Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Halden SK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Halden SK 1DAMKAVLEN4:47:40
1. Kine Hallan Steiwer40:214+1:5340:214
2. Eva Jurenikova51:3921+3:291:32:009+5
3. Jo Shepherd1:20:2817+4:062:52:2812+3
4. Hollie Orr53:365+1:063:46:043-9
5. Elena Roos1:01:367+4:364:47:4030
10Halden SK 110MILA-KAVLEN12:10:40
1. Andreas Rüedlinger1:19:5811+1:121:19:5811
2. Fredrik Eliasson1:17:3519+4:242:37:337-4
3. Emil Wingstedt51:117+1:383:28:444-3
4. Riccardo Scalet1:47:0924+8:495:15:535+1
5. Mats Nordbrøden51:355+1:516:07:2850
6. Knut Aasheim58:2722+7:267:05:5511+6
7. Markus Holter1:10:0518+7:328:16:009-2
8. Thomas Natvig Årstad1:11:5610+4:219:27:5610+1
9. Alexander Chepelin1:00:1021+9:3510:28:069-1
10. Magne Dæhli1:42:3414+9:5812:10:4010+1
47Halden SK 2DAMKAVLEN5:26:01
1. Hedda Raadal Bjørlo47:26109+8:5847:26109
2. Idun Kristine Felde Olaussen53:4736+5:371:41:1355-54
3. Bodil Helgerud1:25:4758+9:253:07:0048-7
4. Karoline Aune1:08:3984+16:094:15:3955+7
5. Lizzie Ingham1:10:2247+13:225:26:0147-8
50Halden SK 210MILA-KAVLEN13:59:56
1. Niels Christian Hellerud1:19:5811+1:121:19:5811
2. Viktor Wassén1:31:2189+18:102:51:1955+44
3. Tore Sandvik56:5654+7:233:48:1553-2
4. Elias Bäcklund Ekvall2:10:0693+31:465:58:2162+9
5. Guilhem Elias1:06:1377+16:297:04:3463+1
6. Trygve Kristoffer Løvli1:07:5273+16:518:12:2659-4
7. Erlend Brendstuen1:22:0786+19:349:34:33590
8. Matthieu Puech1:23:4757+16:1210:58:2054-5
9. Andrei Zhuravlev1:04:5042+14:1512:03:1052-2
10. Øyvind Helgerud1:56:4643+24:1013:59:5650-2
81Halden SK 1UNGDOMSKAVLEN1:58:48
1. Marieluise Schmitt Gran26:2423+2:0026:2423
2. Jakob Torgersen34:09145+10:241:00:3355+32
2. Herman Lien Backstrøm39:44267+15:591:06:08
3. Marie Lien Backstrøm28:18268+11:321:28:5187+32
3. Minna Wingstedt29:47293+13:011:30:20
4. Sigurd Saxe Sandvik29:5798+10:351:58:4881-6
107Halden SK 3DAMKAVLEN6:01:20
1. Marieluise Schmitt Gran45:1665+6:4845:1665
2. Hélène Champigny1:10:53213+22:431:56:09161+96
3. Tara Melhuish1:39:44146+23:223:35:53148-13
4. Ellen Kathrine Svendsby1:03:4248+11:124:39:35108-40
5. Anja Wingstedt1:21:4594+24:456:01:20107-1
228Halden SK 2UNGDOMSKAVLEN2:30:39
1. Tore Herman Kirkebøen35:25204+11:0135:25204
2. Alf Kristian Helle38:03230+14:181:13:28189-15
2. Peder Bryggen38:08232+14:231:13:33
3. Sigrid Schmitt Gran25:39189+8:531:39:07168-21
3. Maren Henriksen26:03194+9:171:39:31
4. Hedda Slang-Sundsetvik51:32262+32:102:30:39228+60
290Halden SK 3UNGDOMSKAVLEN3:07:02
1. Martin Brække35:27206+11:0335:27206
2. Isak Holt59:03453+35:181:34:30280+74
2. Liam Wingstedt1:04:09465+40:241:39:36
3. Inger Anne Svendsby Braarud45:30436+28:442:20:00287+7
3. Martin Bryggen45:32439+28:462:20:02
4. Synne Marie Jenssen47:023093:07:02290+3
Halden SK 310MILA-KAVLENej godkänd
1. Andreas Johansson1:35:59121+17:131:35:59121
2. August Asheim Birkeland1:34:36110+21:253:10:35102-19
3. Håkon Østraat Sævareid1:15:34191+26:014:26:09121+19
4. Sigurd Myhre Andreassen2:38:36195+1:00:167:04:45146+25
5. Jonatan Aune1:30:09249+40:258:34:54160+14
6. Alexander Skaug Ytterbøl1:47:42271+56:4110:22:36180+20
7. Magnus Nordbrøden1:49:58231+47:2512:12:34189+9
8. Bjørn Axel Gran2:03:57205+56:2214:16:31192+3
9. vacant 1:18:3219815:35:03188-4
10. vacant ej startej godkänd

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Halden SK 310MILA-KAVLENej godkänd
1. Andreas Johansson1:35:59121+17:131:35:59121
2. August Asheim Birkeland1:34:36110+21:253:10:35102-19
3. Håkon Østraat Sævareid1:15:34191+26:014:26:09121+19
4. Sigurd Myhre Andreassen2:38:36195+1:00:167:04:45146+25
5. Jonatan Aune1:30:09249+40:258:34:54160+14
6. Alexander Skaug Ytterbøl1:47:42271+56:4110:22:36180+20
7. Magnus Nordbrøden1:49:58231+47:2512:12:34189+9
8. Bjørn Axel Gran2:03:57205+56:2214:16:31192+3
9. vacant 1:18:3219815:35:03188-4
10. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser