Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Nattcup 8 Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Nattcup 8 Final
Arrangörsorganisationer: FK Boken / Helsingborgs SOK / Hjärnarps OL / OK Kompassen / Örkelljunga FK
Datum: tisdag 28 februari 2017

Långa

7 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ZeilonSkåneslättens OL46:056:08
2Conny RaskHjärnarps OL53:36+7:317:08
3Stefan PålssonSkåneslättens OL53:44+7:397:09
4Felix AlnervikHelsingborgs SOK54:02+7:577:11
5Erica ErikssonHjärnarps OL1:18:59+32:5410:31
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstadej godkänd
Patrik JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Peter LarssonFK Bokenej start

Mellan

5 730 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlofssonOK Kompassen38:086:39
2Håkan PalmFK Boken39:47+1:396:56
3Simon OlssonHjärnarps OL47:02+8:548:12
4Thea BökmanHelsingborgs SOK47:35+9:278:18
5Marie OlssonÖrkelljunga FK47:50+9:428:20
6Johan BökmanHelsingborgs SOK48:09+10:018:24
7Pontus ErikssonHjärnarps OL52:11+14:039:06
8Ulf NilssonHjärnarps OL53:42+15:349:22
9Ulf LinderfalkSkåneslättens OL53:48+15:409:23
10Sebastian GieseÖrkelljunga FK56:07+17:599:47
11Lennart MorénHjärnarps OL1:11:07+32:5912:24
12Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:12:43+34:3512:41
13Magnus OlssonHjärnarps OL1:12:44+34:3612:41
14Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:12:52+34:4412:43
15Tobias PerssonOK Kompassen1:13:23+35:1512:48
16Olle BohmanHjärnarps OL1:13:32+35:2412:49
17Björn CarlstedtHjärnarps OL1:34:26+56:1816:28
18Dennis HansenOK Kompassen1:57:22+1:19:1420:28
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej godkänd
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Tobias CarlstedtHjärnarps OLej start
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start

Korta

3 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian LönnHjärnarps OL36:149:04
2Michael LönnHjärnarps OL36:16+0:029:05
3Ola KrikströmHjärnarps OL37:03+0:499:17
4Carolina NilssonOK Kompassen38:07+1:539:33
5Erik AlbinssonHjärnarps OL38:41+2:279:41
6Åke PerssonHjärnarps OL39:59+3:4510:01
7Kenth SundgrenSkåneslättens OL42:25+6:1110:37
8Ulf BengtssonOK Kompassen45:03+8:4911:17
9Kjell LönnHjärnarps OL45:17+9:0311:20
10Willie OlssonRävetofta OK47:26+11:1211:53
11Jonas HöstHjärnarps OL48:34+12:2012:10
12Anna LindelövHjärnarps OL49:48+13:3412:28
13Lennart StenssonHelsingborgs SOK50:35+14:2112:40
14Lotta MorénHjärnarps OL52:20+16:0613:06
15Inge PerssonFK Boken52:27+16:1313:08
16Mats ToftnerOK Kompassen52:36+16:2213:10
17Bengt StåhlHjärnarps OL52:53+16:3913:15
18Robin CarlstedtHjärnarps OL1:22:02+45:4820:33
Marie AlbinssonHjärnarps OLej godkänd
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej godkänd
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Carina ErikssonHjärnarps OLutgått
Sofia PalmFK Bokenej start
Veronika PalmertzHelsingborgs SOKej start

Lätta

2 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah KrikströmHjärnarps OL32:2111:30
2Elia KämpeÖrkelljunga FK32:22+0:0111:31
3Daniel KämpeÖrkelljunga FK33:19+0:5811:51
4Isak LindelövHjärnarps OL33:26+1:0511:53
5Kurt SjöbergHelsingborgs SOK33:28+1:0711:54
6Hanna MorénHjärnarps OL33:33+1:1211:56
7Arvid AlbinssonHjärnarps OL33:34+1:1311:56
8Alfred KjellénHelsingborgs SOK45:41+13:2016:15
9Klas BogsjöHelsingborgs SOK45:43+13:2216:16
10Axel NilssonÖrkelljunga FK1:02:07+29:4622:06
11Ebba NilssonÖrkelljunga FK1:02:10+29:4922:07
12Fredrik NilssonÖrkelljunga FK1:02:12+29:5122:08
Jonas NorénHelsingborgs SOKej start
Elias PalmertzHelsingborgs SOKej start
Saga PalmertzHelsingborgs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser