Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
214OK Tyr 2DAMKAVLEN6:58:41
1. Lovisa Martinsson1:14:34309+36:061:14:34309
2. Lydia Martinsson1:06:06169+17:562:20:40265-44
3. Sofie Gustavsson1:48:19181+31:574:08:59223-42
4. My Westlund1:25:19208+32:495:34:18226+3
5. vacant 1:24:232316:58:41214-12

OK Tyr

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
83OK Tyr 1UNGDOMSKAVLEN1:58:51
1. Elsa Albinsson33:58182+9:3433:58182
2. Fredrik Hane34:58163+11:131:08:56140-42
2. Nicolina Mobergej startfullföljt
3. Anton Jonsson23:38126+6:521:32:34111-29
3. Isak Wikström23:51133+7:051:32:47
4. Cornelia Kindlund26:1749+6:551:58:5183-28
104OK Tyr 1DAMKAVLEN6:00:56
1. Malin Nyman52:45203+14:1752:45203
2. Malin Jonsson1:02:04128+13:541:54:49148-55
3. Johanna Kindlund1:35:04115+18:423:29:53128-20
4. Eva Albinsson1:13:33121+21:034:43:26116-12
5. Linda Take1:17:3069+20:306:00:56104-12
121OK Tyr 110MILA-KAVLEN16:24:35
1. Johan Söderlund1:41:16154+22:301:41:16154
2. Lars-Håkan Bengtsson1:53:31192+40:203:34:47176+22
3. Henric Brohede1:06:22113+16:494:41:09163-13
4. Sören Kindlund2:11:54103+33:346:53:03140-23
5. Erik Forsgren1:20:55189+31:118:13:58137-3
6. Anders Holtet-Lindberg1:13:24105+22:239:27:22127-10
7. Samuel Axelson1:33:09159+30:3611:00:31122-5
8. Mattias Hane1:51:14181+43:3912:51:45133+11
9. Gustav Perman1:35:44149+45:0914:27:29137+4
10. Tobias Öström1:57:0610816:24:35121-16
159OK Tyr 2UNGDOMSKAVLEN2:13:31
1. Julia Forsgren33:40176+9:1633:40176
2. Arvid Eriksson37:43225+13:581:11:23162-14
3. Milla Forkéus27:55248+11:091:39:18171+9
3. Sara Storm-Andersson30:09299+13:231:41:32
4. Linus Nilsson34:13173+14:512:13:31159-12
214OK Tyr 2DAMKAVLEN6:58:41
1. Lovisa Martinsson1:14:34309+36:061:14:34309
2. Lydia Martinsson1:06:06169+17:562:20:40265-44
3. Sofie Gustavsson1:48:19181+31:574:08:59223-42
4. My Westlund1:25:19208+32:495:34:18226+3
5. vacant 1:24:232316:58:41214-12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser