Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Tampereen Pyrintö

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Tampereen Pyrintö 110MILA-KAVLEN11:57:13
1. Pascal Buchs1:24:0948+5:231:24:0948
2. Aleksi Sorsa1:19:1831+6:072:43:2734-14
3. Mikko Eerola50:383+1:053:34:0523-11
4. Elias Kuukka1:42:017+3:415:16:0610-13
5. Severi Kymäläinen49:4416:05:502-8
6. Anton Kuukka52:383+1:376:58:2820
7. Otto Simosas1:07:1710+4:448:05:4520
8. Florian Howald1:12:0111+4:269:17:463+1
9. Aleksi Niemi54:088+3:3310:11:5430
10. Johan Runesson1:45:1921+12:4311:57:134+1
30Tampereen Pyrintö 1DAMKAVLEN5:09:27
1. Lotta Eerola49:13128+10:4549:13128
2. Anni Haanpää53:1633+5:061:42:2968-60
3. Anni-Maija Fincke1:24:1241+7:503:06:4141-27
4. Lotta Karhola55:2310+2:534:02:0429-12
5. Simona Aebersold1:07:2329+10:235:09:2730+1
34Tampereen Pyrintö 1UNGDOMSKAVLEN1:49:04
1. Silja Yli-Hietanen37:40231+13:1637:40231
2. Juho Nieminen26:3412+2:491:04:1498-133
2. Olli Mustajoki31:0979+7:241:08:49
3. Pihla Häkkinen19:5520+3:091:24:0959-39
3. Ilona Tikkakoski19:5721+3:111:24:11
4. Akseli Konttila24:5533+5:331:49:0434-25
79Tampereen Pyrintö 2UNGDOMSKAVLEN1:58:03
1. Aapo Liponkoski34:23194+9:5934:23194
2. Matias Mäenpää33:36133+9:511:07:59122-72
2. Aaro Koskinen34:03142+10:181:08:26
3. Emilia Schmidt20:3736+3:511:28:3684-38
4. Liisa Matinheikki29:2790+10:051:58:0379-5
95Tampereen Pyrintö 2DAMKAVLEN5:57:09
1. Silja Yli-Hietanen51:15166+12:4751:15166
2. Ilona Tikkakoski1:03:20142+15:101:54:35144-22
3. Annika Viilo1:33:55106+17:333:28:30123-21
4. Sirkka-Liisa Lauronen1:08:0380+15:334:36:33101-22
5. Heini Rintanen1:20:3691+23:365:57:0995-6
121Tampereen Pyrintö 3UNGDOMSKAVLEN2:05:37
1. Emma Jussila37:46233+13:2237:46233
2. Tommi Valkolehto33:23127+9:381:11:09156-77
2. Otso Tukiainen43:45339+20:001:21:31
3. Jyry Tukiainen22:0882+5:221:33:17119-37
4. Elli Luoma32:20135+12:582:05:37121+2
228Tampereen Pyrintö 3DAMKAVLEN7:12:18
1. Oona Luoma51:22167+12:5451:22167
2. Pihla Häkkinen1:17:50254+29:402:09:12222+55
3. Melina Avelin2:09:19268+52:574:18:31248+26
4. Ida Jussila1:27:15214+34:455:45:46239-9
5. Kaisa Haanpää1:26:322377:12:18228-11
Tampereen Pyrintö 210MILA-KAVLENej godkänd
1. Antti Saikko1:22:2939+3:431:22:2939
2. Tobia Pezzati1:33:50103+20:392:56:1962+23
3. Juho Nieminen1:16:41197+27:084:13:0096+34
4. Kari Jussilaej startej start
5. Eero Kahilaej startej start
6. Heikki Virekunnasej startej start
7. Lauri Kahilaej startej start
8. Severin Howaldej startej start
9. Mikko Haikonenej startej start
10. Konsta Pitkänenej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser