Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

FK Boken

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
131FK Boken 1UNGDOMSKAVLEN2:08:36
1. Erik Johansson30:41110+6:1730:41110
2. Sofia Palm37:59228+14:141:08:40132+22
3. Alice Johansson28:08258+11:221:36:48142+10
4. Emmy Palm31:48122+12:262:08:36131-11
177Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN18:01:58
1. Albin Kronkvist1:53:24221+34:381:53:24221
2. Simon Harden1:34:34109+21:233:27:58151-70
3. Christian Johansson1:20:36219+31:034:48:34179+28
4. Erik Alnervik2:20:41143+42:217:09:15155-24
5. Jonas Bengtsson1:27:04233+37:208:36:19163+8
6. Anton Marmelid1:34:03234+43:0210:10:22171+8
7. Jacob Moberg1:36:12179+33:3911:46:34168-3
8. Axel Orrhede2:12:33215+1:04:5813:59:07180+12
9. Agust Kronkvist1:20:1420915:19:21177-3
10. Patrik Johansson2:42:3724418:01:581770

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
177Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN18:01:58
1. Albin Kronkvist1:53:24221+34:381:53:24221
2. Simon Harden1:34:34109+21:233:27:58151-70
3. Christian Johansson1:20:36219+31:034:48:34179+28
4. Erik Alnervik2:20:41143+42:217:09:15155-24
5. Jonas Bengtsson1:27:04233+37:208:36:19163+8
6. Anton Marmelid1:34:03234+43:0210:10:22171+8
7. Jacob Moberg1:36:12179+33:3911:46:34168-3
8. Axel Orrhede2:12:33215+1:04:5813:59:07180+12
9. Agust Kronkvist1:20:1420915:19:21177-3
10. Patrik Johansson2:42:3724418:01:581770

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
177Helsingborgs SOK / FK Boken / Örkelljunga FK 110MILA-KAVLEN18:01:58
1. Albin Kronkvist1:53:24221+34:381:53:24221
2. Simon Harden1:34:34109+21:233:27:58151-70
3. Christian Johansson1:20:36219+31:034:48:34179+28
4. Erik Alnervik2:20:41143+42:217:09:15155-24
5. Jonas Bengtsson1:27:04233+37:208:36:19163+8
6. Anton Marmelid1:34:03234+43:0210:10:22171+8
7. Jacob Moberg1:36:12179+33:3911:46:34168-3
8. Axel Orrhede2:12:33215+1:04:5813:59:07180+12
9. Agust Kronkvist1:20:1420915:19:21177-3
10. Patrik Johansson2:42:3724418:01:581770

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser