Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187OK Renen / OK Sarven / Piteå IF Orienteringsklubb / Umeå OK / Vittjärvs IK 110MILA-KAVLEN18:36:04
1. Anders Lidman2:10:21274+51:352:10:21274
2. Jonas Lundberg2:48:16294+1:35:054:58:37285+11
3. Melker Pettersson1:11:26156+21:536:10:03272-13
4. David Lundsten2:27:57166+49:378:38:00233-39
5. Claes Turesson1:06:4982+17:059:44:49222-11
6. Anders Dahlin1:04:4557+13:4410:49:34206-16
7. Andreas Lundsten1:28:03130+25:3012:17:37191-15
8. Andreas Lonaeus1:46:15161+38:4014:03:52183-8
9. Joel Engström1:13:5017715:17:42176-7
10. Fredrik Weiland3:18:2227818:36:04187+11

OK Sarven

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187OK Renen / OK Sarven / Piteå IF Orienteringsklubb / Umeå OK / Vittjärvs IK 110MILA-KAVLEN18:36:04
1. Anders Lidman2:10:21274+51:352:10:21274
2. Jonas Lundberg2:48:16294+1:35:054:58:37285+11
3. Melker Pettersson1:11:26156+21:536:10:03272-13
4. David Lundsten2:27:57166+49:378:38:00233-39
5. Claes Turesson1:06:4982+17:059:44:49222-11
6. Anders Dahlin1:04:4557+13:4410:49:34206-16
7. Andreas Lundsten1:28:03130+25:3012:17:37191-15
8. Andreas Lonaeus1:46:15161+38:4014:03:52183-8
9. Joel Engström1:13:5017715:17:42176-7
10. Fredrik Weiland3:18:2227818:36:04187+11

Piteå IF Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187OK Renen / OK Sarven / Piteå IF Orienteringsklubb / Umeå OK / Vittjärvs IK 110MILA-KAVLEN18:36:04
1. Anders Lidman2:10:21274+51:352:10:21274
2. Jonas Lundberg2:48:16294+1:35:054:58:37285+11
3. Melker Pettersson1:11:26156+21:536:10:03272-13
4. David Lundsten2:27:57166+49:378:38:00233-39
5. Claes Turesson1:06:4982+17:059:44:49222-11
6. Anders Dahlin1:04:4557+13:4410:49:34206-16
7. Andreas Lundsten1:28:03130+25:3012:17:37191-15
8. Andreas Lonaeus1:46:15161+38:4014:03:52183-8
9. Joel Engström1:13:5017715:17:42176-7
10. Fredrik Weiland3:18:2227818:36:04187+11
Skogslöparna / Piteå IF Orienteringsklubb / Solna OK 2DAMKAVLENej godkänd
1. Smilla Sandström1:05:45287+27:171:05:45287
2. Evelina Söderlund2:53:59320+2:05:493:59:44315+28
3. Anna Anderssonej godkändej godkänd
4. Maria Johannesson1:46:48274+54:18ej godkänd
5. Annett Persson2:33:07302ej godkänd

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skogslöparna / Piteå IF Orienteringsklubb / Solna OK 2DAMKAVLENej godkänd
1. Smilla Sandström1:05:45287+27:171:05:45287
2. Evelina Söderlund2:53:59320+2:05:493:59:44315+28
3. Anna Anderssonej godkändej godkänd
4. Maria Johannesson1:46:48274+54:18ej godkänd
5. Annett Persson2:33:07302ej godkänd

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Skogslöparna / Piteå IF Orienteringsklubb / Solna OK 2DAMKAVLENej godkänd
1. Smilla Sandström1:05:45287+27:171:05:45287
2. Evelina Söderlund2:53:59320+2:05:493:59:44315+28
3. Anna Anderssonej godkändej godkänd
4. Maria Johannesson1:46:48274+54:18ej godkänd
5. Annett Persson2:33:07302ej godkänd

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187OK Renen / OK Sarven / Piteå IF Orienteringsklubb / Umeå OK / Vittjärvs IK 110MILA-KAVLEN18:36:04
1. Anders Lidman2:10:21274+51:352:10:21274
2. Jonas Lundberg2:48:16294+1:35:054:58:37285+11
3. Melker Pettersson1:11:26156+21:536:10:03272-13
4. David Lundsten2:27:57166+49:378:38:00233-39
5. Claes Turesson1:06:4982+17:059:44:49222-11
6. Anders Dahlin1:04:4557+13:4410:49:34206-16
7. Andreas Lundsten1:28:03130+25:3012:17:37191-15
8. Andreas Lonaeus1:46:15161+38:4014:03:52183-8
9. Joel Engström1:13:5017715:17:42176-7
10. Fredrik Weiland3:18:2227818:36:04187+11

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
187OK Renen / OK Sarven / Piteå IF Orienteringsklubb / Umeå OK / Vittjärvs IK 110MILA-KAVLEN18:36:04
1. Anders Lidman2:10:21274+51:352:10:21274
2. Jonas Lundberg2:48:16294+1:35:054:58:37285+11
3. Melker Pettersson1:11:26156+21:536:10:03272-13
4. David Lundsten2:27:57166+49:378:38:00233-39
5. Claes Turesson1:06:4982+17:059:44:49222-11
6. Anders Dahlin1:04:4557+13:4410:49:34206-16
7. Andreas Lundsten1:28:03130+25:3012:17:37191-15
8. Andreas Lonaeus1:46:15161+38:4014:03:52183-8
9. Joel Engström1:13:5017715:17:42176-7
10. Fredrik Weiland3:18:2227818:36:04187+11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser