Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Asker SK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
274IL Tyrving / Asker SK 6UNGDOMSKAVLEN2:51:01
1. Vida Helland-Hansen1:02:07320+37:431:02:07320
2. Jakob Rastad43:35334+19:501:45:42300-20
3. Kajsa Meyer Larsson31:28317+14:422:17:10283-17
4. Jakob Backer-Tellnes33:512892:51:01274-9
284IL Tyrving / Asker SK 5UNGDOMSKAVLEN2:59:37
1. Silje Slungaard54:16312+29:5254:16312
2. Kristian Fredriksen Aas54:20426+30:351:48:36303-9
3. Eileen Bjanes26:19203+9:332:14:55279-24
4. Eilev Kvaale44:423072:59:37284+5

IL Tyrving

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13IL Tyrving 110MILA-KAVLEN12:11:45
1. Duncan Coombs1:19:234+0:371:19:234
2. Bjørn Ekeberg1:14:543+1:432:34:171-3
3. Anders Tiltnes53:0820+3:353:27:252+1
4. Karl Fremstad1:49:2030+11:005:16:4525+23
5. Jim Øystein Nybråten56:1226+6:286:12:5719-6
6. Espen Jakobsen58:3523+7:347:11:3216-3
7. Vegard Brun Saga1:09:1714+6:448:20:4913-3
8. Torgeir Nørbech1:13:2814+5:539:34:1712-1
9. Stefan Lombriser1:01:0926+10:3410:35:2615+3
10. Wojciech Kowalski1:36:195+3:4312:11:4513-2
30IL Tyrving 1DAMKAVLEN5:09:27
1. Ida Arnesen Tiltnes46:2483+7:5646:2483
2. Tessa Strain51:0317+2:531:37:2733-50
3. Oda Sikkeland1:24:5447+8:323:02:2137+4
4. Linn Hokholt1:03:3147+11:014:05:5235-2
5. Betty Ann Bjerkreim Nilsen1:03:3515+6:355:09:2730-5
77IL Tyrving 210MILA-KAVLEN15:11:25
1. Styrk Hundseid Kamsvåg1:34:18106+15:321:34:18106
2. Gunnar Fiskum1:43:05150+29:543:17:23125+19
3. Christian Holmboe1:02:2387+12:504:19:46105-20
4. Eirik Ravnan2:19:12134+40:526:38:58110+5
5. Emil Jönsson1:00:1344+10:297:39:1190-20
6. Wojciech Dwojak1:03:1643+12:158:42:2780-10
7. Ådne Skjærstein1:25:01106+22:2810:07:2878-2
8. Vegard Ruttenborg1:21:3044+13:5511:28:5872-6
9. Trond Lund1:20:14115+29:3912:49:1273+1
10. Kristoffer Jacobsen2:22:1392+49:3715:11:2577+4
109IL Tyrving 2DAMKAVLEN6:04:10
1. Agni Fjogstad Nielsen47:05100+8:3747:05100
2. Åsa Franzén1:05:06161+16:561:52:11124+24
3. Kristine Fjeldbo1:28:0972+11:473:20:20100-24
4. Karoline Andersen1:19:56173+27:264:40:16110+10
5. Solveig Blandkjenn1:23:54109+26:546:04:10109-1
113IL Tyrving 1UNGDOMSKAVLEN2:04:35
1. Ådne Skjærstein26:1618+1:5226:1618
2. Julie Meinicke36:00186+12:151:02:1678+60
3. Stella Holmboe26:25207+9:391:28:4186+8
4. Iris Holst35:54194+16:322:04:35113+27
155IL Tyrving 3DAMKAVLEN6:37:22
1. Mina Jørgensen50:55163+12:2750:55163
2. Synne Skjærstein1:07:25184+19:151:58:20180+17
3. Jenny-Ann Malmberg1:45:17172+28:553:43:37162-18
4. Emma Meyer Larsson1:17:14152+24:445:00:51160-2
5. Solveig Eline Berg1:36:31169+39:316:37:22155-5
259IL Tyrving 2UNGDOMSKAVLEN2:47:25
1. Linnea Holst47:14293+22:5047:14293
2. Kristian Juell Larsen44:33352+20:481:31:47271-22
3. Marius Juell Larsen31:43319+14:572:03:30259-12
3. Kristine Solbakken35:24364+18:382:07:11
4. Mille Baastad Berg43:55246+24:332:47:252590
274IL Tyrving / Asker SK 6UNGDOMSKAVLEN2:51:01
1. Vida Helland-Hansen1:02:07320+37:431:02:07320
2. Jakob Rastad43:35334+19:501:45:42300-20
3. Kajsa Meyer Larsson31:28317+14:422:17:10283-17
4. Jakob Backer-Tellnes33:512892:51:01274-9
284IL Tyrving / Asker SK 5UNGDOMSKAVLEN2:59:37
1. Silje Slungaard54:16312+29:5254:16312
2. Kristian Fredriksen Aas54:20426+30:351:48:36303-9
3. Eileen Bjanes26:19203+9:332:14:55279-24
4. Eilev Kvaale44:423072:59:37284+5
IL Tyrving 4DAMKAVLENej godkänd
1. Ingrid Lund Hovden1:31:32319+53:041:31:32319
2. Stella Holmboe1:32:18294+44:083:03:50306-13
3. Julie Meinickeej godkändej godkänd
4. Silje Slungaardej startej godkänd
5. Iris Holstej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser