Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: söndag 20 november 2016

D21

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin StrandbergGustavsbergs OK39:2711:04
2Tilda BellanderGustavsbergs OK47:05+7:3813:13
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK47:14+7:4713:16
4Anna LindellGustavsbergs OK52:59+13:3214:52
5Gabriella FriskGustavsbergs OK59:37+20:1016:44

H21

6 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin BellanderGustavsbergs OK42:476:44
2Simon FriskGustavsbergs OK44:08+1:216:57
3Jens WernerGustavsbergs OK1:01:08+18:219:38
4Magnus LindblomGustavsbergs OK1:10:30+27:4311:07
5Jonatan LindellGustavsbergs OK1:10:56+28:0911:11
6Anders BeinhoffGustavsbergs OK1:21:40+38:5312:52

D14

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna PetterssonGustavsbergs OK33:3611:21
2Emma BellanderGustavsbergs OK34:33+0:5711:40
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd

H14

2 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tiger LandénGustavsbergs OK34:3411:40

H12

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LindblomGustavsbergs OK30:4411:22
2Teo BeinhoffGustavsbergs OK40:49+10:0515:07
Arvid WestmanGustavsbergs OKej start

D10

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie LindellGustavsbergs OK16:008:53
2Saga BeinhoffGustavsbergs OK16:50+0:509:21

H10

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte BellanderGustavsbergs OK14:538:16
2Tore WestmanGustavsbergs OK17:56+3:039:57

D50

3 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta ValentinGustavsbergs OK37:4910:37
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK43:59+6:1012:21
3Margareta HaraldssonGustavsbergs OK52:41+14:5214:47
Anna-Karin FridmarGustavsbergs OKej start

H50

4 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny StrandbergGustavsbergs OK38:227:45
2Jan LavénGustavsbergs OK47:15+8:539:33
3Ulf BurmanGustavsbergs OK48:54+10:329:53
4Jukka LoukusaGustavsbergs OK54:18+15:5610:59
5Peter LandénGustavsbergs OK54:34+16:1211:02
6Jan Mikael WesterGustavsbergs OK59:47+21:2512:06

H60

4 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖhlundGustavsbergs OK47:389:38
2Matz LarssonGustavsbergs OK49:19+1:419:58
3Leif StrandbergGustavsbergs OK1:19:10+31:3216:01
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd
Åke AndreassonGustavsbergs OKej godkänd

H70

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar LarssonGustavsbergs OK50:0914:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser