Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Nynäshamn

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Nynäshamn
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / OK Älvsjö-Örby / Skogsluffarnas OK
Datum: lördag 28 april 2018 - söndag 29 april 2018

England Juniors

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
England Juniors 110MILA-KAVLENej godkänd
1. Joe Hudd2:15:51285+57:052:15:51285
2. Duncan Harrisej godkändej godkänd
3. Adam Conway1:38:13279+48:40ej godkänd
4. Alan Irvingej godkändej godkänd
5. Anna Harrisej godkändej godkänd
6. Caitlin Irving2:18:32297+1:27:31ej godkänd
7. Joe Sunley2:32:11281+1:29:38ej godkänd
8. Frank Townley1:29:06229ej godkänd
9. Charlie Rennie1:41:54283ej godkänd
10. Laurence Townley2:34:09226ej godkänd

Kongsberg OL

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Kongsberg OL 1UNGDOMSKAVLEN1:41:25
1. Vetle Drage26:2825+2:0426:2825
2. Adam Conway27:4726+4:0254:158-17
2. Atle Nikolai Wøllo29:1144+5:2655:39
3. Ingvild Gustafsson23:45129+6:591:18:0012+4
4. Åsne Haavengen23:2523+4:031:41:257-5
23Kongsberg OL 2UNGDOMSKAVLEN1:46:18
1. Rolf Haug26:2021+1:5626:2021
2. Johan Eger29:5554+6:1056:1517-4
3. Konstanse Moholth22:1888+5:321:18:3315-2
4. Mathilde Sæter Flesseberg27:4570+8:231:46:1823+8
113Kongsberg OL 210MILA-KAVLEN16:04:24
1. Antoine Bécart1:49:12207+30:261:49:12207
2. Mathis Gennaro1:39:48132+26:373:29:00160-47
3. Julien Vuitton1:03:4496+14:114:32:44137-23
4. Sabin Coupat2:06:3978+28:196:39:23116-21
5. Mathis Reboul1:18:02169+28:187:57:25118+2
6. Sami Lasfar1:37:12245+46:119:34:37134+16
7. Antoine Faure1:28:52133+26:1911:03:29132-2
8. Victor Gonet1:44:52158+37:1712:48:21125-7
9. Tomás Lima Alves1:13:2592+22:5014:01:46122-3
10. Quentin Andrieux2:02:3812116:04:24113-9
128Kongsberg OL 110MILA-KAVLEN16:31:11
1. Trygve Heggedal1:44:50187+26:041:44:50187
2. Tord Strand1:49:16176+36:053:34:06170-17
3. Petter Reinemo1:12:12164+22:394:46:18175+5
4. Håkon Lund2:27:33164+49:137:13:51166-9
5. Per Øivind Eger1:15:07146+25:238:28:58157-9
6. Odd Strand1:09:5084+18:499:38:48143-14
7. Rolf Haug1:23:2092+20:4711:02:08127-16
8. Øyvind Drage1:46:37162+39:0212:48:45128+1
9. Marlin Haavengen1:27:46133+37:1114:16:31130+2
10. Vetle Drage2:14:4017016:31:11128-2
180Kongsberg OL 8UNGDOMSKAVLEN2:18:46
1. Helena Lima47:15294+22:5147:15294
2. Jose Fernandes36:02187+12:171:23:17248-46
3. Diogo Oliveira24:26154+7:401:47:43213-35
4. Juliette Milhaud31:03107+11:412:18:46180-33
197Kongsberg OL 1DAMKAVLEN7:06:31
1. Marlin Haavengen50:45158+12:1750:45158
2. Tale Strand1:08:00191+19:501:58:45184+26
3. Aurora Moholth1:55:26226+39:043:54:11192+8
4. Åsne Haavengen1:10:1793+17:475:04:28165-27
5. Kjersti Tønnesen Bergstøl2:02:03210+1:05:037:06:31197+32
213Kongsberg OL 3DAMKAVLEN6:53:58
1. Lilou Pauly1:11:34304+33:061:11:34304
2. Amandine Cavarroc1:25:41283+37:312:37:15295-9
3. Cécile Calandry1:50:22195+34:004:27:37264-31
4. Zoé Villar1:07:3278+15:025:35:09228-36
5. Marine Dudoignon1:18:492196:53:58213-15
230Kongsberg OL 3UNGDOMSKAVLEN2:31:31
1. Karoline Torø45:50290+21:2645:50290
2. Vegard Holm Johannesen44:05345+20:201:29:55267-23
3. Elisabeth Brandal Søfting23:55135+7:091:53:50240-27
3. Helene Brandal Søfting36:09369+19:232:06:04
4. Olav Lund37:41209+18:192:31:31230-10
278Kongsberg OL 6UNGDOMSKAVLEN2:53:49
1. Yona Jacquemin39:26257+15:0239:26257
2. André Serra Compos1:10:48477+47:031:50:14306+49
3. David Gery25:01169+8:152:15:15280-26
3. Paolo Flechet34:45358+17:592:24:59
4. Ana Pacheco38:343012:53:49278-2
299Kongsberg OL 5UNGDOMSKAVLEN3:23:20
1. Swann Vigier43:26280+19:0243:26280
2. Gabriel Vilaca1:08:31472+44:461:51:57308+28
2. Fabio Monteiroej godkändfullföljt
3. Ines Augusto52:59461+36:132:44:56307-1
3. Romane Lesquer53:01462+36:152:44:58
4. Ana Silva38:242993:23:20299-8
Kongsberg OL 7UNGDOMSKAVLENej godkänd
1. Carlos Rocha58:10316+33:4658:10316
2. Luis Amorin1:13:18480+49:332:11:28317+1
2. Nuno Almeida1:44:17493+1:20:322:42:27
3. Ines Joséej godkändej godkänd
4. Barbara Pereira37:13294ej godkänd
Kongsberg OL 2DAMKAVLENej godkänd
1. Ingrid Kvistad53:49213+15:2153:49213
2. Kathinka Rogstad1:45:35306+57:252:39:24297+84
3. Andrea Vaneboej godkändej godkänd
4. Mathilde Sæter Flesseberg1:34:44244+42:14ej godkänd
5. Kari Strand1:43:45272ej godkänd
England Juniors 110MILA-KAVLENej godkänd
1. Joe Hudd2:15:51285+57:052:15:51285
2. Duncan Harrisej godkändej godkänd
3. Adam Conway1:38:13279+48:40ej godkänd
4. Alan Irvingej godkändej godkänd
5. Anna Harrisej godkändej godkänd
6. Caitlin Irving2:18:32297+1:27:31ej godkänd
7. Joe Sunley2:32:11281+1:29:38ej godkänd
8. Frank Townley1:29:06229ej godkänd
9. Charlie Rennie1:41:54283ej godkänd
10. Laurence Townley2:34:09226ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser