Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Koovee

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Koovee 110MILA-KAVLEN11:48:30
1. Joni Hirvikallio1:18:4611:18:461
2. Lauri Sild1:15:409+2:292:34:264+3
3. Kenny Kivikas53:2324+3:503:27:493-1
4. Topi Anjala1:48:1927+9:595:16:0812+9
5. Jarno Parkkinen52:5310+3:096:09:018-4
6. Jani Lakanen54:4410+3:437:03:4580
7. Tim Robertson1:05:244+2:518:09:094-4
8. Oleksandr Kratov1:10:318+2:569:19:405+1
9. Timo Sild53:154+2:4010:12:554-1
10. Daniel Hubmann1:35:352+2:5911:48:303-1
12Koovee 1DAMKAVLEN4:56:16
1. Karoliina Ukskoski42:2016+3:5242:2016
2. Svetlana Mironova49:014+0:511:31:213-13
3. Marjo Niittynen1:21:1923+4:572:52:4015+12
4. Miia Niittynen55:3312+3:033:48:137-8
5. Laura Vike1:08:0334+11:034:56:1612+5
19Koovee 1UNGDOMSKAVLEN1:44:25
1. Jenny Ojala30:08104+5:4430:08104
2. Oliver Alajoutsi29:1646+5:3159:2438-66
2. Joona Yliaho29:5352+6:081:00:01
3. Rita Simola22:46102+6:001:22:1041+3
4. Jasper Alajoutsi22:1510+2:531:44:2519-22
89Koovee 2DAMKAVLEN5:54:44
1. Anna-Kaisa Anjala42:2317+3:5542:2317
2. Erika Uotila56:4970+8:391:39:1242+25
3. Ulrika Uotila1:33:59108+17:373:13:1165+23
4. Rosa Simola1:16:38148+24:084:29:4985+20
5. Elo Saue1:24:55118+27:555:54:4489+4
155Koovee 2UNGDOMSKAVLEN2:12:41
1. Oliver Schüle34:06186+9:4234:06186
2. Daniela Rajala39:10254+15:251:13:16185-1
3. Lauri Lakanen22:0579+5:191:35:21128-57
4. Iiris Yliaho37:20206+17:582:12:41155+27
Koovee 210MILA-KAVLENej godkänd
1. Vojtech Sykora1:26:0952+7:231:26:0952
2. Fryderyk Pryjma1:34:21108+21:103:00:3075+23
3. Miika Suominen55:2142+5:483:55:5159-16
4. Saul Klemola2:02:4865+24:285:58:3965+6
5. Otso Westerlund1:07:0086+17:167:05:39650
6. Kari Kallio1:10:4186+19:408:16:2060-5
7. Jasper Alajoutsi1:39:41198+37:089:56:0170+10
8. Raúl Ferra1:27:5980+20:2411:24:0067-3
9. Oliver Alajoutsi1:49:01155+58:2613:13:0194+27
10. Tero Mamiaej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser