Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
167Falkenbergs OK / FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 110MILA-KAVLEN17:34:44
1. Fredrik Johansson1:41:10152+22:241:41:10152
2. Tim Johansson1:47:14171+34:033:28:24154+2
3. Henrik Bengtsson1:16:34194+27:014:44:58173+19
4. Lennart Bengtsson2:48:50228+1:10:307:33:48179+6
5. Claes Andersson1:34:04262+44:209:07:52187+8
6. Sven-Åke Bengtsson1:30:11224+39:1010:38:03192+5
7. Ronnie Andersson1:45:10218+42:3712:23:13194+2
8. Rasmus Blockgren1:34:21106+26:4613:57:34178-16
9. Jesper Nelsén1:13:5617815:11:30175-3
10. Jonatan Andersson2:23:1419117:34:44167-8

FK Friskus-Varberg

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
154FK Friskus-Varberg 1UNGDOMSKAVLEN2:12:32
1. Maja Karmstig42:39275+18:1542:39275
2. Alex Johansson34:45160+11:001:17:24229-46
2. Emma Eliasson48:33392+24:481:31:12
3. Axel Bechtel22:0579+5:191:39:29173-56
3. Filip Carlqvist32:14326+15:281:49:38
4. Marta Törnström33:03149+13:412:12:32154-19
167Falkenbergs OK / FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 110MILA-KAVLEN17:34:44
1. Fredrik Johansson1:41:10152+22:241:41:10152
2. Tim Johansson1:47:14171+34:033:28:24154+2
3. Henrik Bengtsson1:16:34194+27:014:44:58173+19
4. Lennart Bengtsson2:48:50228+1:10:307:33:48179+6
5. Claes Andersson1:34:04262+44:209:07:52187+8
6. Sven-Åke Bengtsson1:30:11224+39:1010:38:03192+5
7. Ronnie Andersson1:45:10218+42:3712:23:13194+2
8. Rasmus Blockgren1:34:21106+26:4613:57:34178-16
9. Jesper Nelsén1:13:5617815:11:30175-3
10. Jonatan Andersson2:23:1419117:34:44167-8

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
167Falkenbergs OK / FK Friskus-Varberg / OK Nackhe 110MILA-KAVLEN17:34:44
1. Fredrik Johansson1:41:10152+22:241:41:10152
2. Tim Johansson1:47:14171+34:033:28:24154+2
3. Henrik Bengtsson1:16:34194+27:014:44:58173+19
4. Lennart Bengtsson2:48:50228+1:10:307:33:48179+6
5. Claes Andersson1:34:04262+44:209:07:52187+8
6. Sven-Åke Bengtsson1:30:11224+39:1010:38:03192+5
7. Ronnie Andersson1:45:10218+42:3712:23:13194+2
8. Rasmus Blockgren1:34:21106+26:4613:57:34178-16
9. Jesper Nelsén1:13:5617815:11:30175-3
10. Jonatan Andersson2:23:1419117:34:44167-8

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser