Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

Paimion Rasti

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Paimion Rasti 110MILA-KAVLEN12:05:12
1. Daniel Stenlund1:22:1932+3:331:22:1932
2. Jesse Laukkarinen1:18:0624+4:552:40:2525-7
3. Mikko Huhtinen52:5215+3:193:33:1721-4
4. Bartosz Pawlak1:42:598+4:395:16:1619-2
5. Lasse Suonpää54:1318+4:296:10:2913-6
6. Toni Hartvik1:11:0889+20:077:21:3726+13
7. Vili Niemi1:06:309+3:578:28:0718-8
8. Fredric Portin1:12:2312+4:489:40:3017-1
9. Frédéric Tranchand52:063+1:3110:32:3612-5
10. Olav Lundanes1:32:36112:05:127-5
9Paimion Rasti 1DAMKAVLEN4:52:42
1. Inga Dambe40:496+2:2140:496
2. Emma Silvennoinen50:4413+2:341:31:335-1
3. Saara Norrgrann1:20:4720+4:252:52:204-1
4. Ina Westerlund54:008+1:303:46:2040
5. Aleksandra Hornik1:06:2223+9:224:52:429+5
43Paimion Rasti 1UNGDOMSKAVLEN1:51:25
1. Essi Hölsö29:2190+4:5729:2190
2. Tuomo Haapala33:23127+9:381:02:4483-7
2. Leo Haanpää40:27275+16:421:09:48
3. Jaana Haapala23:38126+6:521:26:2266-17
3. Vilma Wahlsten24:33157+7:471:27:17
4. Voima Tuomasjukka25:0338+5:411:51:2543-23
57Paimion Rasti 2DAMKAVLEN5:33:32
1. Nina Temyakova43:0131+4:3343:0131
2. Ida Marie Næss Bjørgul55:5662+7:461:38:5740+9
3. Salla Laitinen1:27:5170+11:293:06:4845+5
4. Milja Väätäjä1:10:5998+18:294:17:4764+19
5. Milka Reponen1:15:4563+18:455:33:3257-7
68Paimion Rasti 210MILA-KAVLEN14:53:44
1. Mats Dahlén1:29:4586+10:591:29:4586
2. Topias Arola1:46:27165+33:163:16:12123+37
3. Tero Heikkilä1:03:3594+14:024:19:47106-17
4. Ari-Pekka Joensuu2:04:5168+26:316:24:3881-25
5. Jarkko Rantoja1:17:52166+28:087:42:3095+14
6. Jonas Jern1:08:1376+17:128:50:4387-8
7. Klaus Haanpää1:25:29113+22:5610:16:1293+6
8. Elmeri Juura1:27:1172+19:3611:43:2384-9
9. Jonathan Fröjdö1:10:2174+19:4612:53:4477-7
10. Teemu Väre2:00:0054+27:2414:53:4468-9

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser