Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Länna IF

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
132Länna IF / Rasbo IK 1UNGDOMSKAVLEN2:08:46
1. Cornelia Krafft34:35198+10:1134:35198
2. Elias Westerbergh31:4793+8:021:06:22111-87
2. Gabriel Östlund55:41436+31:561:30:16
3. Aron Broman22:1083+5:241:28:3282-29
3. Alfons Westerbergh30:17301+13:311:36:39
4. Isabelle Ståhlbrandt40:14232+20:522:08:46132+50
199Länna IF / Rasbo IK 110MILA-KAVLEN19:32:47
1. Johan Edenhamn1:41:21156+22:351:41:21156
2. Jonas Eriksson2:25:23272+1:12:124:06:44238+82
3. Per Edenhamn1:27:34246+38:015:34:18236-2
4. Emil Andersson2:15:30118+37:107:49:48191-45
5. Jonas Selling1:29:17246+39:339:19:05205+14
6. Svante Gustafson1:35:22237+44:2110:54:27208+3
7. Jenny Westerbergh1:34:53169+32:2012:29:20199-9
8. Johan Westerbergh2:10:38212+1:03:0314:39:58198-1
9. Jonas Ståhlbrandt1:33:5926016:13:57200+2
10. Andreas Krafft3:18:5027919:32:47199-1
268Länna IF / Rasbo IK 1DAMKAVLEN8:42:45
1. Karolina Andersson1:14:39310+36:111:14:39310
2. Åsa Marknell Dewitt2:14:59315+1:26:493:29:38313+3
3. Jenny Westerbergh1:43:54162+27:325:13:32291-22
4. Cornelia Krafft1:35:10246+42:406:48:42278-13
5. Carina Hammarling1:54:032868:42:45268-10

Rasbo IK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
132Länna IF / Rasbo IK 1UNGDOMSKAVLEN2:08:46
1. Cornelia Krafft34:35198+10:1134:35198
2. Elias Westerbergh31:4793+8:021:06:22111-87
2. Gabriel Östlund55:41436+31:561:30:16
3. Aron Broman22:1083+5:241:28:3282-29
3. Alfons Westerbergh30:17301+13:311:36:39
4. Isabelle Ståhlbrandt40:14232+20:522:08:46132+50
199Länna IF / Rasbo IK 110MILA-KAVLEN19:32:47
1. Johan Edenhamn1:41:21156+22:351:41:21156
2. Jonas Eriksson2:25:23272+1:12:124:06:44238+82
3. Per Edenhamn1:27:34246+38:015:34:18236-2
4. Emil Andersson2:15:30118+37:107:49:48191-45
5. Jonas Selling1:29:17246+39:339:19:05205+14
6. Svante Gustafson1:35:22237+44:2110:54:27208+3
7. Jenny Westerbergh1:34:53169+32:2012:29:20199-9
8. Johan Westerbergh2:10:38212+1:03:0314:39:58198-1
9. Jonas Ståhlbrandt1:33:5926016:13:57200+2
10. Andreas Krafft3:18:5027919:32:47199-1
268Länna IF / Rasbo IK 1DAMKAVLEN8:42:45
1. Karolina Andersson1:14:39310+36:111:14:39310
2. Åsa Marknell Dewitt2:14:59315+1:26:493:29:38313+3
3. Jenny Westerbergh1:43:54162+27:325:13:32291-22
4. Cornelia Krafft1:35:10246+42:406:48:42278-13
5. Carina Hammarling1:54:032868:42:45268-10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser