Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 7-manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 7-manna
Arrangörsorganisationer: OK Silva / Rävetofta OK
Datum: söndag 23 oktober 2011

U-7manna

22 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Andrarums IF 1ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Måns Perssonej godkändej start
3. Carolin Gradin54:44104+40:19ej start
3. Fabian Andersson23:1531+8:50ej start
3. Holger Olsson36:2176+21:56ej start
3. Patricia Edgarsson34:0568+19:40ej start
3. Oscar Ehrnborn31:3659+17:11ej start
3. Morgan Olssonej godkändej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Simon Ebbestålej godkändej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Malmö OK 1ej godkänd
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Kevin Mattsson19:4413+5:19ej start
3. Shane Mattssonej godkändej start
3. Lisa Landin-Grubb30:1156+15:46ej start
3. Moltas Viebke36:1175+21:46ej start
3. Mattias Jacobsson33:3966+19:14ej start
3. Saga Thomsen42:3895+28:13ej start
3. Oskar Jensen Sondén40:2492+25:59ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
FK Göingarna 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Hampus Larsson20:4616+6:21ej start
3. Fritjof Axelsson21:0517+6:40ej start
3. Alva Hellner36:3777+22:12ej start
3. Melker Larsson28:3550+14:10ej start
3. Anton Larsson30:2857+16:03ej start
3. Hilda Axelsson21:1320+6:48ej start
3. Robin Larsson40:1990+25:54ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Alexander Wessman35:3872+21:13ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Björn Jönsson29:4455+15:19ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Lovisa Ring21:4627+7:21ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Hanna Cederholm42:0594+27:40ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Simon Wikström34:0267+19:37ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Loke Agmarken42:4896+28:23ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Härlövs IF 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Martin Lindelöw32:1162+17:46ej start
3. Klara Andersson27:3348+13:08ej start
3. Melker Andersson16:332+2:08ej start
3. Madelene Axelsson43:4497+29:19ej start
3. Sofie Persson37:0378+22:38ej start
3. Irmalinn Nilsson22:3430+8:09ej start
3. Caroline Lindelöw49:37101+35:12ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Hässleholms OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Ludvig Hallabro20:4515+6:20ej start
3. Emmy Helmersson24:5339+10:28ej start
3. Nellie Rydlund21:2424+6:59ej start
3. Daniel Nilsson Kempff40:4893+26:23ej start
3. Razmus Arvidsson38:4083+24:15ej start
3. Wiktor Rydlund17:104+2:45ej start
3. Erik Kristiansson1:07:38108+53:13ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Helsingborgs SOK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Astrid Henriksson23:2132+8:56ej start
3. Malin Thorneman25:3442+11:09ej start
3. Hanna Norrestam31:4160+17:16ej start
3. Dennis Rudqvist40:1990+25:54ej start
3. Axel Schulz25:2441+10:59ej start
3. Ellen Rosenkvist26:1043+11:45ej start
3. Joakim Sjöberg36:0274+21:37ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Hjärnarps GH OL 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Axel Mattson19:4614+5:21ej start
3. Axel Mattson21:1018+6:45ej start
3. Axel Mattson16:533+2:28ej start
3. Axel Mattson31:5161+17:26ej start
3. Axel Mattson33:0064+18:35ej start
3. Axel Mattson18:399+4:14ej start
3. Axel Mattson34:1670+19:51ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
IS Kullen 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Anna Bengtsson28:1149+13:46ej start
3. Otto Berg39:5688+25:31ej start
3. Anton Hellberg21:1119+6:46ej start
3. Elias Bengtsson33:1265+18:47ej start
3. Sophie Nilsson55:30105+41:05ej start
3. Anna Berg23:4834+9:23ej start
3. Matilda Arborelius46:25100+32:00ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Lunds OK 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Jenny Bredfelt17:306+3:05ej start
3. Erik Winbladh23:2333+8:58ej start
3. Erik Jönsson21:3926+7:14ej start
3. Jonas Hammarskiöld27:0145+12:36ej start
3. Pim Hedberg32:2863+18:03ej start
3. Allan Hedberg14:251ej start
3. Carl Rämmal37:2780+23:02ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Lunds OK 2utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Klara Gewert24:4438+10:19ej start
3. Tova Wennemo53:17102+38:52ej start
3. Povel Hedberg25:1840+10:53ej start
3. Cecilia Rämmal39:4486+25:19ej start
3. Tobias Bladh45:3798+31:12ej start
3. Loke Hedberg29:3054+15:05ej start
3. Alfred Henriksson54:04103+39:39ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Lunds OK 3utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Tova Hermodsson24:3336+10:08ej start
3. Frida Jönsson39:0484+24:39ej start
3. Astrid Ericsson24:2435+9:59ej start
3. Alfred Wennemo34:4971+20:24ej start
3. Cecilia Spångberg39:4787+25:22ej start
3. Tina Ljungqvist36:0073+21:35ej start
3. Anton Hansson1:00:40106+46:15ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
OK Gynge / OK Torfinn 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Betty Ottosson24:3937+10:14ej start
3. Jessica Nilsson46:1999+31:54ej start
3. Elin Gustafsson39:0484+24:39ej start
3. Petra Eriksson26:5344+12:28ej start
3. Elin Wihlborg1:06:35107+52:10ej start
3. Linnea Gustafsson38:1382+23:48ej start
3. Klara Ingelström37:4281+23:17ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Skåneslättens OL 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Isak Prellner17:295+3:04ej start
3. Christoffer Möller19:2711+5:02ej start
3. Tea Markholm21:3025+7:05ej start
3. Adam Segerslätt27:2746+13:02ej start
3. Erik Barr Zeilon29:1552+14:50ej start
3. Åse Dannbring22:0128+7:36ej start
3. Johan Lenning40:0589+25:40ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Tormestorps IF 1utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Joel Einarsson19:3212+5:07ej start
3. Ebba Söderlund21:2223+6:57ej start
3. Anna Jönsson21:1421+6:49ej start
3. Elin Carlsson27:2947+13:04ej start
3. Karl-Johan Persson29:0651+14:41ej start
3. Nellie Henriksson17:567+3:31ej start
3. Henning Ottmer37:2479+22:59ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start
Tormestorps IF 2utgått
1. ej startej start
2. ej startej start
3. Kajsa Wetterström18:388+4:13ej start
3. Nils-Joel Persson22:1529+7:50ej start
3. Per-Anton Persson21:1622+6:51ej start
3. Felicia Feurstein29:2553+15:00ej start
3. Miranda Reimer30:3558+16:10ej start
3. Emelie Feurstein19:2310+4:58ej start
3. Harald Ottmer34:0568+19:40ej start
4. ej startej start
5. ej startej start
6. ej startej start
7. ej startej start

3-manna

36 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Andrarums IF 1utgått
1. ej startej start
2. Erik Thoresson15:337+0:24ej start
2. Brian Ahlm19:1129+4:02ej start
2. Clara Ehrnborn22:1545+7:06ej start
3. ej startej start
Andrarums IF 2utgått
1. ej startej start
2. Dennis Persson15:182+0:09ej start
2. Ludwig Andersson19:1530+4:06ej start
2. Stellan Gradin29:0670+13:57ej start
3. ej startej start
FK Boken 1utgått
1. ej startej start
2. Rebecca Harden18:0118+2:52ej start
2. Goliat Olofsson16:5411+1:45ej start
2. William Olofsson15:326+0:23ej start
3. ej startej start
Gyinge / SOLutgått
1. ej startej start
2. Anna Olsson20:4838+5:39ej start
3. ej startej start
Gyinge / SOLutgått
1. ej startej start
2. Dag Larsson20:5139+5:42ej start
3. ej startej start
Gyinge / SOLutgått
1. ej startej start
2. Liv Larsson26:4766+11:38ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. Oscar Madsstuen15:274+0:18ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 1utgått
1. ej startej start
2. Emil Jägstedt19:0628+3:57ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 2utgått
1. ej startej start
2. Emil Madsstuen15:285+0:19ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 2utgått
1. ej startej start
2. Joanna Lager24:1360+9:04ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 2utgått
1. ej startej start
2. Gustav Andreasson24:1159+9:02ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 3utgått
1. ej startej start
2. Paulina Jägstedt18:0319+2:54ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 3utgått
1. ej startej start
2. Filip Strandmark21:3744+6:28ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 3utgått
1. ej startej start
2. Vera Larsson24:0657+8:57ej start
3. ej startej start
Härlövs IF 1utgått
1. ej startej start
2. Alma Leijon18:0521+2:56ej start
2. Linnea Leijon23:4953+8:40ej start
2. Kajsa Nilsson22:3446+7:25ej start
3. ej startej start
Härlövs IF 2 / OK Tyringeutgått
1. ej startej start
2. Maja Tenghagen18:0420+2:55ej start
3. ej startej start
Härlövs IF 2 / OK Tyringeutgått
1. ej startej start
2. Ronja Karlsson29:3371+14:24ej start
3. ej startej start
Härlövs IF 2 / OK Tyringeutgått
1. ej startej start
2. Elina Andersson24:4362+9:34ej start
3. ej startej start
Härlövs IF 3utgått
1. ej startej start
2. Melvin Nilsson31:1072+16:01ej start
2. Gustav Andersson21:1643+6:07ej start
2. Axel Tenghagen25:3463+10:25ej start
3. ej startej start
Hässleholms OK 1utgått
1. ej startej start
2. Anton Svensson18:1224+3:03ej start
2. Edvin Sidemyr26:4365+11:34ej start
2. Emma Lindqvist23:1449+8:05ej start
3. ej startej start
Hässleholms OK 2utgått
1. ej startej start
2. Eskil Ellman18:0822+2:59ej start
2. Ivar Helmersson23:3251+8:23ej start
2. Anna Aronsson33:3673+18:27ej start
3. ej startej start
Helsingborgs SOK 1utgått
1. ej startej start
2. Hanna Carlsvärd19:3935+4:30ej start
2. David Carlsvärd (IS Kullen)26:3664+11:27ej start
2. Julia Carlsvärd (IS Kullen)23:0948+8:00ej start
3. ej startej start
Hjärnarps GH OL 1utgått
1. ej startej start
2. Pontus Eriksson15:389+0:29ej start
2. Viktor Arvidsson / Philip Arvidsson17:0113+1:52ej start
2. Martin Johansson16:0710+0:58ej start
3. ej startej start
IS Kullen 1utgått
1. ej startej start
2. Arvid Carp18:1023+3:01ej start
2. Arvid Carp23:5054+8:41ej start
2. Arvid Carp20:0936+5:00ej start
3. ej startej start
Lunds OK 1utgått
1. ej startej start
2. Johan Winbladh20:4037+5:31ej start
2. Elsa Ericsson27:0268+11:53ej start
2. Sofia Rämmal27:2269+12:13ej start
3. ej startej start
OK Gynge 1utgått
1. ej startej start
2. Julia Rietz20:5940+5:50ej start
2. Emma Rietz24:0356+8:54ej start
2. Maja Olsson24:2961+9:20ej start
3. ej startej start
OK Sorö 1utgått
1. ej startej start
2. Eva Höhne43:3674+28:27ej start
3. ej startej start
OK Sorö 1utgått
1. ej startej start
2. Tobias Höhne23:1750+8:08ej start
3. ej startej start
OK Sorö 1utgått
1. ej startej start
2. Maja Maria Zwolinska23:5655+8:47ej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 1utgått
1. ej startej start
2. Pontus Thuresson (OK Silva)21:0142+5:52ej start
2. Saga Stålhandske26:5867+11:49ej start
2. Linnéa Briggner20:5940+5:50ej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 2utgått
1. ej startej start
2. Erland Östberg15:263+0:17ej start
2. Sofi Wallander17:2615+2:17ej start
2. Ylva Prellner19:1731+4:08ej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 3utgått
1. ej startej start
2. Ebba Jensen18:2526+3:16ej start
2. Truls Carlsson23:3752+8:28ej start
2. Stina Möller19:2333+4:14ej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 4utgått
1. ej startej start
2. Filip Andersson18:2225+3:13ej start
2. Maja Rosén18:5027+3:41ej start
2. Isa Luedtke19:2434+4:15ej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 5utgått
1. ej startej start
2. Lisa Johnsson Nordin17:5117+2:42ej start
2. Lisa Johnsson Nordin16:5612+1:47ej start
2. Lisa Johnsson Nordin15:091ej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 6utgått
1. ej startej start
2. Wilma Markholm15:348+0:25ej start
2. Oscar Jensen17:0914+2:00ej start
2. Hanna Andersson19:1832+4:09ej start
3. ej startej start
Tormestorps IF 1utgått
1. ej startej start
2. Arvid Einarsson17:5016+2:41ej start
2. Simon Björck24:0858+8:59ej start
2. Alice Nordbjörk22:3747+7:28ej start
3. ej startej start
Halmstads OK 1ej start
1. ej startej start
2. Noel Agmarkenej startej start
3. ej startej start

Öppen Stafett

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
FK Göingarna Lag 1ej godkänd
1. Markus Bondessonej godkändej start
2. ej startej start
3. ej startej start
OK Sorö 1ej godkänd
1. Anton Gudnäsej godkändej start
2. ej startej start
3. ej startej start
FK Boken 1utgått
1. Simon Harden20:013+1:40ej start
1. Jonatan Österblad18:211ej start
1. David Svensson27:4314+9:22ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Lunds OK 1utgått
1. Anton Håkansson25:4211+7:21ej start
1. Nils Swedenborg27:3213+9:11ej start
1. Åsa Ericsson38:1720+19:56ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Pan/Åsen/SOLutgått
1. Niclas Delin20:095+1:48ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Skåneslättens OL 1utgått
1. Edvin Mårtensson20:064+1:45ej start
1. Axel Prellner19:052+0:44ej start
1. Elias Möller35:1619+16:55ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Tormestorps IF 1utgått
1. Astrid Einarsson20:586+2:37ej start
1. Tilda Henriksson26:1312+7:52ej start
1. Nelly Carlsson31:4218+13:21ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Tormestorps IF 2utgått
1. Jakob Albinsson30:3116+12:10ej start
1. Åsa Kull-Persson22:599+4:38ej start
1. Vidar Albinsson25:2210+7:01ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Pan/Åsen/SOLutgått
1. Elinor Delin20:597+2:38ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
OK Sorö 1utgått
1. Jonathan Höhne21:388+3:17ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
FK Göingarna Lag 1utgått
1. Linus Persson30:3317+12:12ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Pan/Åsen/SOLutgått
1. Martin Delin30:2515+12:04ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
OK Sorö 1utgått
1. Peter Hansen46:3321+28:12ej start
2. ej startej start
3. ej startej start
FK Göingarna Lag 1utgått
1. David Stensson52:3922+34:18ej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser