Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Notodden OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
297Porsgrunn OL / Notodden OL 2UNGDOMSKAVLEN3:21:15
1. Ola Meen38:41242+14:1738:41242
2. Oscar Wiersdalen Thunold1:02:22460+38:371:41:03288+46
2. Martin Ausen1:03:41464+39:561:42:22
3. Mina Borgejordet Simones1:01:21473+44:352:42:24304+16
3. Henrik Repstad Storemyr1:01:28474+44:422:42:31
4. Anne Beitdokken38:513033:21:15297-7

Porsgrunn OL

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
57Porsgrunn OL 1UNGDOMSKAVLEN1:54:35
1. Une Holtermann26:3928+2:1526:3928
2. Tobias Mathisen25:124+1:2751:511-27
2. Anders Rosenvold36:43199+12:581:03:22
3. Halvard Kornmo25:41190+8:551:17:329+8
3. Magnus Brodin41:54412+25:081:33:45
4. Anine Kjørholt Lie37:03202+17:411:54:3557+48
140Porsgrunn OL / Sandefjord OK 110MILA-KAVLEN16:58:52
1. Rasmus Mathisen1:41:20155+22:341:41:20155
2. Thore Kornmo1:34:50113+21:393:16:10121-34
3. Magne Wiig Mathisen1:16:52198+27:194:33:02139+18
4. Alexander Repstad Storemyr2:39:44198+1:01:247:12:46165+26
5. Dag Ausen1:13:23134+23:398:26:09154-11
6. Kjell Westin1:24:26194+33:259:50:35155+1
7. Jon Skriubakken1:35:49175+33:1611:26:24152-3
8. Hans Christian Meen1:47:06163+39:3113:13:301520
9. Håvard Skriubakken1:30:53140+40:1814:44:23148-4
10. Trond Gjelstad2:14:2916716:58:52140-8
186Porsgrunn OL 1DAMKAVLEN6:56:58
1. Hanne Vassend43:1237+4:4443:1237
2. Kjersti Adela Westin1:13:17230+25:071:56:29163+126
3. Hilde Vassend1:56:35233+40:133:53:04188+25
4. Anna Meen1:20:48182+28:185:13:52184-4
5. Elise Ausen1:43:06185+46:066:56:58186+2
297Porsgrunn OL / Notodden OL 2UNGDOMSKAVLEN3:21:15
1. Ola Meen38:41242+14:1738:41242
2. Oscar Wiersdalen Thunold1:02:22460+38:371:41:03288+46
2. Martin Ausen1:03:41464+39:561:42:22
3. Mina Borgejordet Simones1:01:21473+44:352:42:24304+16
3. Henrik Repstad Storemyr1:01:28474+44:422:42:31
4. Anne Beitdokken38:513033:21:15297-7
Porsgrunn OL 2DAMKAVLENej godkänd
1. Sara Mathisen54:59223+16:3154:59223
2. Hilde Kristine Rosenvoldej godkändej godkänd
3. Anita Beitdokken2:36:59293+1:20:37ej godkänd
4. Camilla Rosenvold1:17:11151+24:41ej godkänd
5. Siv Wiersdalenej godkändej godkänd

Sandefjord OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
140Porsgrunn OL / Sandefjord OK 110MILA-KAVLEN16:58:52
1. Rasmus Mathisen1:41:20155+22:341:41:20155
2. Thore Kornmo1:34:50113+21:393:16:10121-34
3. Magne Wiig Mathisen1:16:52198+27:194:33:02139+18
4. Alexander Repstad Storemyr2:39:44198+1:01:247:12:46165+26
5. Dag Ausen1:13:23134+23:398:26:09154-11
6. Kjell Westin1:24:26194+33:259:50:35155+1
7. Jon Skriubakken1:35:49175+33:1611:26:24152-3
8. Hans Christian Meen1:47:06163+39:3113:13:301520
9. Håvard Skriubakken1:30:53140+40:1814:44:23148-4
10. Trond Gjelstad2:14:2916716:58:52140-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser