Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Kolbotn o Skimt OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
148Ås-NMBU Orientering / Kolbotn o Skimt OL / Måren OK 1UNGDOMSKAVLEN2:11:39
1. Noor Dirro47:45299+23:2147:45299
2. Nils Tveite28:3336+4:481:16:18220-79
2. Anders Bredal-Andersen1:13:52481+50:072:01:37
3. Vegard Aarstad20:2733+3:411:36:45141-79
3. Simen Rønning Johansen31:06311+14:201:47:24
4. Alva Niklasson34:54180+15:322:11:39148+7
Ås-NMBU Orientering / Kolbotn o Skimt OL / Måren OK 1DAMKAVLENej godkänd
1. Kaja Winsnes Nordhagen49:33132+11:0549:33132
2. Ingvild Maalen-Johansen1:00:43120+12:331:50:16116-16
3. Luciana Swads2:11:29276+55:074:01:45208+92
4. Noor Dirro2:10:53295+1:18:236:12:38261+53
5. Alva Niklassonej godkändej godkänd

Måren OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
148Ås-NMBU Orientering / Kolbotn o Skimt OL / Måren OK 1UNGDOMSKAVLEN2:11:39
1. Noor Dirro47:45299+23:2147:45299
2. Nils Tveite28:3336+4:481:16:18220-79
2. Anders Bredal-Andersen1:13:52481+50:072:01:37
3. Vegard Aarstad20:2733+3:411:36:45141-79
3. Simen Rønning Johansen31:06311+14:201:47:24
4. Alva Niklasson34:54180+15:322:11:39148+7
Ås-NMBU Orientering / Kolbotn o Skimt OL / Måren OK 1DAMKAVLENej godkänd
1. Kaja Winsnes Nordhagen49:33132+11:0549:33132
2. Ingvild Maalen-Johansen1:00:43120+12:331:50:16116-16
3. Luciana Swads2:11:29276+55:074:01:45208+92
4. Noor Dirro2:10:53295+1:18:236:12:38261+53
5. Alva Niklassonej godkändej godkänd

Ås-NMBU Orientering

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
148Ås-NMBU Orientering / Kolbotn o Skimt OL / Måren OK 1UNGDOMSKAVLEN2:11:39
1. Noor Dirro47:45299+23:2147:45299
2. Nils Tveite28:3336+4:481:16:18220-79
2. Anders Bredal-Andersen1:13:52481+50:072:01:37
3. Vegard Aarstad20:2733+3:411:36:45141-79
3. Simen Rønning Johansen31:06311+14:201:47:24
4. Alva Niklasson34:54180+15:322:11:39148+7
179Ås-NMBU Orientering 110MILA-KAVLEN18:03:41
1. Nils Tveite1:43:46171+25:001:43:46171
2. Kaja Winsnes Nordhagen1:59:15209+46:043:43:01194+23
3. Ivar Maalen1:43:59284+54:265:27:00225+31
4. Linus Olhans2:22:53149+44:337:49:53193-32
5. Kjell Blomseth1:28:41242+38:579:18:34202+9
6. Ingvild Maalen-Johansen1:26:11205+35:1010:44:452020
7. Robert Banfi1:43:11210+40:3812:27:56197-5
8. Endre Aaen2:10:49213+1:03:1414:38:45196-1
9. Vegard Aarstad1:20:0820715:58:53193-3
10. Håvard Tveite2:04:4813318:03:41179-14
Ås-NMBU Orientering / Kolbotn o Skimt OL / Måren OK 1DAMKAVLENej godkänd
1. Kaja Winsnes Nordhagen49:33132+11:0549:33132
2. Ingvild Maalen-Johansen1:00:43120+12:331:50:16116-16
3. Luciana Swads2:11:29276+55:074:01:45208+92
4. Noor Dirro2:10:53295+1:18:236:12:38261+53
5. Alva Niklassonej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser