Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Kristiansand OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
256Kristiansand OK / OK Sør / Torridal 310MILA-KAVLEN22:29:42
1. Oluf Bøckman2:35:11301+1:16:252:35:11301
2. Jon Bjørgum2:30:40284+1:17:295:05:51289-12
3. Kjell Arne Håland1:46:51291+57:186:52:42288-1
4. John Olav Runde3:35:37293+1:57:1710:28:19283-5
5. Sander Lindevik1:16:53160+27:0911:45:12279-4
6. Odd-Anton Hermansen1:54:05279+1:03:0413:39:17277-2
7. Bart Vergeylen2:23:5431516:03:112770
8. Brage Takle1:46:4826617:49:59271-6
9. Trygve Børte Nomeland1:19:0620319:09:05267-4
10. Knut Aurebekk3:20:3728022:29:42256-11

OK Sør

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
256Kristiansand OK / OK Sør / Torridal 310MILA-KAVLEN22:29:42
1. Oluf Bøckman2:35:11301+1:16:252:35:11301
2. Jon Bjørgum2:30:40284+1:17:295:05:51289-12
3. Kjell Arne Håland1:46:51291+57:186:52:42288-1
4. John Olav Runde3:35:37293+1:57:1710:28:19283-5
5. Sander Lindevik1:16:53160+27:0911:45:12279-4
6. Odd-Anton Hermansen1:54:05279+1:03:0413:39:17277-2
7. Bart Vergeylen2:23:5431516:03:112770
8. Brage Takle1:46:4826617:49:59271-6
9. Trygve Børte Nomeland1:19:0620319:09:05267-4
10. Knut Aurebekk3:20:3728022:29:42256-11

Torridal

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
256Kristiansand OK / OK Sør / Torridal 310MILA-KAVLEN22:29:42
1. Oluf Bøckman2:35:11301+1:16:252:35:11301
2. Jon Bjørgum2:30:40284+1:17:295:05:51289-12
3. Kjell Arne Håland1:46:51291+57:186:52:42288-1
4. John Olav Runde3:35:37293+1:57:1710:28:19283-5
5. Sander Lindevik1:16:53160+27:0911:45:12279-4
6. Odd-Anton Hermansen1:54:05279+1:03:0413:39:17277-2
7. Bart Vergeylen2:23:5431516:03:112770
8. Brage Takle1:46:4826617:49:59271-6
9. Trygve Børte Nomeland1:19:0620319:09:05267-4
10. Knut Aurebekk3:20:3728022:29:42256-11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser