Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Västerås SOK 1UNGDOMSKAVLEN1:50:49
1. Kalle Åkerman Sjöström26:0813+1:4426:0813
2. Martin Sandqvist29:5352+6:0856:0115+2
3. Emilia Brangefält21:4361+4:571:17:4410-5
3. Nova Sahlénej godkändfullföljt
4. Amanda Hall33:05151+13:431:50:4938+28

Västerås SOK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Västerås SOK 1UNGDOMSKAVLEN1:50:49
1. Kalle Åkerman Sjöström26:0813+1:4426:0813
2. Martin Sandqvist29:5352+6:0856:0115+2
3. Emilia Brangefält21:4361+4:571:17:4410-5
3. Nova Sahlénej godkändfullföljt
4. Amanda Hall33:05151+13:431:50:4938+28
130Västerås SOK 1DAMKAVLEN6:18:28
1. Cecilia Einarsson50:41156+12:1350:41156
2. Jonna Fors1:03:55149+15:451:54:36146-10
3. Sandra Näslund1:38:24135+22:023:33:00143-3
4. Anna Lindgren1:14:32128+22:024:47:32122-21
5. Eva Ode1:30:56154+33:566:18:28130+8
151Västerås SOK 110MILA-KAVLEN16:53:55
1. Johan Ahlström1:43:48173+25:021:43:48173
2. Fredrik Hamrefors1:42:32147+29:213:26:20149-24
3. Carl Näslund1:08:18133+18:454:34:38146-3
4. Alfred Lönn3:03:11252+1:24:517:37:49184+38
5. Kalle Åkerman Sjöström1:06:5785+17:138:44:46174-10
6. Robert Palm1:18:10140+27:0910:02:56163-11
7. Noa Sjöstrand1:29:33137+27:0011:32:29155-8
8. Andreas Näslund1:52:02183+44:2713:24:31161+6
9. Henrik Hamrefors1:23:4022914:48:11158-3
10. Henrik Wickström2:05:4413916:53:55151-7
203Västerås SOK 2UNGDOMSKAVLEN2:23:22
1. Simon Svensson35:03202+10:3935:03202
2. Hugo Frisk33:50137+10:051:08:53138-64
2. Sixten Slagbrand34:34151+10:491:09:37
3. Elvira Björnberg30:48308+14:021:39:41175+37
4. Kristina Lindgren43:41245+24:192:23:22203+28
231Västerås SOK 3UNGDOMSKAVLEN2:31:37
1. Tamás Szüts29:0478+4:4029:0478
2. Elis Wiklund36:38197+12:531:05:42109+31
2. Kristoffer Klarin39:29262+15:441:08:33
3. Kajsa Hall26:29210+9:431:32:11105-4
4. Felicia Sahlén59:26269+40:042:31:37231+126
251Västerås SOK 210MILA-KAVLEN21:38:57
1. Christoffer Andersén2:51:47313+1:33:012:51:47313
2. Sixten Törnqvist2:37:13289+1:24:025:29:00294-19
3. Jonas Jensen-Tornehed1:50:46299+1:01:137:19:46295+1
4. Hampus Westman3:23:28285+1:45:0810:43:14285-10
5. Pontus Lindgren1:30:32251+40:4812:13:46286+1
6. Simon Österlund1:33:04231+42:0313:46:50279-7
7. Martin Sandqvist1:52:3129915:39:21274-5
8. Daniel Björnberg2:05:3228417:44:53270-4
9. Martin Oldaeus1:15:5218819:00:45265-5
10. Per Sundström2:38:1223721:38:57251-14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser