Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Ikaalisten Nouseva-Voima

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Vaajakosken Terä 110MILA-KAVLEN12:38:48
1. Riccardo Rancan1:24:1250+5:261:24:1250
2. Toni Saari1:16:5414+3:432:41:0626-24
3. Lasse Kautto53:5630+4:233:35:02260
4. Juha Sorvisto1:41:325+3:125:16:3424-2
5. Timo Joensuu58:0133+8:176:14:3523-1
6. Petteri Huikko58:0821+7:077:12:4319-4
7. Tuukka Jurvakainen1:15:2939+12:568:28:12190
8. Aki Saari1:18:2431+10:499:46:3621+2
9. Petri Saari1:07:1952+16:4410:53:5522+1
10. Pavel Kubat1:44:5320+12:1712:38:48220
Vaajakosken Terä / Ikaalisten Nouseva-Voima 210MILA-KAVLENej godkänd
1. Iivo Kotamäki1:44:07178+25:211:44:07178
2. Hermanni Sankelo1:44:23155+31:123:28:30156-22
3. Jarkko Hautala1:11:44159+22:114:40:14160+4
4. Juho-Veikko Hytönenej godkändej godkänd
5. Pietari Sorri1:24:17212+34:33ej godkänd
6. Timo Joensuuej startej godkänd
7. Timo Sivillej startej godkänd
8. Kaapro Häkkinenej startej godkänd
9. Jouni Kahelinej startej godkänd
10. Sami Siiriläej startej godkänd

Vaajakosken Terä

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
22Vaajakosken Terä 110MILA-KAVLEN12:38:48
1. Riccardo Rancan1:24:1250+5:261:24:1250
2. Toni Saari1:16:5414+3:432:41:0626-24
3. Lasse Kautto53:5630+4:233:35:02260
4. Juha Sorvisto1:41:325+3:125:16:3424-2
5. Timo Joensuu58:0133+8:176:14:3523-1
6. Petteri Huikko58:0821+7:077:12:4319-4
7. Tuukka Jurvakainen1:15:2939+12:568:28:12190
8. Aki Saari1:18:2431+10:499:46:3621+2
9. Petri Saari1:07:1952+16:4410:53:5522+1
10. Pavel Kubat1:44:5320+12:1712:38:48220
Vaajakosken Terä / Ikaalisten Nouseva-Voima 210MILA-KAVLENej godkänd
1. Iivo Kotamäki1:44:07178+25:211:44:07178
2. Hermanni Sankelo1:44:23155+31:123:28:30156-22
3. Jarkko Hautala1:11:44159+22:114:40:14160+4
4. Juho-Veikko Hytönenej godkändej godkänd
5. Pietari Sorri1:24:17212+34:33ej godkänd
6. Timo Joensuuej startej godkänd
7. Timo Sivillej startej godkänd
8. Kaapro Häkkinenej startej godkänd
9. Jouni Kahelinej startej godkänd
10. Sami Siiriläej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser