Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg by Night
Arrangörsorganisation: OK Skogsstjärnan
Datum: torsdag 8 december 2016

Dam Kort Lätt

1 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla MorellIK Gandvik27:5714:38
Alva KarlssonMariestads FKej start
Jessica Käck KarlssonMariestads FKej start
Elsa KällIK Gandvikej start
Nora KällIK Gandvikej start

Herr Kort Lätt

1 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer WallMariestads FK15:348:09
2Thomas HenryssonTibro OK17:06+1:328:57
3Hjalmar KällIK Gandvik27:54+12:2014:36

Dam Kort

2 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja WalleniusOK Skogsstjärnan34:0011:41
2Monica WalleniusOK Skogsstjärnan34:03+0:0311:42
3Anna StombergIF Hagen34:20+0:2011:47
4Monica LööfMariestads FK43:50+9:5015:03
5Ann NyströmIF Hagen44:59+10:5915:27
6Marite ÅkerströmSOK Träff46:03+12:0315:49
7Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu46:21+12:2115:55
8Marita LemmingOK Skogsstjärnan1:19:18+45:1827:15
Ella JohanssonTibro OKej start

Herr Kort

2 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KäckMariestads FK31:3010:49
2Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan40:44+9:1413:59
3Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo41:53+10:2314:23
4Håkan LööfMariestads FK43:22+11:5214:54
5Bernhard GrenaboHjobygdens OK44:15+12:4515:12
6Sune GustafssonTibro OK47:33+16:0316:20
7Bengt ÅkerströmSOK Träff49:00+17:3016:50
8Anders SwedinLidköpings VSK49:08+17:3816:53
9Åke NordbergOK Klyftamo52:20+20:5017:59
10Lars-Erik NilssonMariestads FK56:10+24:4019:18
11Anders PeterssonTibro OK56:17+24:4719:20
12Peter PerssonOK Skogsstjärnan1:19:26+47:5627:17

Dam Medel

5 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK49:279:10
2Alicia FribergFalköpings AIK OK52:43+3:169:46
3Moa SkoogIF Hagen53:16+3:499:52
4Kristina PatrikssonOK Klyftamo53:59+4:3210:00
5Lotta StigsdotterIF Hagen59:38+10:1111:03
6Inger WesterbergIF Hagen1:02:13+12:4611:32
7Irma SvenssonOK Klyftamo1:07:10+17:4312:27
8Åsa AlsiöIF Hagen1:07:22+17:5512:29
9Frida KjellmanLidköpings VSK1:18:20+28:5314:31

Herr Medel

5 390 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HenryssonTibro OK44:318:15
2Alfred PetterssonFalköpings AIK OK44:42+0:118:17
3Emil LarssonTibro OK46:53+2:228:41
4Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu47:13+2:428:45
5Roland SvenssonOK Skogsstjärnan48:56+4:259:04
6Joachim FribergFalköpings AIK OK52:31+8:009:44
7Bertil KarlssonHjobygdens OK52:48+8:179:47
8Johan KällIK Gandvik54:39+10:0810:08
9Sten OlssonOK Klyftamo55:02+10:3110:12
10Arne SääfGudhems IF55:45+11:1410:20
11Åke WijkmarkIF Hagen56:33+12:0210:29
12Pär-Magnus BjurekTibro OK57:16+12:4510:37
13Victor ArvesvedTibro OK57:27+12:5610:39
14Lennart SibeckFalköpings AIK OK58:27+13:5610:50
15Mikael PetterssonIK Gandvik59:49+15:1811:05
16Hans-Gösta BernhardMariestads FK1:01:04+16:3311:19
17Lukas AndrénTibro OK1:03:18+18:4711:44
18Lars MelanderLidköpings VSK1:18:32+34:0114:34
Peter AnderssonOK Klyftamoej godkänd
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Tommy WesterbergIF Hagenej godkänd
Anton KarlssonMariestads FKej start

Dam Lång

7 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:06:468:47
2Moa AlsiöFalköpings AIK OK1:15:55+9:0910:00
3Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:25:16+18:3011:14
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej start

Herr Lång

7 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HedmanIF Hagen56:377:27
2Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna56:45+0:087:28
3Jan HjortFalköpings AIK OK56:52+0:157:29
4Jonas NiklassonFalköpings AIK OK57:57+1:207:38
5Carl HolmbergIF Hagen59:15+2:387:48
6Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan59:40+3:037:51
7Bo HallbergFalköpings AIK OK1:03:23+6:468:21
8Hampus NyströmIF Hagen1:05:13+8:368:35
9David OlssonOK Skogsstjärnan1:06:42+10:058:47
10Anton PetterssonTibro OK1:24:15+27:3811:06
Svante AndrénTibro OKej godkänd
Magnus BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Magnus NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Peter BrämersonTibro OKej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Thomas LjungqvistTibro OKej start
Oscar StombergIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser