Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Nattcup 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Nattcup 7
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 14 februari 2017

Långa

8 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ElmelidLinköpings OK52:466:34
2Joel KristianssonSkåneslättens OL1:01:13+8:277:37
3Conny RaskHjärnarps OL1:01:19+8:337:38
4Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:01:22+8:367:39
5Stefan PålssonSkåneslättens OL1:01:28+8:427:39
6Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:03:45+10:597:56
7Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:09:54+17:088:42
8Erica ErikssonHjärnarps OL1:23:31+30:4510:24

Mellan

5 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonOK Kompassen38:256:58
2Håkan PalmFK Boken40:24+1:597:19
3Thea BökmanHelsingborgs SOK49:36+11:119:00
4Johan BökmanHelsingborgs SOK49:49+11:249:02
5Marie OlssonÖrkelljunga FK50:06+11:419:05
6Sebastian GieseÖrkelljunga FK56:14+17:4910:12
7Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:01:45+23:2011:12
8Olle BohmanHjärnarps OL1:09:35+31:1012:37
9Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:10:20+31:5512:45
10Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL1:10:26+32:0112:46
11Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:12:58+34:3313:14
12Dennis HansenOK Kompassen1:18:43+40:1814:17
13Lennart MorénHjärnarps OL1:19:18+40:5314:23

Korta

3 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK30:428:15
2Sofia PalmFK Boken30:43+0:018:15
3Sebastian LönnHjärnarps OL30:45+0:038:15
4Michael LönnHjärnarps OL30:49+0:078:17
5Carolina NilssonOK Kompassen36:12+5:309:43
6Willie OlssonRävetofta OK36:21+5:399:46
7Kenth SundgrenSkåneslättens OL39:31+8:4910:37
8Ola KrikströmHjärnarps OL41:21+10:3911:06
9Erik AlbinssonHjärnarps OL46:11+15:2912:24
10Marie AlbinssonHjärnarps OL46:14+15:3212:25
11Anna LarssonÖrkelljunga FK46:42+16:0012:33
12Ulf BengtssonOK Kompassen48:05+17:2312:55
13Mats ToftnerOK Kompassen48:44+18:0213:06
14Åke PerssonHjärnarps OL53:18+22:3614:19
15Agnes KnutssonÖrkelljunga FK53:39+22:5714:25
16Robin CarlstedtHjärnarps OL53:40+22:5814:25
Jonas HöstHjärnarps OLej godkänd
David MorénHjärnarps OLej start

Lätta

2 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah KrikströmHjärnarps OL26:0710:29
2Elia KämpeÖrkelljunga FK26:19+0:1210:34
3Daniel KämpeÖrkelljunga FK26:34+0:2710:40
4Hanna MorénHjärnarps OL31:38+5:3112:42
5Alfred KjellénHelsingborgs SOK32:34+6:2713:04
6Klas BogsjöHelsingborgs SOK32:38+6:3113:06
7Kurt SjöbergHelsingborgs SOK34:40+8:3313:55
8Arvid AlbinssonHjärnarps OL34:43+8:3613:56
9Jonas NorénHelsingborgs SOK34:45+8:3813:57
10Milton GunnarssonÖrkelljunga FK43:36+17:2917:30
11Liane GunnarssonÖrkelljunga FK43:39+17:3217:31
12Axel NilssonÖrkelljunga FK43:47+17:4017:35
13Ebba NilssonÖrkelljunga FK44:54+18:4718:01
14Fredrik NilssonÖrkelljunga FK44:56+18:4918:02
15Sara CarlstedtHjärnarps OL49:35+23:2819:54
16Björn CarlstedtHjärnarps OL49:38+23:3119:55
Per SigboHjärnarps OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser