Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
215Västerbergslagens OL / Grycksbo IF OK / HJS-Vansbro OK 110MILA-KAVLEN19:33:28
1. Markus Holm2:02:30257+43:442:02:30257
2. Peter Östman2:32:15286+1:19:044:34:45275+18
3. Ella Olsson1:27:32245+37:596:02:17267-8
4. Rikard Tynell3:02:06250+1:23:469:04:23248-19
5. Per Eriksson1:26:17225+36:3310:30:40249+1
6. Jakob Wedman1:43:03263+52:0212:13:43246-3
7. Henry Svens2:06:39264+1:04:0614:20:22248+2
8. Zeb Palm1:33:1023315:53:32237-11
9. Jonas Carlsson1:09:1016717:02:42226-11
10. Johan Winterås2:30:4621519:33:28215-11

HJS-Vansbro OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
215Västerbergslagens OL / Grycksbo IF OK / HJS-Vansbro OK 110MILA-KAVLEN19:33:28
1. Markus Holm2:02:30257+43:442:02:30257
2. Peter Östman2:32:15286+1:19:044:34:45275+18
3. Ella Olsson1:27:32245+37:596:02:17267-8
4. Rikard Tynell3:02:06250+1:23:469:04:23248-19
5. Per Eriksson1:26:17225+36:3310:30:40249+1
6. Jakob Wedman1:43:03263+52:0212:13:43246-3
7. Henry Svens2:06:39264+1:04:0614:20:22248+2
8. Zeb Palm1:33:1023315:53:32237-11
9. Jonas Carlsson1:09:1016717:02:42226-11
10. Johan Winterås2:30:4621519:33:28215-11
264HJS-Vansbro OK 1DAMKAVLEN8:29:18
1. Lilian Palm1:06:58293+28:301:06:58293
2. Sonja Palm1:10:57216+22:472:17:55255-38
3. Kristina Larsson2:48:30302+1:32:085:06:25286+31
4. Lisbet Lidman Larsson1:48:53276+56:236:55:18280-6
5. Anette Palm1:34:002588:29:18264-16
287HJS-Vansbro OK / Älvdalens IF OK 1UNGDOMSKAVLEN3:05:50
1. Lilian Palm43:24278+19:0043:24278
2. Liv Åkerman1:00:28456+36:431:43:52297+19
3. Malin Håll42:59422+26:132:26:51295-2
3. Olle Villman43:00423+26:142:26:52
4. Frida Pollack38:593053:05:50287-8

Västerbergslagens OL

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
215Västerbergslagens OL / Grycksbo IF OK / HJS-Vansbro OK 110MILA-KAVLEN19:33:28
1. Markus Holm2:02:30257+43:442:02:30257
2. Peter Östman2:32:15286+1:19:044:34:45275+18
3. Ella Olsson1:27:32245+37:596:02:17267-8
4. Rikard Tynell3:02:06250+1:23:469:04:23248-19
5. Per Eriksson1:26:17225+36:3310:30:40249+1
6. Jakob Wedman1:43:03263+52:0212:13:43246-3
7. Henry Svens2:06:39264+1:04:0614:20:22248+2
8. Zeb Palm1:33:1023315:53:32237-11
9. Jonas Carlsson1:09:1016717:02:42226-11
10. Johan Winterås2:30:4621519:33:28215-11
264HJS-Vansbro OK 1DAMKAVLEN8:29:18
1. Lilian Palm1:06:58293+28:301:06:58293
2. Sonja Palm1:10:57216+22:472:17:55255-38
3. Kristina Larsson2:48:30302+1:32:085:06:25286+31
4. Lisbet Lidman Larsson1:48:53276+56:236:55:18280-6
5. Anette Palm1:34:002588:29:18264-16
287HJS-Vansbro OK / Älvdalens IF OK 1UNGDOMSKAVLEN3:05:50
1. Lilian Palm43:24278+19:0043:24278
2. Liv Åkerman1:00:28456+36:431:43:52297+19
3. Malin Håll42:59422+26:132:26:51295-2
3. Olle Villman43:00423+26:142:26:52
4. Frida Pollack38:593053:05:50287-8

Älvdalens IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
287HJS-Vansbro OK / Älvdalens IF OK 1UNGDOMSKAVLEN3:05:50
1. Lilian Palm43:24278+19:0043:24278
2. Liv Åkerman1:00:28456+36:431:43:52297+19
3. Malin Håll42:59422+26:132:26:51295-2
3. Olle Villman43:00423+26:142:26:52
4. Frida Pollack38:593053:05:50287-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser