Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
244IK Uven / Göteborgs SK / IF Rigor 110MILA-KAVLEN22:18:06
1. Johan Olson1:31:5490+13:081:31:5490
2. Anton Hemlin2:14:21248+1:01:103:46:15204+114
3. Leif Hagman2:04:42310+1:15:095:50:57251+47
4. Gustav Boquist2:16:09120+37:498:07:06217-34
5. Filip Leman1:38:59273+49:159:46:05223+6
6. Jacob Grahn2:30:47302+1:39:4612:16:52250+27
7. William Rönnborg2:32:43282+1:30:1014:49:35260+10
8. Stefan Graad1:50:1127516:39:46254-6
9. Mats Dahlrot1:58:2329918:38:09255+1
10. Mats Rönnborg3:39:5728422:18:06244-11

IF Rigor

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
244IK Uven / Göteborgs SK / IF Rigor 110MILA-KAVLEN22:18:06
1. Johan Olson1:31:5490+13:081:31:5490
2. Anton Hemlin2:14:21248+1:01:103:46:15204+114
3. Leif Hagman2:04:42310+1:15:095:50:57251+47
4. Gustav Boquist2:16:09120+37:498:07:06217-34
5. Filip Leman1:38:59273+49:159:46:05223+6
6. Jacob Grahn2:30:47302+1:39:4612:16:52250+27
7. William Rönnborg2:32:43282+1:30:1014:49:35260+10
8. Stefan Graad1:50:1127516:39:46254-6
9. Mats Dahlrot1:58:2329918:38:09255+1
10. Mats Rönnborg3:39:5728422:18:06244-11

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
244IK Uven / Göteborgs SK / IF Rigor 110MILA-KAVLEN22:18:06
1. Johan Olson1:31:5490+13:081:31:5490
2. Anton Hemlin2:14:21248+1:01:103:46:15204+114
3. Leif Hagman2:04:42310+1:15:095:50:57251+47
4. Gustav Boquist2:16:09120+37:498:07:06217-34
5. Filip Leman1:38:59273+49:159:46:05223+6
6. Jacob Grahn2:30:47302+1:39:4612:16:52250+27
7. William Rönnborg2:32:43282+1:30:1014:49:35260+10
8. Stefan Graad1:50:1127516:39:46254-6
9. Mats Dahlrot1:58:2329918:38:09255+1
10. Mats Rönnborg3:39:5728422:18:06244-11
263IK Uven 1DAMKAVLEN8:25:12
1. Hanna Boquist59:52265+21:2459:52265
2. Sara Forsberg1:16:45249+28:352:16:37251-14
3. Anneli Zetterberg2:49:49303+1:33:275:06:26287+36
4. Isabell Håkansson1:35:29248+42:596:41:55276-11
5. Annika Aasa1:43:172688:25:12263-13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser