Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
177Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN18:01:58
1. Albin Kronkvist1:53:24221+34:381:53:24221
2. Simon Harden1:34:34109+21:233:27:58151-70
3. Christian Johansson1:20:36219+31:034:48:34179+28
4. Erik Alnervik2:20:41143+42:217:09:15155-24
5. Jonas Bengtsson1:27:04233+37:208:36:19163+8
6. Anton Marmelid1:34:03234+43:0210:10:22171+8
7. Jacob Moberg1:36:12179+33:3911:46:34168-3
8. Axel Orrhede2:12:33215+1:04:5813:59:07180+12
9. Agust Kronkvist1:20:1420915:19:21177-3
10. Patrik Johansson2:42:3724418:01:581770

Helsingborgs SOK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
147Örkelljunga FK / Helsingborgs SOK 1DAMKAVLEN6:31:53
1. Thea Bökman51:37173+13:0951:37173
2. Ann-Sofie Larsson1:03:46146+15:361:55:23158-15
3. Jenny Björk1:41:21149+24:593:36:44151-7
4. Angelika Larsson1:14:52132+22:224:51:36134-17
5. Marie Olsson1:40:17181+43:176:31:53147+13
177Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN18:01:58
1. Albin Kronkvist1:53:24221+34:381:53:24221
2. Simon Harden1:34:34109+21:233:27:58151-70
3. Christian Johansson1:20:36219+31:034:48:34179+28
4. Erik Alnervik2:20:41143+42:217:09:15155-24
5. Jonas Bengtsson1:27:04233+37:208:36:19163+8
6. Anton Marmelid1:34:03234+43:0210:10:22171+8
7. Jacob Moberg1:36:12179+33:3911:46:34168-3
8. Axel Orrhede2:12:33215+1:04:5813:59:07180+12
9. Agust Kronkvist1:20:1420915:19:21177-3
10. Patrik Johansson2:42:3724418:01:581770

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
115Örkelljunga FK / Hässleholms OK 1UNGDOMSKAVLEN2:04:52
1. Agust Kronkvist26:059+1:4126:059
2. Hugo Cedervall39:18258+15:331:05:23102+93
3. Linnea Rydlund26:58225+10:121:32:21108+6
4. Nellie Rydlund32:31140+13:092:04:52115+7

Örkelljunga FK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
115Örkelljunga FK / Hässleholms OK 1UNGDOMSKAVLEN2:04:52
1. Agust Kronkvist26:059+1:4126:059
2. Hugo Cedervall39:18258+15:331:05:23102+93
3. Linnea Rydlund26:58225+10:121:32:21108+6
4. Nellie Rydlund32:31140+13:092:04:52115+7
147Örkelljunga FK / Helsingborgs SOK 1DAMKAVLEN6:31:53
1. Thea Bökman51:37173+13:0951:37173
2. Ann-Sofie Larsson1:03:46146+15:361:55:23158-15
3. Jenny Björk1:41:21149+24:593:36:44151-7
4. Angelika Larsson1:14:52132+22:224:51:36134-17
5. Marie Olsson1:40:17181+43:176:31:53147+13
177Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN18:01:58
1. Albin Kronkvist1:53:24221+34:381:53:24221
2. Simon Harden1:34:34109+21:233:27:58151-70
3. Christian Johansson1:20:36219+31:034:48:34179+28
4. Erik Alnervik2:20:41143+42:217:09:15155-24
5. Jonas Bengtsson1:27:04233+37:208:36:19163+8
6. Anton Marmelid1:34:03234+43:0210:10:22171+8
7. Jacob Moberg1:36:12179+33:3911:46:34168-3
8. Axel Orrhede2:12:33215+1:04:5813:59:07180+12
9. Agust Kronkvist1:20:1420915:19:21177-3
10. Patrik Johansson2:42:3724418:01:581770

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser