Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
269Göteborg-Majorna OK / Falkenbergs OK 1UNGDOMSKAVLEN2:44:10
1. Emma Willborg1:26:56327+1:02:321:26:56327
2. Simon Nordberg30:4467+6:591:57:40313-14
2. Viktor Jellvert Börjeson35:42177+11:572:02:38
3. Fanny Hansson26:04195+9:182:23:44291-22
4. Arvid Aronsson20:262742:44:10269-22

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Göteborg-Majorna OK 1DAMKAVLEN4:59:13
1. Line Cederberg43:0734+4:3943:0734
2. Viktoria Ernstsson55:2354+7:131:38:3038+4
3. Lisa Holer1:22:1828+5:563:00:4824-14
4. Anna Forsberg56:2117+3:513:57:0922-2
5. Lina Strand1:02:049+5:044:59:1316-6
25Göteborg-Majorna OK 110MILA-KAVLEN12:54:03
1. Jonas Egger1:20:3018+1:441:20:3018
2. Jonas Merz1:19:0330+5:522:39:3319+1
3. Mikael Eliasson54:1935+4:463:33:5222+3
4. Viktor Runnby1:57:2848+19:085:31:2030+8
5. Måns Östman1:05:1771+15:336:36:3735+5
6. Mattis Hallberg59:5328+8:527:36:3032-3
7. Philipp Sauter1:15:0338+12:308:51:33320
8. Daniel Wernersson1:19:0536+11:3010:10:3831-1
9. Johan Strand56:1610+5:4111:06:5425-6
10. Martin Ahlberger1:47:0925+14:3312:54:03250
34Göteborg-Majorna OK 2DAMKAVLEN5:15:38
1. Moa Enmark46:2785+7:5946:2785
2. Anna Wallin55:4358+7:331:42:1062-23
3. Aina Edgren1:26:4464+10:223:08:5452-10
4. Runa Fremstad58:3326+6:034:07:2736-16
5. Kristine Berglia1:08:1138+11:115:15:3834-2
49Göteborg-Majorna OK 3DAMKAVLEN5:26:26
1. Kerstin Wadman44:0951+5:4144:0951
2. Hanna Mårtensson57:1878+9:081:41:2761+10
3. Hanna Persson1:27:4569+11:233:09:1255-6
4. Petra Wernersson58:3527+6:054:07:4737-18
5. Jennie Andersson1:18:3980+21:395:26:2649+12
55Göteborg-Majorna OK 210MILA-KAVLEN14:12:31
1. Martin Jellvert Börjeson1:40:16145+21:301:40:16145
2. Tobias Ahnoff1:44:37156+31:263:24:53143-2
3. Anders Axenborg1:03:5498+14:214:28:47127-16
4. Daniel Martinsson2:00:2955+22:096:29:1697-30
5. Martin Ivarsson1:08:1696+18:327:37:3284-13
6. Petter Jönsson1:03:2344+12:228:40:5577-7
7. Johannes Kuhlin1:07:2712+4:549:48:2264-13
8. Joakim Eliasson1:21:4046+14:0511:10:02640
9. Henrik Håkansson1:01:2827+10:5312:11:3056-8
10. Philip Persson2:01:0156+28:2514:12:3155-1
63Göteborg-Majorna OK 4DAMKAVLEN5:35:53
1. Jolanta Kolosinska45:1364+6:4545:1364
2. Marcia Mürner57:0775+8:571:42:2063-1
3. Lucyna Wiktor1:32:3798+16:153:14:5770+7
4. Louise Götfors1:02:4344+10:134:17:4063-7
5. Anna Niklasson1:18:1375+21:135:35:53630
124Göteborg-Majorna OK 5DAMKAVLEN6:13:09
1. Jennie Runesson47:05100+8:3747:05100
2. Alva Sellgren1:02:37132+14:271:49:42110+10
3. Åsa Nordberg1:31:3794+15:153:21:19101-9
4. Hedda Bergqvist-kringstad1:25:57210+33:274:47:16121+20
5. Agnes Spånér1:25:53122+28:536:13:09124+3
164Göteborg-Majorna OK 310MILA-KAVLEN17:26:00
1. Jakob Wahl1:58:34248+39:481:58:34248
2. Anders Höije1:45:40159+32:293:44:14198-50
3. Anders Hedberg1:13:51178+24:184:58:05188-10
4. Fredrik Karlsson2:36:29192+58:097:34:34181-7
5. Arvid Aronsson1:04:2067+14:368:38:54168-13
6. Viktor Jellvert Börjeson1:13:42110+22:419:52:36156-12
7. David André1:40:35201+38:0211:33:11158+2
8. Wojciech Wiktor1:50:58177+43:2313:24:09159+1
9. Felix Falk1:39:4727715:03:56171+12
10. Rasmus Arfwedson2:22:0418817:26:00164-7
269Göteborg-Majorna OK / Falkenbergs OK 1UNGDOMSKAVLEN2:44:10
1. Emma Willborg1:26:56327+1:02:321:26:56327
2. Simon Nordberg30:4467+6:591:57:40313-14
2. Viktor Jellvert Börjeson35:42177+11:572:02:38
3. Fanny Hansson26:04195+9:182:23:44291-22
4. Arvid Aronsson20:262742:44:10269-22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser