*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Tiomilavargen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomilavargen
Arrangörsorganisation: OK Skogsvargarna
Datum: lördag 18 mars 2017

11 km svart gafflad

11 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:07:435:53
2Tommy AnderssonVänersborgs SK1:10:14+2:316:06
3Simon AnderssonOK Kullingshof1:10:59+3:166:10
4Robert EnbomVänersborgs SK1:27:34+19:517:36
5Mattihas KjellFrämmestads IK1:32:59+25:168:05
6Anton BernevingOK Gipen1:39:16+31:338:37
7Daniel SöderströmOK Skogsvargarna2:03:15+55:3210:43
8Linus OlssonOK Gipen2:22:10+1:14:2712:21
Viktor WassénVänersborgs SKej godkänd
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

6 km svart gafflad

6 660 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders OlssonUddevalla OK49:207:24
2Malin WidénUddevalla OK49:59+0:397:30
3Karl ErikssonUddevalla OK50:49+1:297:37 Ladda ner rutt i gpx-format
4Örjan WängdahlOK Gipen51:38+2:187:45 Ladda ner rutt i gpx-format
5Andreas BranellRyda SK53:56+4:368:05
6Urban LarssonOK Gipen53:59+4:398:06
7Magnus KarlssonRyda SK54:02+4:428:06
8Louise BorgTrollhättans SOK54:24+5:048:10
9Sara HägnanderLidköpings VSK54:49+5:298:13
10Tommy StenkvistRyda SK57:12+7:528:35
11Erik SkaarRyda SK57:27+8:078:37
12Pierre KarlssonOK Alehof57:28+8:088:37
13Filippa AnderssonLidköpings VSK57:35+8:158:38
14Ulf BjörkdahlHerrestads AIF58:01+8:418:42
15Anders JohanssonUddevalla OK58:02+8:428:42
16Per IvarssonTrollhättans SOK1:00:44+11:249:07
17Mats KristianssonTrollhättans SOK1:03:10+13:509:29
18Birgitta AnderssonFrämmestads IK1:04:28+15:089:40
19Claes EkbergLidköpings VSK1:07:26+18:0610:07
20Elin JohanssonFrämmestads IK1:09:26+20:0610:25
21Thomas KarlssonFrämmestads IK1:10:04+20:4410:31
22Lars MelanderLidköpings VSK1:15:33+26:1311:20
23Johan AnderssonFrämmestads IK1:24:54+35:3412:44
Yngve NilssonOK Gipenej godkänd
Linus IsebornFrämmestads IKutgått
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Linda LarssonFrämmestads IKej start

6 km svart rak

5 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK44:447:50
2Jonas MelénTrollhättans SOK45:21+0:377:57
3Johan ÅhlundVänersborgs SK47:13+2:298:17
4Håkan LindénUddevalla OK48:10+3:268:27
5Britta SahlinVänersborgs SK52:27+7:439:12
6Lennart EkvallTrollhättans SOK52:36+7:529:13
7Magnus VedinTrollhättans SOK56:00+11:169:49
8Nina BejbomUddevalla OK58:20+13:3610:14
9Eva KarlssonUddevalla OK59:56+15:1210:30
10Felix SandbergOK Skogsvargarna1:02:21+17:3710:56
11Karin LaurellOK Flundrehof1:09:04+24:2012:07

5 km Orange rak

4 930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK41:588:30
2Emelie SvalinVänersborgs SK42:10+0:128:33
3Håkan SanderiLidköpings VSK45:10+3:129:09
4Johan ErikssonOK Skogsvargarna47:20+5:229:36
5Katarina EnbomVänersborgs SK49:44+7:4610:05
6Kerstin BurmanKvillebyns SK50:14+8:1610:11
7Roalh KlevelandKvillebyns SK51:14+9:1610:23
8Gunnar BejbomUddevalla OK51:23+9:2510:25
9Tommy HartikkaOK Skogsvargarna52:07+10:0910:34
10Anna JohanssonFrämmestads IK53:14+11:1610:47
11Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna53:17+11:1910:48
12Frida KjellmanLidköpings VSK56:45+14:4711:30
12Daniel MannOK Skogsvargarna56:45+14:4711:30
12Peter AnderssonOK Skogsvargarna56:45+14:4711:30
15Eva BäcklundTrollhättans SOK1:00:08+18:1012:11
16Berkley StaggOK Skogsvargarna1:00:55+18:5712:21
17Birgit HanssonHerrestads AIF1:04:55+22:5713:10
18Elin HelmerssonOK Skogsvargarna1:11:19+29:2114:27
19Annika WallmanOK Skogsvargarna1:14:42+32:4415:09
20Johan CarlssonOK Skogsvargarna1:17:55+35:5715:48
Olof KarlssonUddevalla OKej godkänd
Rune SandbergUddevalla OKutgått
Roger OlssonOK Skogsvargarnaej start

3 km Orange rak

2 940 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SanderiLidköpings VSK33:3411:25
2Jacob ÖstermanVänersborgs SK33:49+0:1511:30
3Edvin LarssonVänersborgs SK33:51+0:1711:30
4Edvin OckbornTrollhättans SOK35:30+1:5612:04
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK35:30+1:5612:04
6Axel BrönnestamOK Gipen37:52+4:1812:52
7Johnny KarlssonUddevalla OK39:04+5:3013:17
8Matilda CederbergVänersborgs SK39:13+5:3913:20
9Sofia SamuelssonOK Gipen39:19+5:4513:22
10Sara HelmerssonOK Skogsvargarna39:39+6:0513:29
11Jeanette BuuschLidköpings VSK39:46+6:1213:31
12Hjalmar OlssonUddevalla OK40:18+6:4413:42
13Rune PetterssonFrämmestads IK40:30+6:5613:46
14Marion HallstenUddevalla OK43:51+10:1714:54
15Charlotte ÖstermanVänersborgs SK44:18+10:4415:04
16Lars HolmOK Gipen44:58+11:2415:17
17Annika BolanderOK Skogsvargarna47:40+14:0616:12
18Usman AfridiTrollhättans SOK50:10+16:3617:03
19Alicia LundgrenUddevalla OK51:00+17:2617:20
20Karleric FranssonTrollhättans SOK51:13+17:3917:25
21Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:01:46+28:1221:00
22Annika WessmarkOK Flundrehof1:04:01+30:2721:46
23Krister WessmarkOK Flundrehof1:04:42+31:0822:00
Oscar NymanOK Gipenej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKutgått

2 km vit

2 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK17:528:37
2Andrea EnbomVänersborgs SK17:53+0:018:38
3Vilgot ÅhlundVänersborgs SK27:45+9:5313:24
4Gabriel HogedalVänersborgs SK32:48+14:5615:50
5Tor LindénUddevalla OK33:11+15:1916:01
6Maria VedinTrollhättans SOK34:26+16:3416:38
7Bertil BorglundTrollhättans SK37:25+19:3318:04
8Rasmus LindénUddevalla OK49:20+31:2823:49
Elvira ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Måns LindénUddevalla OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser