12:207:56:49210+9
5. Timo Halla-aho1:47:43290+57:599:44:32221+11
6. Hannu Pöyhönen2:07:41288+1:16:4011:52:13236+15
7. Akseli Jussinmäki1:38:47193+36:1413:31:00228-8
8. Ari Jussinmäki2:40:1830016:11:18243+15
9. Jyri Myllymäki2:04:1830318:15:36250+7
10. Jani Leppäniemi4:05:0729122:20:43245-5

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser