Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

IK Vikings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
263Skattkärrs SOK / IK Vikings OK / Lesjöfors SK 110MILA-KAVLEN23:44:15
1. Adrian Lundberg2:46:28309+1:27:422:46:28309
2. Håkan Blomkvist3:20:53303+2:07:426:07:21301-8
3. Tim Dalheimer2:07:51311+1:18:188:15:12298-3
4. Stefan Wennberg3:33:14291+1:54:5411:48:26290-8
5. Mikael Rööhs1:54:24301+1:04:4013:42:50291+1
6. Matthias Kalle Dalheimer2:02:5031015:45:40288-3
7. Jonas Bergenfur1:46:0129217:31:41285-3
8. Anders Jonsson2:14:0829019:45:49280-5
9. Matz Andersson1:27:2924221:13:18277-3
10. Mikael Nyberg2:30:5721823:44:15263-14
IK Vikings OK 1UNGDOMSKAVLENej godkänd
1. Elias Larsson38:36239+14:1238:36239
2. Thea Svensson44:52361+21:071:23:28249+10
3. Benjamin Larsson24:50164+8:041:48:18216-33
4. Kristina Klingnéusej startej godkänd

Lesjöfors SK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
263Skattkärrs SOK / IK Vikings OK / Lesjöfors SK 110MILA-KAVLEN23:44:15
1. Adrian Lundberg2:46:28309+1:27:422:46:28309
2. Håkan Blomkvist3:20:53303+2:07:426:07:21301-8
3. Tim Dalheimer2:07:51311+1:18:188:15:12298-3
4. Stefan Wennberg3:33:14291+1:54:5411:48:26290-8
5. Mikael Rööhs1:54:24301+1:04:4013:42:50291+1
6. Matthias Kalle Dalheimer2:02:5031015:45:40288-3
7. Jonas Bergenfur1:46:0129217:31:41285-3
8. Anders Jonsson2:14:0829019:45:49280-5
9. Matz Andersson1:27:2924221:13:18277-3
10. Mikael Nyberg2:30:5721823:44:15263-14

Skattkärrs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
263Skattkärrs SOK / IK Vikings OK / Lesjöfors SK 110MILA-KAVLEN23:44:15
1. Adrian Lundberg2:46:28309+1:27:422:46:28309
2. Håkan Blomkvist3:20:53303+2:07:426:07:21301-8
3. Tim Dalheimer2:07:51311+1:18:188:15:12298-3
4. Stefan Wennberg3:33:14291+1:54:5411:48:26290-8
5. Mikael Rööhs1:54:24301+1:04:4013:42:50291+1
6. Matthias Kalle Dalheimer2:02:5031015:45:40288-3
7. Jonas Bergenfur1:46:0129217:31:41285-3
8. Anders Jonsson2:14:0829019:45:49280-5
9. Matz Andersson1:27:2924221:13:18277-3
10. Mikael Nyberg2:30:5721823:44:15263-14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser