Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Ultralång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Ultralång
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 27 november 2016

D21

10 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria von Schamlensée- -1:27:088:21
2Julia OlssonUPPSALA1:28:20+1:128:28

H21

14 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl EngesSollentuna1:53:237:36
2Joakim OlssonUpplands Väsby2:50:21+56:5811:25
Axel WrådheSOLLENTUNAej godkänd
Lars Håkan SandvikSollentunaej start
Daniel RoosUpplands Väsbyej start

H18

10 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicolas BarbozaUPPLANDS VÄSBY1:36:279:15
2Lucas NorrmanSollentuna1:58:23+21:5611:21

H16

8 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert ColeVallentuna1:13:568:21

D14

6 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversSollentuna54:048:42
2Lovisa HambäckKnivsta58:51+4:479:28 Ladda ner rutt i gpx-format

H14

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil SoneSollentunaej start

H12

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboSOLLENTUNA30:297:26
2Viktor SoneSollentuna34:04+3:358:18
3Elis IversSollentuna36:36+6:078:55
4Martin ErikssonUPPLANDS VÄSBY54:06+23:3713:11

H40

10 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HenrikssonSollentuna1:27:328:24
2Björn JanssonSolna1:37:17+9:459:20

D45

8 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna StrandSollentuna1:15:028:29
2Karin SteneboSollentuna1:30:09+15:0710:11
3Annette Brunander- -1:37:26+22:2411:01
4Åsa WilestedtSollentuna1:47:55+32:5312:12
Annika BerntssonUpplands Väsbyej godkänd
Nina IversSollentunautgått

H45

10 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GadeforsUpplands Väsby1:19:177:36
2Ulrik IversSollentuna1:19:26+0:097:37
3Christoffer NorrmanSollentuna1:33:51+14:349:00
4Nils ErikssonUpplands Väsby1:47:40+28:2310:19
5Tomas SandqvistUpplands Väsby2:02:53+43:3611:47 Ladda ner rutt i gpx-format
6Anders BerkelundUpplands Väsby2:07:57+48:4012:16
Fredrik SoneSollentunaej start

D50

8 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina Martelius- -1:37:4011:02

H50

10 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SteneboSollentuna1:20:417:44
2Peter HambäckKnivsta1:37:15+16:349:19
3Lars GerhardssonSolna1:37:43+17:029:22
4Håkan Redtzer- -1:46:31+25:5010:13
Stefan Martelius- -ej godkänd
Lars BerzellSTOCKHOLMutgått

D55

6 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia BoudrieUpplands Väsby1:11:1511:28
2Ingrid OlssonUpplands Väsby1:43:52+32:3716:43
Annika LundströmStockholmej start

H55

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jan LarssonUPPLANDS VÄSBYej start

H60

8 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars BoudrieUPPLANDS VÄSBY1:30:0010:10

H65

6 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif WallenbroUpplands Väsby1:00:459:46
Leif NordinSollentunaej godkänd

D70

6 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Kerstin RosengrenUpplands Väsbyej godkänd

H70

6 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonUpplands Väsby1:03:4910:16
2Per-Åke CarlenstamUpplands Väsby1:15:59+12:1012:14

H80

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lars PerssonStockholmej start

D50-1

6 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ColeVallentuna47:287:38
2Ulla MolinSOLLENTUNA48:44+1:167:50

D40-1

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katrin JosefssonUpplands Väsby51:4912:38

D70-1

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1UC Lybert ErikssonUpplands Väsby1:15:0018:17

H50-1

8 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert ElveröUPPLANDS VÄSBY1:16:268:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser