Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Fossum IF

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
32Fossum IF 1DAMKAVLEN5:14:35
1. Pernille Katla43:3742+5:0943:3742
2. Ragnhild Hjermstad51:5922+3:491:35:3625-17
3. Victoria Hæstad Bjørnstad1:16:535+0:312:52:2913-12
4. Ingrid Gylterud Kvålsgard57:2821+4:583:49:579-4
5. Åsne Holo1:24:38116+27:385:14:3532+23
33Fossum IF 2UNGDOMSKAVLEN1:49:02
1. Mari Brende31:35129+7:1131:35129
2. Erlend Børli32:05103+8:201:03:4089-40
3. Johanne Rognerud Bøe23:04113+6:181:26:4469-20
4. Vebjørn Blom-Hagen22:1811+2:561:49:0233-36
39Fossum IF 110MILA-KAVLEN13:28:30
1. Emil Ahlbäck1:19:5710+1:111:19:5710
2. Erling Hjermstad1:18:0023+4:492:37:579-1
3. Øyvind Hjermstad52:4713+3:143:30:4490
4. Einar Melsom1:45:0616+6:465:15:502-7
5. Oskar Størmer53:1112+3:276:09:018+6
6. Martin Borge Heir1:03:1442+12:137:12:1517+9
7. Emil Størmer1:30:21139+27:488:42:3628+11
8. Tarjei Holo1:27:5078+20:1510:10:2629+1
9. Leif Størmer1:10:4577+20:1011:21:1137+8
10. Jan Erik Naess2:07:1971+34:4313:28:3039+2
106Fossum IF 1UNGDOMSKAVLEN2:04:03
1. Heidi Kristina Sebjørnsen43:41282+19:1743:41282
2. Mikkel Katla28:4638+5:011:12:27174-108
3. Helene Bjørkvold Jendal24:02141+7:161:36:29140-34
4. Sondre Zahl Hagen27:3469+8:122:04:03106-34
111Fossum IF 4UNGDOMSKAVLEN2:04:19
1. Kathinka Zahl Hagen33:32173+9:0833:32173
2. Gustav Andresen Skotte36:47202+13:021:10:19151-22
2. Henrik Woldene36:47202+13:021:10:19
3. Gunde Tumelionis26:44218+9:581:37:03145-6
4. Birk Felland Saetnan27:1666+7:542:04:19111-34
147Fossum IF 3UNGDOMSKAVLEN2:10:46
1. Ragnhild Blom-Hagen42:19274+17:5542:19274
2. Marius Bakke30:5274+7:071:13:11182-92
3. Elise Nygård Thorseng25:32185+8:461:38:43162-20
3. Tuva Bøch Høyer27:23236+10:371:40:34
4. Sindre Vie Strisland32:03127+12:412:10:46147-15
180Fossum IF 5UNGDOMSKAVLEN2:18:46
1. Signe Holo41:22271+16:5841:22271
2. Oliver Nilsen31:4692+8:011:13:08181-90
2. Philip Lehmann Romøren34:44159+10:591:16:06
3. Selma Tørudbakken Jendal36:30372+19:441:49:38223+42
4. Eirik Vie Strisland29:0885+9:462:18:46180-43
Fossum IF 2DAMKAVLENej godkänd
1. Tonje Rognerud Bøe55:44237+17:1655:44237
2. Maria Brodinej godkändej godkänd
3. Britta Fismen1:52:51315ej godkänd
4. Julie Bakke1:24:59304ej godkänd
5. Ragne Norrud1:42:41264ej godkänd
Fossum IF 210MILA-KAVLENej godkänd
1. Peter Gisholt1:43:42169+24:561:43:42169
2. Sigurd Melsom1:30:0877+16:573:13:50113-56
3. Oscar Hæstad Bjørnstad1:11:37158+22:044:25:27116+3
4. Torbjørn Blom-Hagen2:45:27220+1:07:077:10:54164+48
5. Audun Rognerud Bøe1:26:33228+36:498:37:27165+1
6. Eivind Berner Myhre1:11:3091+20:299:48:57151-14
7. Sivert Sande Kverme1:24:37104+22:0411:13:34141-10
8. Mikkel Katla1:35:08113+27:3312:48:42127-14
9. Sondre Zahl Hagen1:24:04124+33:2914:12:46126-1
10. Vebjørn Blom-Hagenej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser