Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Hallstahammars OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
270Surahammars SOK / Hallstahammars OK 1UNGDOMSKAVLEN2:44:35
1. Wilma Thornell37:46233+13:2237:46233
2. Ellen Thorsén58:58451+35:131:36:44283+50
2. Tilde Johansson59:22454+35:371:37:08
3. Anton Velander29:27285+12:412:06:11271-12
3. Melker Thornell29:36287+12:502:06:20
4. Arvid Jonforsen38:242992:44:35270-1

Surahammars SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
217Surahammars SOK / Vandrarringen 110MILA-KAVLEN19:36:11
1. Magnus Thornell1:52:50215+34:041:52:50215
2. Stefan Eriksson2:05:26230+52:153:58:16218+3
3. Ulf Johansson1:28:42255+39:095:26:58224+6
4. Lars-Erik Hasler2:30:57180+52:377:57:55214-10
5. Andreas Alsén1:20:53188+31:099:18:48204-10
6. Håkan Trollvad2:09:18291+1:18:1711:28:06223+19
7. Tomas Jonsson1:56:33242+54:0013:24:39227+4
8. Kristian Birath1:43:2625715:08:05223-4
9. Stefan Bjurstedt1:18:4820016:26:53219-4
10. Viktor Öhlén3:09:1827319:36:11217-2
248Surahammars SOK 3UNGDOMSKAVLEN2:38:57
1. Ida Hallin38:44244+14:2038:44244
2. Clara Svensson58:23448+34:381:37:07285+41
2. My Velanderej startfullföljt
3. Dennis Bjurstedt26:45220+9:592:03:52262-23
3. Arvid Gunérus47:08447+30:222:24:15
4. Vidar Nettelmark35:05182+15:432:38:57248-14
270Surahammars SOK / Hallstahammars OK 1UNGDOMSKAVLEN2:44:35
1. Wilma Thornell37:46233+13:2237:46233
2. Ellen Thorsén58:58451+35:131:36:44283+50
2. Tilde Johansson59:22454+35:371:37:08
3. Anton Velander29:27285+12:412:06:11271-12
3. Melker Thornell29:36287+12:502:06:20
4. Arvid Jonforsen38:242992:44:35270-1
296Surahammars SOK 2UNGDOMSKAVLEN3:19:49
1. Rebecka Hasler54:08310+29:4454:08310
2. Ludvig Hasler48:10385+24:251:42:18292-18
2. Albin Velander48:13386+24:281:42:21
3. Beatrice Österberg45:00432+28:142:27:18297+5
4. Linus Hallin52:313143:19:49296-1

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
217Surahammars SOK / Vandrarringen 110MILA-KAVLEN19:36:11
1. Magnus Thornell1:52:50215+34:041:52:50215
2. Stefan Eriksson2:05:26230+52:153:58:16218+3
3. Ulf Johansson1:28:42255+39:095:26:58224+6
4. Lars-Erik Hasler2:30:57180+52:377:57:55214-10
5. Andreas Alsén1:20:53188+31:099:18:48204-10
6. Håkan Trollvad2:09:18291+1:18:1711:28:06223+19
7. Tomas Jonsson1:56:33242+54:0013:24:39227+4
8. Kristian Birath1:43:2625715:08:05223-4
9. Stefan Bjurstedt1:18:4820016:26:53219-4
10. Viktor Öhlén3:09:1827319:36:11217-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser