Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

IFK Göteborg Orientering

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg Orientering 110MILA-KAVLEN11:42:04
1. Morten Jarvis Westergård1:22:3140+3:451:22:3140
2. Fredrik Edén1:21:2136+8:102:43:5237-3
3. Anders Carlsson53:4528+4:123:37:3733-4
4. Johan Högstrand1:38:322+0:125:16:0913-20
5. Jonas Pilblad49:462+0:026:05:553-10
6. Jens Wängdahl51:0116:56:561-2
7. Vetle Ruud Bråten1:02:3317:59:2910
8. Max Peter Bejmer1:10:227+2:479:09:5110
9. Fredrik Bakkman53:275+2:5210:03:1810
10. Eskil Kinneberg1:38:469+6:1011:42:0410
2IFK Göteborg Orientering 1DAMKAVLEN4:47:37
1. Ingjerd Myhre38:28138:281
2. Anna Närhi50:1611+2:061:28:4410
3. Elin Månsson1:23:4137+7:192:52:2511+10
4. Kirsi Nurmi52:3013:44:551-10
5. Sara Hagström1:02:4210+5:424:47:372+1
10IFK Göteborg Orientering 2DAMKAVLEN4:53:01
1. Josefine Svensson42:4024+4:1242:4024
2. Jenny Johansson51:3519+3:251:34:1514-10
3. Sina Tommer1:18:259+2:032:52:4015+1
4. Frida Bakkman57:3823+5:083:50:1811-4
5. Isia Basset1:02:4311+5:434:53:0110-1
45IFK Göteborg Orientering 210MILA-KAVLEN13:41:16
1. Arvid Våg1:24:1551+5:291:24:1551
2. Tobias Noborn1:31:5894+18:472:56:1361+10
3. Marius Thrane Ødum1:04:31105+14:584:00:4470+9
4. Patrik Martner1:54:3041+16:105:55:1450-20
5. Erik Engstrand57:1131+7:276:52:2545-5
6. Henrik Eliasson1:08:5279+17:518:01:1748+3
7. John Persson1:10:2623+7:539:11:4344-4
8. Jakob Eng1:27:4777+20:1210:39:3048+4
9. Martin Larsson1:05:5946+15:2411:45:2946-2
10. Andreas Sølberg1:55:4740+23:1113:41:1645-1
56IFK Göteborg Orientering 3DAMKAVLEN5:31:17
1. Åsa Hellquist47:21107+8:5347:21107
2. Elin Högstrand55:0248+6:521:42:2365-42
3. Elin Pettersson1:28:2074+11:583:10:4364-1
4. Emmi Jokela1:00:1930+7:494:11:0244-20
5. Erica Pettersson1:20:1589+23:155:31:1756+12
90IFK Göteborg Orientering 310MILA-KAVLEN15:29:26
1. Fredrik Persson1:44:21181+25:351:44:21181
2. Daniel Netz1:45:18158+32:073:29:39162-19
3. Rikard Pentonen1:02:4891+13:154:32:27133-29
4. Anders Hederskog2:06:1877+27:586:38:45109-24
5. Pär Hansson1:20:56190+31:127:59:41122+13
6. Søren Thrane Ødum1:02:0636+11:059:01:4797-25
7. Miika Nurmi1:14:1136+11:3810:15:5892-5
8. Fredrik Noborn1:34:25107+26:5011:50:2388-4
9. Joel Nilsson1:10:0571+19:3013:00:2883-5
10. Johan Lidström2:28:5896+56:2215:29:2690+7
94IFK Göteborg Orientering 1UNGDOMSKAVLEN2:00:25
1. Tage Kinell33:57181+9:3333:57181
2. Filippa Fagerström34:37155+10:521:08:34129-52
2. Olivia Asp35:54182+12:091:09:51
3. Lukas Erdalen19:5721+3:111:28:3181-48
3. Jakob Asp19:5823+3:121:28:32
4. Thea Fagerström31:54123+12:322:00:2594+13
116IFK Göteborg Orientering 4DAMKAVLEN6:09:19
1. Anna Gustafsson53:56215+15:2853:56215
2. Josefina Norin59:19101+11:091:53:15131-84
3. Annica Eng1:39:33143+23:113:32:48139+8
4. Karolina Källstrand1:19:33170+27:034:52:21137-2
5. Juliette Basset1:16:5866+19:586:09:19116-21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser