Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

IF Thor

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
21IF Thor 1UNGDOMSKAVLEN1:45:18
1. Viktor Jemth28:5670+4:3228:5670
2. Aron Hellgren27:5628+4:1156:5218-52
3. Hanna Jonsell19:2210+2:361:16:148-10
4. Ebba Lindell29:0483+9:421:45:1821+13
162IF Thor 110MILA-KAVLEN17:24:50
1. Victor Bylund1:53:48227+35:021:53:48227
2. Erik Hannrup1:34:16106+21:053:28:04152-75
3. Jesper Hedberg1:20:00217+30:274:48:04176+24
4. Bo Segerman2:55:21242+1:17:017:43:25186+10
5. Johan Blomster1:18:58175+29:149:02:23183-3
6. Petter Ranefall1:19:14151+28:1310:21:37179-4
7. Matviy Khotyaintsev1:20:2970+17:5611:42:06165-14
8. Emil Jonsell1:44:02147+36:2713:26:08162-3
9. Hugo Bäsén1:30:4725314:56:55167+5
10. Fredrik Elwinger2:27:5520017:24:50162-5
174IF Thor 1DAMKAVLEN6:50:11
1. Ebba Westerberg1:11:37305+33:091:11:37305
2. Dorothe Spillmann1:18:33258+30:232:30:10283-22
3. Lotta Weyhenmeyer1:39:23140+23:014:09:33232-51
4. Ebba Lindell1:14:42130+22:125:24:15201-31
5. Sofie Bergendahl1:25:56123+28:566:50:11174-27
238IF Thor 2UNGDOMSKAVLEN2:34:51
1. Ellen Hannrup47:28297+23:0447:28297
2. Love Bylund39:33264+15:481:27:01263-34
2. Axel Andersson42:35316+18:501:30:03
3. Emelie Svärd35:12363+18:262:02:13256-7
4. Arvid Bylund32:38144+13:162:34:51238-18
246IF Thor 210MILA-KAVLEN22:31:18
1. Fredrik Lindell1:53:02216+34:161:53:02216
2. Jörgen Hellgren2:10:01239+56:504:03:03228+12
3. Johan Ohlström1:31:21259+41:485:34:24239+11
4. Henrik Åberg2:58:48245+1:20:288:33:12228-11
5. Rickard Boman1:35:57266+46:1310:09:09232+4
6. Arvid Bylund2:10:55293+1:19:5412:20:04253+21
7. Anton Segerman2:03:18259+1:00:4514:23:22252-1
8. Henrik Wåhlström1:38:0523916:01:27240-12
9. Jesper Nyström3:21:4531319:23:12260+20
10. Per Jemth3:08:0626822:31:18246-14
IF Thor 2DAMKAVLENej godkänd
1. Mirjam Bucher1:02:22276+23:541:02:22276
2. Lina Svärd1:08:12192+20:022:10:34226-50
3. Karin Hannrupej godkändej godkänd
4. Karin Lindell1:50:13281+57:43ej godkänd
5. Annika Ridell1:42:30262ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser