Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Järla Orientering

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järla Orientering 1DAMKAVLEN4:43:41
1. Stina Haraldsson45:2268+6:5445:2268
2. Emma Klingenberg49:508+1:401:35:1216-52
3. Sara Sjökvist1:16:535+0:312:52:051-15
4. Elin Hemmyr Skantze54:169+1:463:46:215+4
5. Karolin Ohlsson57:202+0:204:43:411-4
27Järla Orientering 110MILA-KAVLEN12:56:18
1. Ivan Kuchmenko1:22:2636+3:401:22:2636
2. David Bejbom1:24:1452+11:032:46:4041+5
3. Kaspar Hägler55:1741+5:443:41:5739-2
4. Alain Denzler2:09:1689+30:565:51:1348+9
5. Oscar Björck54:3220+4:486:45:4539-9
6. Erik Berzell53:354+2:347:39:2034-5
7. Anton Nilsson1:12:0827+9:358:51:2831-3
8. Noah Zbinden1:19:2838+11:5310:10:5632+1
9. Espen Hultgreen Weltzien1:02:0030+11:2511:12:5630-2
10. Jens Rönnols1:43:2217+10:4612:56:1827-3
74Järla Orientering 2DAMKAVLEN5:45:23
1. Petrina Costermans47:0198+8:3347:0198
2. Signe Klinting53:2934+5:191:40:3045-53
3. Anna Dahlgren-Rosén1:34:26112+18:043:14:5669+24
4. Josefin Persson1:07:2072+14:504:22:1670+1
5. Dominique Bucher1:23:07104+26:075:45:2374+4
100Järla Orientering 210MILA-KAVLEN15:31:40
1. Michael Refors1:34:20107+15:341:34:20107
2. Simon Frisk1:39:13130+26:023:13:33112+5
3. Mattias Millinger58:1164+8:384:11:4491-21
4. Dan Engberg2:18:58132+40:386:30:4299+8
5. Erik Mattsson1:12:23127+22:397:43:0597-2
6. Sara Sjökvist1:18:35145+27:349:01:4096-1
7. Oscar Wiberg1:44:04215+41:3110:45:44114+18
8. Arvid Henriksson1:28:3583+21:0012:14:19108-6
9. Victor Sadarangani1:14:2899+23:5313:28:47102-6
10. Harri Karlsson2:02:5312215:31:40100-2
207Järla Orientering 3DAMKAVLEN7:15:58
1. Filipa Rodrigues53:41210+15:1353:41210
2. Ida Torbiörnsson1:06:39176+18:292:00:20196-14
3. Malin Samuelsson1:43:28160+27:063:43:48164-32
4. Hilda Mattsson1:27:09213+34:395:10:57175+11
5. Kerstin Sandström2:05:01212+1:08:017:15:58207+32
214Järla Orientering 1UNGDOMSKAVLEN2:25:21
1. Sonja Ahlquist43:46284+19:2243:46284
2. Åsa Sundström40:17274+16:321:24:03255-29
3. Ludvig Hagwall27:34239+10:481:51:37232-23
3. Märta Ahlquist33:27348+16:411:57:30
4. Ivar Gentz33:44163+14:222:25:21214-18
266Järla Orientering 410MILA-KAVLEN27:15:25
1. Johanna Sundström2:38:23304+1:19:372:38:23304
2. Anna Curtius3:18:58302+2:05:475:57:21299-5
3. My Heinrup2:20:28314+1:30:558:17:492990
4. Matilda Ahlquist4:38:42310+3:00:2212:56:31294-5
5. Jenny Söderberg2:45:11314+1:55:2715:41:422940
6. Kristin Andrée2:16:4831217:58:30291-3
7. Linda Ruthström2:08:1231020:06:42288-3
8. Åsa Börjesson2:28:1429622:34:56283-5
9. Signe Klinting1:15:4018323:50:36280-3
10. Gunilla Kreiss3:24:4928227:15:25266-14
Järla Orientering 310MILA-KAVLENej godkänd
1. Donald Staudte2:51:06312+1:32:202:51:06312
2. Ola Henriksson2:44:39292+1:31:285:35:45295-17
3. Dominique Bucher1:36:27275+46:547:12:12292-3
4. Anders Platt3:23:15284+1:44:5510:35:27284-8
5. Fredrik Brandhorst-Satzkorn1:36:31269+46:4712:11:58285+1
6. Leif Lundinej godkändej godkänd
7. Michael Ahlquist1:47:31296ej godkänd
8. Per Lembre1:38:02238ej godkänd
9. Henrik Hagwall1:30:26252ej godkänd
10. Erik Brandhorst-Satzkorn2:29:13209ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser