Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Väterbygden By Night 2016/2017 deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Väterbygden By Night 2016/2017 deltävling 1
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 17 november 2016

Korta Dam

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:418:35
2Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna25:43+0:028:36
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna25:56+0:158:40
4Anna OlinIK Hakarpspojkarna38:42+13:0112:56
5Ayan LingIK Hakarpspojkarna39:14+13:3313:07
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Eira HertinIK Hakarpspojkarnautgått

Korta Herr

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:388:34
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:40+0:028:35
3Måns EliassonIK Hakarpspojkarna30:34+4:5610:13
4Hans EliassonIK Hakarpspojkarna30:56+5:1810:20
5Emil LingIK Hakarpspojkarna38:55+13:1713:00
6Oscar OlinIK Hakarpspojkarna41:07+15:2913:45
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Stellan AhnströmForserums SOKutgått
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

6 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna44:377:26
2Hilda Johansson HolmqvistIK Hakarpspojkarna44:48+0:117:28
3Emma LingIK Hakarpspojkarna46:19+1:427:43
4Tova OlssonIK Hakarpspojkarna49:40+5:038:16
5Stina ErikssonJönköpings OK59:55+15:189:59
6Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:00:01+15:2410:00

Mellan Herr

6 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna41:386:56
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna42:16+0:387:02
3Kristian PalmIK Hakarpspojkarna42:20+0:427:03
4Marcus J KarlssonIK Hakarpspojkarna42:40+1:027:06
5Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna42:41+1:037:06
6Niklas AlvaeusJönköpings OK42:45+1:077:07
7Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna43:10+1:327:11
8Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna43:30+1:527:15
9Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna43:58+2:207:19
10Matti EnvallIK Hakarpspojkarna47:07+5:297:51
11Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna47:42+6:047:57
12Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna47:49+6:117:58
13Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna50:56+9:188:29
14Anders LingIK Hakarpspojkarna53:20+11:428:53
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarnautgått
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start

Långa

8 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin DjerfIK Hakarpspojkarna55:276:30
2Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:10:51+15:248:18
Michael HertinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Arvid NordIK Hakarpspojkarnaej start
Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser