Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Linnéklassikern, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Linnéklassikern, lång
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: söndag 9 september 2018

D21

6 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SjölanderOK Rodhen57:448:28
2Maria SjölanderOK Rodhen1:06:09+8:259:42
3Sara BengtssonLånghundra IF1:07:21+9:379:53
4Malva SteenOK Enen1:07:40+9:569:56
5Maria JanssonOK Linné1:12:38+14:5410:39
6Inga KazlauskaitéOK Roslagen1:12:40+14:5610:40
7Amanda TellsénOK Roxen1:12:49+15:0510:41
8Camilla AdlertegOK Enen1:13:43+15:5910:49
9Lena ÖhmanCentrum OK1:15:58+18:1411:09
10Pernilla ErikssonGävle OK1:17:18+19:3411:21
11Agnes AdolfssonEksjö SOK1:21:01+23:1711:53
12Malin WelénKöping-Kolsva OK1:24:47+27:0312:26
13Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:44:00+46:1615:16
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej start
Martina WelénKöping-Kolsva OKej start

H21

10 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timo SildKoovee58:225:47
2Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:31+5:096:17
3Lauri SildKoovee1:05:52+7:306:31
4Lasse JanssonGävle OK1:10:56+12:347:01
5Tommy LindbergOK Roslagen1:11:54+13:327:07
6Erik ÅhlinLånghundra IF1:12:08+13:467:08
7Jonas VikströmKöping-Kolsva OK1:15:24+17:027:28
8Martin SundlöfGävle OK1:17:46+19:247:42
9Niklas WraneSöders-Tyresö1:18:56+20:347:49
10Johan AntonssonOK Löftan1:31:21+32:599:03
11Olof LethagenCentrum OK1:33:04+34:429:13
12Christian NilssonOK Löftan1:35:57+37:359:30
13Henrik ÅbergIF Thor1:39:48+41:269:53
14Per SundholmOK Nolaskogsarna1:40:36+42:149:58
15Patrik OttossonGävle OK1:40:45+42:239:59
16Tomas AxelsonOK Löftan1:46:58+48:3610:36
17Joakim OlssonVäsby OK1:52:51+54:2911:11
18Emil ThalinOK Älvsjö-Örby1:57:17+58:5511:37
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Henrik LundgrenCentrum OKej godkänd
Liutauras BileviciusOK Roslagenej godkänd
Adam LiljaOK Enenej start
Marcus EkKöping-Kolsva OKej start

D18

5 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KällströmSala OK1:05:1212:26
2Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:33:00+27:4817:44
3Hedvig SundstedtRasbo IK1:44:02+38:5019:51
4Beata PetterssonGotlands Bro OK2:00:10+54:5822:55
Alva LindellIF Thorej start
Tindra JernströmAvesta OKej start

H18

6 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BergströmOK Rodhen58:239:16
2Ville FontellOK Enen1:23:23+25:0013:15
3Daniel StåhlOK Hammaren1:26:24+28:0113:44
4Anton SegermanIF Thor1:31:42+33:1914:34
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Alfred LiljeströmGävle OKej start
Valtteri KankainenSotkamon Jymyej start
Felix SvenssonRasbo IKej start
Felix SilverGävle OKej start

D16

4 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor39:408:52
2Hanna JonsellIF Thor41:22+1:429:15
3Cornelia KrafftLänna IF42:07+2:279:25
4Agnes WeissLånghundra IF45:48+6:0810:14
5Fanny CedstedtLånghundra IF47:03+7:2310:31
6Emilia BergströmOK Rodhen47:52+8:1210:42
7Ellen HannrupIF Thor49:58+10:1811:10
8Malin SvenssonRånäs OK1:02:46+23:0614:02
9Joni Müller af UhrOK Linné1:09:28+29:4815:32
10Linn RistoOK Linné1:13:52+34:1216:31
11Felicia SvenssonRasbo IK1:15:20+35:4016:51
Lovisa HambäckLånghundra IFej start

H16

5 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor40:317:14
2John McLellandOK Rodhen40:32+0:017:15
3David MelinOK Rodhen40:44+0:137:17
4Emil BoströmOK Linné41:34+1:037:26
5Edvin NilssonLånghundra IF43:15+2:447:44
6Simon WahlnäsOK Linné50:46+10:159:04
7Arvid BylundIF Thor1:00:41+20:1010:51
8Pelle NilssonOK Linné1:03:27+22:5611:21
9Elliot AngelsiööOK Linné1:03:53+23:2211:25
10Albin WarvelinLånghundra IF1:05:50+25:1911:46
11Hampus PerssonOK Enen1:07:02+26:3111:59
12Albin ErikssonIF Thor1:30:27+49:5616:10
13Kevin SjölanderOK Rodhen1:30:40+50:0916:13
14Erik NilssonGotlands Bro OK1:34:55+54:2416:58
15Gabriel ÖstlundLänna IF2:01:00+1:20:2921:38
Oskar SundblomRånäs OKej godkänd
Otto BalckTäby OKej start
Emil WeiseliusOK Linnéej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start
Kasper LagerströmNyköpings OKej start

D14

3 870 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné33:148:35
2Fannie SjölanderOK Rodhen34:49+1:358:59
3Lovisa DufvaSundsvalls OK36:14+3:009:21
4Elsa Söllvander EklundOK Rodhen40:49+7:3510:32
5Moa LundinOK Linné43:37+10:2311:16
6Sara SundqvistLånghundra IF46:52+13:3812:06
7Junia WinningeLånghundra IF49:33+16:1912:48
8Agnes Söllvander EklundOK Rodhen49:57+16:4312:54
9Klara HartOK Linné50:30+17:1613:02
10Elise MagnussonSigtuna OK50:57+17:4313:09
11Isabel UnnerudLånghundra IF51:03+17:4913:11
12Lisa NilssonOK Linné51:35+18:2113:19
13Frida MelinOK Rodhen52:10+18:5613:28
14Ella ServinLånghundra IF53:17+20:0313:46
15Isabelle StåhlbrandtRasbo IK53:32+20:1813:49
16Emelie SvärdIF Thor57:47+24:3314:55
17Ines AarnioOK Linné1:03:25+30:1116:23
18Alma PetterssonGotlands Bro OK1:05:32+32:1816:56
19Natalie GardelinGotlands Bro OK1:05:38+32:2416:57
20Erica KarlssonOK Rodhen1:12:47+39:3318:48
21Ella MörlinRasbo IK1:15:41+42:2719:33
22Nadine Huss LandströmOK Linné1:19:12+45:5820:27
Sara EkströmOK Linnéej godkänd
Alva OláRånäs OKej start
Elsa HedinOK Linnéej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Vega SundstedtRasbo IKej start
Stina JarhedeOK Linnéej start
Lovisa BolanderSigtuna OKej start

H14

3 940 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK31:207:57
2Viktor BoströmOK Linné31:36+0:168:01
3Valle LarssonIF Thor32:43+1:238:18
4Axel GidlundOK Linné33:12+1:528:25
5Elis IversAttunda OK34:05+2:458:39
6Love BylundIF Thor34:41+3:218:48
7Axel HejdenbergGävle OK38:22+7:029:44
8Axel AnderssonIF Thor38:26+7:069:45
9Max AlfredssonGävle OK38:50+7:309:51
10Jacob HenrikssonRånäs OK38:56+7:369:52
11Love UmegårdLånghundra IF41:54+10:3410:38
12Gustav LyckebäckSigtuna OK45:27+14:0711:32 Ladda ner rutt i gpx-format
13Edvin MäkinenOK Hammaren46:21+15:0111:45
14Mathias NordlinderOK Linné46:37+15:1711:49
15Adam SparrmanOK Linné47:47+16:2712:07
16Linus NordinOK Renen49:15+17:5512:30
17Miro MårtenssonIF Thor49:44+18:2412:37
18Tomas FrömanOK Linné51:55+20:3513:10
19Albin ÅslundOK Linné55:06+23:4613:59
20Erik GuggiIF Thor55:32+24:1214:05
21Jonathan FlodmanGotlands Bro OK58:01+26:4114:43
22Elias StrömlandSigtuna OK1:05:01+33:4116:30
23Ture BjörklinLänna IF1:07:28+36:0817:07
24Karl WeimarckIF Thor1:14:15+42:5518:50
25Tobias af GeijerstamSigtuna OK1:22:40+51:2020:58
26Sean BerglundSigtuna OK1:36:14+1:04:5424:25
27Erik BernerssonOK Enen2:00:07+1:28:4730:29
Aron BromanLänna IFej godkänd
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej godkänd
Axel MäkinenOK Hammarenej godkänd
Fredrik EdsjöIF Thorej start
Casper KarlssonOK Torej start
Emil NylundSigtuna OKej start
Jakob NordströmSigtuna OKej start
David BerglundIF Thorej start
Axel BalckTäby OKej start
William LeijonspjuthSigtuna OKej start
Gustav VisingOK Triangelnej start

D12

2 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva EliassonSundsvalls OK26:119:01
2Emily KruysIF Thor27:13+1:029:23
3Tora JonsellIF Thor28:14+2:039:44
4Signe PalmOK Linné28:34+2:239:51
5Olivia UnnerudLånghundra IF28:45+2:349:54
6Svea ForsslundGävle OK29:28+3:1710:09
7Emma LundbergOK Linné29:56+3:4510:19
8Sara RoosOK Linné30:48+4:3710:37
9Ida PalmOK Linné32:06+5:5511:04
10Ellen AarnioOK Linné32:25+6:1411:10
11Ida WestfältGotlands Bro OK33:52+7:4111:40
12Amanda StroppGävle OK35:41+9:3012:18
13Ulrika PerssonGotlands Bro OK35:53+9:4212:22
14Alva LarssonOK Linné38:14+12:0313:11
15Ingrid Suarez LarssonOK Linné39:17+13:0613:32
16Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK39:25+13:1413:35
17Hillevi LarssonOK Enen39:44+13:3313:42
18Matilda PerssonOK Enen39:46+13:3513:42
19Felice GardelinGotlands Bro OK39:59+13:4813:47
20Alice HellmanOK Linné42:15+16:0414:34
21Hanna FriskOK Linné42:45+16:3414:44
22Nora Svedin JakobssonLånghundra IF45:20+19:0915:37
23Ida WarvelinLånghundra IF51:18+25:0717:41
24Hilda ÖjelundLånghundra IF52:29+26:1818:05
25Stella ÖstblomJärfälla OK59:08+32:5720:23
26Emelie WilhelmSigtuna OK1:16:25+50:1426:21
Alice ReintzGotlands Bro OKej godkänd
Alva StrömlandSigtuna OKej godkänd
Emmy RoosIF Thorej start

H12

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné18:576:32
2Hugo ÖrtlundRånäs OK20:01+1:046:54
3Edvin TögenmarkOK Linné20:32+1:357:04
4Viktor FischerOK Linné22:43+3:467:50
5Felix JohnssonOK Linné22:45+3:487:50
6Simon SegermanIF Thor23:22+4:258:03
7Morgan AlfredssonGävle OK24:13+5:168:21
8Tor NylundOK Linné24:51+5:548:34
9Albin JemthIF Thor25:37+6:408:50
10Elis QuistbergIF Thor28:32+9:359:50
11Lukas LindIF Thor29:39+10:4210:13
11Viktor NilssonOK Linné29:39+10:4210:13
13Svante NelanderOK Linné33:08+14:1111:25
14Martin DicksvedIF Thor34:40+15:4311:57
15Axel SparrmanOK Linné35:28+16:3112:13
16Olle PalmOK Linné36:00+17:0312:24
17Ivar SundbergOK Linné37:32+18:3512:56
18Erik ResareSigtuna OK38:13+19:1613:10
19Eric HenrikssonRånäs OK38:14+19:1713:11
20Maximus RörickOK Linné38:48+19:5113:22
21Anton HedströmSöders-Tyresö41:34+22:3714:20
22Theo RistoOK Linné46:16+27:1915:57
23Vilmer DernrothOK Linné47:32+28:3516:23
24Benjamin WinningeLånghundra IF54:49+35:5218:54
Joakim GustafssonGotlands Bro OKej godkänd
Anton GörgårdLånghundra IFej godkänd
Edwin EnquistSigtuna OKej start
Gustav SvenssonRånäs OKej start

D10

2 550 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen HedinOK Linné21:338:27
2Maja LyckebäckSigtuna OK26:13+4:4010:16
3Eira Dinges OlivOK Enen27:33+6:0010:48
4Siri HejdenbergGävle OK29:48+8:1511:41
5Ellinor KruysIF Thor31:12+9:3912:14
6Anna PåveIF Thor32:01+10:2812:33
7Josefin StroppGävle OK32:29+10:5612:44
8Lovisa FischerOK Linné33:51+12:1813:16
9Lyra AnérIF Thor34:23+12:5013:29
10Tilde IngwersenOK Enen34:25+12:5213:29
11Alma WesselLänna IF34:47+13:1413:38
12Märta BaumgartenIF Thor34:51+13:1813:40
13Signe HåstadBromma-Vällingby SOK35:31+13:5813:55
14Ida JarhedeOK Linné35:38+14:0513:58
15Sara HartvikLänna IF35:59+14:2614:06
16Anita Müller ErikssonOK Linné36:02+14:2914:07
17Emilia GrybäckIF Thor40:52+19:1916:01
18Hedvig AnderssonOK Linné43:58+22:2517:14
19Sigrid Gillman WikstrandOK Linné46:55+25:2218:23
20Ylva SjöstedtLånghundra IF55:37+34:0421:48
21Grete VaernholtOK Enen1:05:53+44:2025:50
Tuva LarssonOK Linnéej godkänd
Lilly VaernholtOK Enenej godkänd
My HärnerOK Enenej start

H10

2 550 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TögenmarkOK Linné18:277:14
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf19:57+1:307:49
3Alexander DufvaSundsvalls OK21:03+2:368:15
4Cedric WangheimOK Linné21:07+2:408:16
5Gustav LindbergOK Roslagen21:14+2:478:19
6Alfons WesterberghRasbo IK21:31+3:048:26
7Anton ÅbergOK Linné22:16+3:498:43
8Axel VikmanOK Linné23:11+4:449:05
9Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen24:36+6:099:38
10Herman EliassonSundsvalls OK25:07+6:409:50
11Algot HellgrenIF Thor25:12+6:459:52
12Vilhelm EkesternOK Linné26:06+7:3910:14
13Robin LarssonOK Linné26:21+7:5410:20
14Mikael BergOK Enen26:57+8:3010:34
15Enar LöfstedtGotlands Bro OK27:16+8:4910:41
16Jonas PalmOK Linné27:58+9:3110:58
17Alfred WesselLänna IF28:21+9:5411:07
18Vilhelm SödermanOK Rodhen30:35+12:0811:59
19Axel WetterqvistOK Linné31:08+12:4112:12
20Adrian RönnbackOK Linné31:19+12:5212:16
21Oliver ErlandssonLänna IF34:06+15:3913:22
22Gustav KaronenIF Thor36:16+17:4914:13
23Hampus RörickOK Linné37:30+19:0314:42
24Lukas CnattingiusLänna IF37:35+19:0814:44
25Arvid HellbergSundbybergs IK38:04+19:3714:55
26Melker HolmOK Linné39:08+20:4115:20
27John Lembke von SchéeleOK Linné42:21+23:5416:36
28Albin DalsättRånäs OK47:26+28:5918:36
29Aron LindbergOK Roslagen53:21+34:5420:55
30Vincent EkesternOK Linné1:03:23+44:5624:51
Melker NymanOK Linnéej godkänd
Erik BalckTäby OKej start
Rickard JemthIF Thorej start
Mateo ÖstlundRånäs OKej start
Wilgot DalsättRånäs OKej start

D35

6 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena StroppGävle OK1:14:5712:16
2Johanna GrybäckIF Thor1:28:21+13:2414:27

D40

5 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela ErikssonGävle OK56:2810:46
2Gabriella MelinOK Rodhen59:59+3:3111:26
3Jessica SöllvanderOK Rodhen1:04:18+7:5012:16
4Sara TimnerSundsvalls OK1:05:31+9:0312:30
5Ida SundstedtRasbo IK1:24:42+28:1416:09
6Åsa KruysIF Thor1:26:21+29:5316:28
7Andrea JonssonLånghundra IF1:26:47+30:1916:33
Jenny  ÅmanValbo AIFej start

H40

7 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard HejdenbergGävle OK52:297:03
2Tobias EliassonSundsvalls OK54:47+2:187:22
3Simon WegmüllerOK Rodhen56:08+3:397:33
4Emil AnderssonLänna IF57:27+4:587:43
5Tomas HenrikssonAttunda OK1:00:00+7:318:04
6Henrik SundblomRånäs OK1:02:09+9:408:21
7Henrik WåhlströmIF Thor1:03:18+10:498:31
8Jonas SellingLänna IF1:10:08+17:399:26
9Mats WarvelinLånghundra IF1:15:49+23:2010:12
10Stefan BergOK Enen1:16:52+24:2310:20
11Anders CarlheimAttunda OK1:20:54+28:2510:53
12Johan Kallin StroppGävle OK1:32:21+39:5212:25
Joakim ÖstblomJärfälla OKej godkänd
Daniel RejmentOK Linnéej start
Erik JonssonLånghundra IFej start

D45

4 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor32:107:23
2Josefine NordströmOK Triangeln35:40+3:308:11
3Nina IversAttunda OK45:34+13:2410:28
4Pernilla SvedinLånghundra IF48:29+16:1911:08
5Yvonne GrehnOK Rodhen49:15+17:0511:19
6Marie LyckebäckSigtuna OK50:50+18:4011:41
7Sofia KrafftLänna IF55:10+23:0012:40
8Pille HedströmSöders-Tyresö59:59+27:4913:47
Ulrika SilverGävle OKej start
Anna BerggrenGävle OKej start
Tina JunegardTullinge SKej start
Kristin HellbergSundbybergs IKej start
Sofie BergendahlIF Thorej start
Marica TynellRånäs OKej start
Ammie BerglundIF Thorej start

H45

6 290 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen45:247:13
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL49:44+4:207:54
3Bo SegermanIF Thor50:43+5:198:03
4Ulf BergströmOK Rodhen50:56+5:328:05
4Niklas HenrikssonAttunda OK50:56+5:328:05
6Fredrik MäkinenOK Hammaren52:21+6:578:19
7Magnus JonssonSundsvalls OK56:16+10:528:56
8Andreas PerssonRasbo IK58:40+13:169:19
9Ulrik IversAttunda OK58:56+13:329:22
10Johan WesterberghRasbo IK59:39+14:159:28
11Fredrik NilssonLånghundra IF1:00:35+15:119:37
12Per JemthIF Thor1:01:52+16:289:50
13Johan KüglerSigtuna OK1:02:28+17:049:55
14Magnus AnderssonSundbybergs IK1:03:02+17:3810:01
15Andreas KrafftLänna IF1:03:22+17:5810:04
16Johan HartvikLänna IF1:04:39+19:1510:16
17Göran KimellGotlands Bro OK1:07:00+21:3610:39
17Jonas AnderssonIF Thor1:07:00+21:3610:39
19Anders EdquistTäby OK1:10:16+24:5211:10
20Nic KruysIF Thor1:17:56+32:3212:23
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Jesper HedbergIF Thorej start
Johan BlomsterIF Thorej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Fredrik LindellIF Thorej start
John SolbreckLånghundra IFej start

D50

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK43:2410:36
2Carin HomannJärfälla OK50:17+6:5312:17
3Anette SjöbergGävle OK52:46+9:2212:54
4Helena HolmbergKöping-Kolsva OK57:55+14:3114:09
5Cathrine JohanssonTierps SOK58:21+14:5714:15
6Maria KvarnlöfOK Roslagen1:06:06+22:4216:09
7Maria AhlbergNorbergs OK1:29:55+46:3121:59

H50

6 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF45:427:28
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK45:57+0:157:31
3Mats JonsellIF Thor47:17+1:357:44
4Lars KarlssonValbo AIF50:48+5:068:18
5Ola HultinOK Roslagen52:41+6:598:37
6Jonas GidingVallentuna-Össeby OL53:19+7:378:43
7Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL54:01+8:198:50
8Mårten KällströmSala OK55:05+9:239:00
9Torbjörn JohanssonIF Thor56:55+11:139:18
10Peter HambäckLånghundra IF57:41+11:599:26
11Anders BygrenGävle OK58:06+12:249:30
12Per ÅgrenOK Enen58:19+12:379:32
13Klaus KrischanEnnstal1:05:13+19:3110:40
14James BrewisLänna IF1:07:31+21:4911:03
15Thomas RoosIF Thor1:08:17+22:3511:10
16Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:08:58+23:1611:17
17Bo AnderssonIF Thor1:12:02+26:2011:47
18Stefan NordströmSigtuna OK1:14:46+29:0412:14
19Patrik SteenOK Enen1:15:05+29:2312:17
20Hans JonssonVäsby OK1:31:22+45:4014:57
21Anders BerkelundVäsby OK1:31:51+46:0915:01
Daniel UnnerudLånghundra IFej godkänd
Ulf JanssonOK Triangelnej godkänd
Jesper HenrikssonRånäs OKej godkänd
Håkan BerglundIF Thorej start
Jonas NordströmOK Roslagenej start

D55

4 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor44:5810:59
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL46:35+1:3711:23 Ladda ner rutt i gpx-format
3Carina HammarlingLänna IF47:58+3:0011:43
4Annika ArdellOK Rodhen51:50+6:5212:40
5Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK52:41+7:4312:52
6Karin JanssonOK Rodhen57:44+12:4614:06
7Katarina SundqvistOK Kåre1:17:19+32:2118:54

H55

5 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmgrenTäby OK55:1210:02
2Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:04:22+9:1011:42
3Kjell KlarSäterbygdens OK1:08:58+13:4612:32
4Klas LindgrenVästerås SOK1:11:11+15:5912:56
5Anders S NybergSäterbygdens OK1:16:42+21:3013:56
6Johan KarlssonNorbergs OK1:22:20+27:0814:58
Thomas NilssonStora Tuna OKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej start

D60

3 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF44:2513:06
2Monica OhlinRånäs OK1:01:38+17:1318:10
3Birgitta PetersenOK Enen1:04:01+19:3618:53
4Eva ElnerudSigtuna OK1:07:40+23:1519:57
5Christina OhlinRånäs OK1:18:39+34:1423:12
6Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL1:21:15+36:5023:58
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OKej start

H60

2 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia JaxgårdIF Thor34:3517:02
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK43:20+8:4521:20
3Anders FriesUmeå OK48:15+13:4023:46
4Lars OhlinRånäs OK49:11+14:3624:13
5Thomas EricsonAlfta-Ösa OK50:31+15:5624:53
6Jörgen KarlssonAttunda OK52:38+18:0325:55
7Mats AnderssonFinspångs SOK54:16+19:4126:43
8Ivar NäsholmÄrla IF56:44+22:0927:56
9Christer SegerquistGävle OK1:07:45+33:1033:22
10Göran HedmanValbo AIF1:28:05+53:3043:23
Mats LundmanOK Roslagenej godkänd
Sven-Erik LevinTierps SOKej start
Pär JanssonIF Thorej start

D65

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika GillgrenGävle OK53:1915:43
2IngMarie ÅsenlundGävle OK55:11+1:5216:16
3Helena HemströmGävle OK1:06:25+13:0619:35
4Catherine DawsonGafanhori1:12:36+19:1721:24
5Annette RagvaldVingåkers OK1:22:50+29:3124:26
Ulla GummesonVäsby OKej start
Gunlis LarssonOK Enenej start

H65

4 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF39:149:01
2Ulf RadlerJärfälla OK39:48+0:349:08
3Mats HemströmGävle OK43:53+4:3910:05 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jan JohanssonIF Thor44:03+4:4910:07
5Hans OhlinRånäs OK45:57+6:4310:33
6Kjell JanssonLånghundra IF48:29+9:1511:08
7Mats LiljaOK Enen57:42+18:2813:15
8Olov SöderqvistDalaportens OL58:03+18:4913:20
9Harry EnbergVästerbergslagens OL1:00:49+21:3513:58
10Tommy HöglundLånghundra IF1:00:58+21:4414:00
11Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna1:05:31+26:1715:03
12Per-Johan JanssonLänna IF1:07:08+27:5415:25
Kenneth LarssonOK Enenej start

D70

2 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK37:3012:45
2Margareta HagstedtVäsby OK46:17+8:4715:44
3Anna BlomgrenTullinge SK47:42+10:1216:13
4Karin DelinAlfta-Ösa OK48:06+10:3616:21
5Ewa NordlundLänna IF51:40+14:1017:34
6Birgitta KlangLånghundra IF52:22+14:5217:48
7Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:10:17+32:4723:54
8Ingrid JarlebringVäsby OK1:12:52+35:2224:47
9Elke WilkeTierps SOK1:35:19+57:4932:25
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H70

3 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK40:0710:23
2Anders SellgrenSigtuna OK44:07+4:0011:25
3Torsten PetterssonLånghundra IF45:59+5:5211:54
4Roy DawsonGafanhori46:54+6:4712:09
5Leif NordlundLänna IF50:08+10:0112:59
6Leif ErikssonHeby AIF50:12+10:0513:00
7Anders NilssonGotlands Bro OK52:57+12:5013:43
8Tomas ÅhgrenLånghundra IF53:45+13:3813:55
9Magnus SäverosNilivaara IS54:52+14:4514:12
10Leif BergSigtuna OK55:07+15:0014:16
11Per-Åke CarlenstamVäsby OK58:43+18:3615:12
12Lars JonassonJärfälla OK1:10:38+30:3118:17
13Yngve PerssonTierps SOK1:12:28+32:2118:46
14Jan-Olov RaskOK Enen1:15:25+35:1819:32
15Bernt JohanssonHäverödals SK1:16:52+36:4519:54
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OKej godkänd
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Claes NidebornStora Tuna OKej start

D75

2 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK44:4715:13
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK46:26+1:3915:47
3Margaretha NyströmLänna IF1:18:52+34:0526:49
4Barbro MelvingerOK Enen1:25:04+40:1728:56
5Caje JacobssonIF Thor1:29:02+44:1530:17
Eva von HeijneSigtuna OKej start

H75

3 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord RådbergOK Roslagen52:2414:50
2Olle AnderssonIFK Mora OK55:31+3:0715:43
3Sören WingeUpsala IF1:00:50+8:2617:13
4Sören JohanssonSala OK1:02:13+9:4917:37
5Lars-Erik KarlssonRasbo IK1:10:26+18:0219:57
6Torbjörn TirénHellas Orientering1:11:19+18:5520:12
7Sven-Erik SjöbergOK Tor1:12:27+20:0320:31
8Sven JacobssonIF Thor1:45:47+53:2329:58
Christer SolbreckLånghundra IFej start

H80

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Henrik LovangIF Thor1:14:1725:15
2Lars-Erik LindellVäsby OK1:15:45+1:2825:45
3Lennart ErikssonOK Enen1:21:15+6:5827:38

Inskolning

1 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gabriel AndreiOK Linnéfullföljt
Tyra FängströmIF Thorfullföljt
Alva JaneråsOK Linnéfullföljt
Silja KaronenIF Thorfullföljt
Freja MyhbergKlubblösfullföljt
Siri SöderströmOK Linnéfullföljt
Isak WegmulerOK Rodhenfullföljt
Moa WegmulerOK Rodhenfullföljt
Agnes ÅkerbomOK Linnéfullföljt
Anton ÅkermanLänna IFfullföljt
Saga ÖhmanIF Thorfullföljt

U1

2 030 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William RingbomOK Linné17:518:47
2Elis EklundOK Rodhen19:25+1:349:33
3Nora SöderströmOK Linné19:36+1:459:39
4Alva RehnholmOK Linné19:47+1:569:44
5Ida NilssonOK Linné20:06+2:159:54
6Emilia BaggeOK Linné20:11+2:209:56
7Edvin SandbergIF Thor20:33+2:4210:07
8Jakob WåhlströmIF Thor20:35+2:4410:08
9Johan SöderblomOK Linné21:05+3:1410:23
10Kerstin RoosIF Thor22:57+5:0611:18
11Emil RoosOK Linné23:17+5:2611:28
12Axel Lembke von SchéeleOK Linné23:22+5:3111:30
13Joel WesterberghRasbo IK24:14+6:2311:56
14Ellen ÅkerblomOK Linné24:29+6:3812:03
15Linnea DufvaSundsvalls OK24:43+6:5212:10
16Saga ÖjelundLånghundra IF25:25+7:3412:31
17Ruben SöderbergIF Thor25:26+7:3512:31
18Nathanael Huss LandströmOK Linné26:02+8:1112:49
19Joel DicksvedIF Thor26:19+8:2812:57
20Sven DicksvedIF Thor26:28+8:3713:02
21Elin PåveIF Thor27:09+9:1813:22
22William GörgårdLånghundra IF27:31+9:4013:33
23Daniel  VikmanOK Linné28:10+10:1913:52
24Ebba JaneråsOK Linné28:26+10:3514:00
25Otis JohnsonOK Enen28:31+10:4014:02
26Saga MyhrbergKlubblös28:40+10:4914:07
27Pontus Van GemstIF Thor28:50+10:5914:12
28Amanda BaggeOK Linné29:18+11:2714:26
29Siri HåstadBromma-Vällingby SOK31:59+14:0815:45
30Harald EklöfOK Linné33:38+15:4716:34
31Kai UnnerudLånghundra IF33:39+15:4816:34
32Signe LindelavOK Roslagen34:11+16:2016:50
33Albin TynellRånäs OK36:44+18:5318:05
34Christina NordénLånghundra IF40:25+22:3419:54
35Ture BaumgartenIF Thor40:42+22:5120:02
36Eddie LundbergOK Linné44:05+26:1421:42
37Oskar FriskOK Linné44:11+26:2021:45
38Vanna BylundIF Thor44:41+26:5022:00
39Noah SamuelssonOK Linné50:18+32:2724:46
Wilmer NormanSigtuna OKej godkänd
Vide RehnholmOK Linnéej start
Holger SäfstenOK Linnéej start
Måns TroengOK Linnéej start
Hanna WåhlströmIF Thorej start
Leo YilmazOK Linnéej start

U2 kort

2 240 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LindIF Thor18:468:22
2Liv BoshuisSigtuna OK19:44+0:588:48
3Elias VikmanOK Linné22:10+3:249:53
4Astrid SillénOK Linné23:47+5:0110:37
5Ellen SandbergIF Thor24:34+5:4810:58
6Erik ElleforsSigtuna OK25:18+6:3211:17
7Emil BjörksvedGotlands Bro OK25:20+6:3411:18
8Melinda BergOK Enen25:57+7:1111:35
9Olle TornellGotlands Bro OK26:06+7:2011:39
10Samuel EklundGotlands Bro OK26:34+7:4811:51
11Theo FängströmIF Thor27:21+8:3512:12
12Alfred SmedsSigtuna OK28:07+9:2112:33
13Liv LöfstedtGotlands Bro OK28:11+9:2512:34
14Filip FärnqvistOK Enen28:12+9:2612:35
15Nellie LeveauGotlands Bro OK29:25+10:3913:07
16Olga Bertilsson SkogOK Linné29:43+10:5713:15
17Johan NordénLånghundra IF30:16+11:3013:30
18David LindblomIF Thor30:55+12:0913:48
19Svante GustafssonGotlands Bro OK30:58+12:1213:49
20Jacob TynvallGotlands Bro OK31:10+12:2413:54
21Lovisa NällOK Linné31:42+12:5614:09
22Arvid TullborgOK Enen32:37+13:5114:33
23Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf32:38+13:5214:34
24Fabian GrybäckIF Thor32:50+14:0414:39
25Walter VikmanOK Linné33:05+14:1914:46
26Ebba  LundIF Thor33:43+14:5715:03
27Arvid JohansenIF Thor33:54+15:0815:08
28Viliam JaxgårdIF Thor34:22+15:3615:20
29Moa PetterssonOK Linné34:35+15:4915:26
30Ludvig Gilliam HedbergOK Linné35:06+16:2015:40
31Isabelle AndreiOK Linné35:10+16:2415:41
32Flora PetterssonOK Linné36:00+17:1416:04
33Sixten SundbergOK Linné36:32+17:4616:18
34Märta ÖrtqvistOK Linné37:17+18:3116:38
35Eric SöderquistOK Linné37:45+18:5916:51
36Niklas NyströmSigtuna OK37:54+19:0816:55
37Wille RådströmOK Enen38:59+20:1317:24
38Märta Gillman WikstrandOK Linné39:07+20:2117:27
39Rebecka RönnbackOK Linné39:16+20:3017:31
40William KronaOK Linné39:55+21:0917:49
41Arvid VaernholtOK Enen40:21+21:3518:00
42Tilde JäderOK Rodhen41:54+23:0818:42
43Siri FlodbergOK Rodhen42:25+23:3918:56
44Harry PetterssonOK Linné51:55+33:0923:10
45Hugo RodinOK Enen53:53+35:0724:03
46Ebba HolmOK Linné54:50+36:0424:28
47Nils LiljeholmOK Linné1:08:49+50:0330:43
Alma LiljeholmOK Linnéej godkänd
Jakob BohmanSigtuna OKej start
Oliver IngvastLånghundra IFej start
Arvid LundbergSigtuna OKej start

Öppen motion 1

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina LiljebergOrsa SK26:2310:06
Helena LiljeströmGävle OKej start

Öppen motion 3

2 900 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov MagnussonSigtuna OK24:158:21
2Peter Liljeberg HanssonTeam Ramudden24:46+0:318:32
3Jonna LundbäckJärfälla OK27:44+3:299:33
4Richard PaakkonenOK Roxen28:07+3:529:41
5Mikael NilssonOK Linné29:02+4:4710:00 Ladda ner rutt i gpx-format
6Linda HjelmstedtKlubblös29:33+5:1810:11
7Elin TögenmarkOK Linné31:13+6:5810:45
8Mats ÖstlundLänna IF33:06+8:5111:24
9Johan BjörksvedGotlands Bro OK33:08+8:5311:25
10Emma LiliegrenOK Djerf33:40+9:2511:36
11Fredrik JohanssonOK Linné34:32+10:1711:54
12Dennis SvenssonRasbo IK37:37+13:2212:58
13Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK43:23+19:0814:57
14Lisa OlivOK Enen43:54+19:3915:08
15Jessica RoxhedOK Linné43:55+19:4015:08
16Henrik TullborgOK Enen44:13+19:5815:14
17Linnea BjörkestenKlubblös47:01+22:4616:12
18Ann-Sofie ElleforsSigtuna OK49:37+25:2217:06
19Manfred StüberIF Thor51:31+27:1617:45
20Emilie AnérIF Thor52:49+28:3418:12
21Irina NilssonGävle OK57:20+33:0519:46
22Jeanette JönssonOK Linné58:04+33:4920:01
23Helena PetterssonOK Linné58:08+33:5320:02
24Margit PalokangasIF Thor1:15:33+51:1826:03
25Solveig HöglundLånghundra IF1:40:31+1:16:1634:39

Öppen motion 5

3 870 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NilssonVästerås SOK38:289:56
2Sara BengtsonKöping-Kolsva OK41:24+2:5610:41
3Elin KindlundhAlfta-Ösa OK43:34+5:0611:15
4Joachim HellquistOK Enen43:50+5:2211:19
5Linda NilssonLånghundra IF47:42+9:1412:19
6Fredrik JarhedeOK Linné51:20+12:5213:15
7Karolina RodinOK Enen55:35+17:0714:21
8Magnus NilssonLånghundra IF57:02+18:3414:44
9Maria FriskAttunda OK57:57+19:2914:58
10Anna DufvaSundsvalls OK58:31+20:0315:07
11Morten IngwersenOK Enen58:43+20:1515:10
12Sven NelanderOK Linné58:44+20:1615:10
13Klara HåstadBromma-Vällingby SOK58:53+20:2515:12
14Patrik LanderOK Enen59:35+21:0715:23
15Lina PåveIF Thor59:48+21:2015:27
16Erika TroengOK Linné1:03:14+24:4616:20
17Patrik ÖstansjöKlubblös1:03:31+25:0316:24
18Björn WangheimOK Linné1:03:42+25:1416:27
19Jimmi SundblomOK Linné1:04:15+25:4716:36
20Claes HammarlingLänna IF1:06:52+28:2417:16
21Tobias WestbomLånghundra IF1:08:00+29:3217:34
22Helene SvenssonRånäs OK1:08:35+30:0717:43
23Hillevi PalmqvistLänna IF1:11:04+32:3618:21
24Lena FlodinOK Enen1:11:59+33:3118:36
25Per AndénHässleholms OK1:12:43+34:1518:47
26Monica ErikssonLänna IF1:14:19+35:5119:12
27Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:17:06+38:3819:55
28Hans CarlheimTurebergs IF SOK1:18:24+39:5620:15
29Anders FalkIF Thor1:19:13+40:4520:28
30Hanna ErikssonLånghundra IF1:22:49+44:2121:23
31Anna VisingOK Triangeln1:23:29+45:0121:34
32Lars VisingOK Triangeln1:23:32+45:0421:35
33Pernilla ÖrtqvistOK Linné1:28:36+50:0822:53
34Linda TjäderIF Thor1:29:43+51:1523:10
35Nils VaernholtOK Enen1:31:11+52:4323:33
36Jonny BobersBromma Vällingby SOK1:38:16+59:4825:23
37Katarina SellingLänna IF1:40:32+1:02:0425:58
Martin BläthnaidKlubblösej godkänd
Johan DalslättRånäs OKej godkänd

Öppen motion 7

2 940 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge SK28:219:38
2Henrik CarlströmOK Enen31:10+2:4910:36
3Axel ÅkerblomOK Linné32:43+4:2211:07
4Lisel ArvidssonVäxjö OK33:12+4:5111:17
5Carl DingesOK Enen35:56+7:3512:13
6Karin JaneråsOK Linné37:11+8:5012:38
7Helena GrennbergOK Linné37:42+9:2112:49
8Johan KarlssonIF Thor38:33+10:1213:06
9Göran FriskAttunda OK38:59+10:3813:15
10Per SundbergGävle OK39:21+11:0013:23
11Camilla NygrenIF Thor39:36+11:1513:28
12Elias LarssonOK Enen39:50+11:2913:32
13Malin JanssonRånäs OK39:57+11:3613:35
14Andreas LundinKlubblös40:04+11:4313:37
15Paul-Erik van GemstIF Thor40:06+11:4513:38
16Peter OláRånäs OK43:56+15:3514:56
17Anna-Karin LindströmKlubblös44:34+16:1315:09
18Bente HenrikssonRånäs OK45:29+17:0815:28
19Ann-Sofie JemthIF Thor45:39+17:1815:31
20Helene LindelavOK Roslagen45:49+17:2815:35
21Ann-Sofie EdenhamnLänna IF47:12+18:5116:03
22Anne LöfgrenKlubblös47:42+19:2116:13
23Hans RagvaldVingåkers OK48:11+19:5016:23
24Tore CarlströmOK Enen49:03+20:4216:41
25Ing-Marie NyströmIF Thor49:28+21:0716:49
26Elisabet Lindblom LarssonOK Enen49:29+21:0816:49
27Joachim LandströmOK Linné50:12+21:5117:04
28Anna OlssonIF Thor51:06+22:4517:22
29Karin HallinOK Linné51:41+23:2017:34
30Anna-Lena LundellGävle OK51:52+23:3117:38
31Robert AlmLänna IF52:30+24:0917:51
32Tommy VikmanOK Linné56:36+28:1519:15
33Mats-Olof WallinIF Thor57:32+29:1119:34
34Clary BernerssonOK Enen58:00+29:3919:43
35Karin HannrupIF Thor59:10+30:4920:07
36Malin AnderssonKlubblös1:00:09+31:4820:27
37Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:07:38+39:1723:00
38Ulrika ÖrtlundRånäs OK1:10:22+42:0123:56
39Christel BergOK Enen1:14:25+46:0425:18
Sture NykvistGävle OKej godkänd
Evonne StrandOK Linnéej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Lars WeiseliusOK Linnéej start

Öppen motion 8

4 430 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OhlinTullinge SK32:327:20
2Johan BjörkestenUmara SC37:35+5:038:29
3Marcus PherssonOK Linné40:15+7:439:05
4Erik WallinIF Thor41:56+9:249:27
5Michael PalmOK Triangeln41:59+9:279:28
6Ulf RådbergOK Roslagen43:10+10:389:44
7Tomas UlanderKlubblös45:04+12:3210:10
8Per TorstenssonKlubblös45:11+12:3910:11
9Per MelinOK Rodhen47:17+14:4510:40
10Mikko AarnioOK Linné48:37+16:0510:58
11Mikael AmlertTäby OK49:23+16:5111:08
12Kjell RistoOK Linné50:18+17:4611:21
13Anders LindgrenLånghundra IF50:27+17:5511:23
14Annika LiljebergAnna & Emils SK51:38+19:0611:39
15Håkan BoströmOK Linné52:30+19:5811:51
16Per WretbladOK Linné53:46+21:1412:08
17Tomas QuistbergIF Thor54:11+21:3912:13
18Ola JernströmAvesta OK54:26+21:5412:17
19Pontus RosbergOK Linné55:07+22:3512:26
20Mia DammvikStora Tuna OK55:11+22:3912:27
21Sara LarssonOK Bävern55:30+22:5812:31
22Anna SanderIF Thor55:43+23:1112:34
23Martin ForsslundGävle OK56:39+24:0712:47
24Tomas JohnssonSundsvalls OK56:45+24:1312:48
25Timo PalokangasIF Thor57:00+24:2812:52
26Hans JohanssonIF Thor1:05:50+33:1814:51
27Audrey FoleySigtuna OK1:06:52+34:2015:05
28Fabienne GaugazováOK Linné1:07:30+34:5815:14
29Mats BernerssonOK Enen1:08:26+35:5415:26
30Eva-Lena MäkinenOK Hammaren1:08:38+36:0615:29
31Carl MohlinOK Linné1:09:25+36:5315:40
32Mattias ÖrtlundRånäs OK1:10:05+37:3315:49
33Margareta PärnebjörkSOK Joar Viking Enköpin1:19:18+46:4617:54
34Håkan HellströmOK Linné1:22:09+49:3718:32
35Kenneth AlnessLånghundra IF1:30:15+57:4320:22
36Magnus EklundVimmerby OK1:31:00+58:2820:32
37K-K KönigssonKlubblös1:31:07+58:3520:34
38Mattias GyllenswärdOK Linné1:31:19+58:4720:36
39Sofia GyllenswärdOK Linné1:32:33+1:00:0120:53
40Ida WesselLänna IF1:37:49+1:05:1722:04
41Per EdenhamnLänna IF1:38:26+1:05:5422:13
42Lena KovaleffOK Linné1:40:22+1:07:5022:39
43Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:45:15+1:12:4323:45
44Kristin RamstedtOK Linné1:47:49+1:15:1724:20
Kristin HelllmanOK Linnéej godkänd
Jonas StåhlbrandtRasbo IKej godkänd

Öppen motion 9

7 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian FoleySigtuna OK1:04:238:36
2Anders FriskAttunda OK1:05:45+1:228:47
3Pär TögenmarkOK Linné1:06:38+2:158:54
4Olle KarlströmOK Linné1:16:27+12:0410:13
5David  FriebergAnna & Emils SK1:18:56+14:3310:33
6Jan-Olov BergmanVästerås OK1:21:06+16:4310:50
7Jens LindquistLånghundra IF1:21:13+16:5010:51
8Mats LundbäckJärfälla OK1:22:28+18:0511:01
9Anders TvärånaOK Linné1:23:56+19:3311:13
10Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:24:33+20:1011:18
11Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:33:48+29:2512:32
12Stefan OlofssonOK Gisle1:34:27+30:0412:37
13Patrik ServinLånghundra IF1:48:10+43:4714:27
14Lars PetterssonOK Linné1:57:53+53:3015:45
15Peter NyströmIF Thor2:07:54+1:03:3117:05
16Ingrid SegerbergOK Linné2:08:40+1:04:1717:12
17Staffan ThorellKlubblös2:23:31+1:19:0819:11
18Simon BergrothGävle OK2:29:11+1:24:4819:56

U3 kort

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis HanssonIF Thor19:228:00
2Theo SjöbergIF Thor29:17+9:5512:06
3Mafalda JanssonOK Rodhen31:17+11:5512:55
4Isak StåhlbrandtRasbo IK33:26+14:0413:48
5Signe ÖrtqvistOK Linné34:55+15:3314:25
6Per ErikssonSigtuna OK39:22+20:0016:16
7Rasmus SedvallOK Enen40:05+20:4316:33
8Oscar VikmanOK Linné42:47+23:2517:40
9Marike StäglichOK Linné48:30+29:0820:02
10Johanna SköldSigtuna OK49:14+29:5220:20
11Havanna  Björkman FilanderGotlands Bro OK57:50+38:2823:53
12Jorunn Robsarve MalmrosGotlands Bro OK57:52+38:3023:54
13Felicia KrafftLänna IF58:23+39:0124:07
Hector KronaOK Linnéej start
Jonatan PerssonOK Enenej start
Frida ÖstermanRasbo IKej start

U4 kort

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex ÖstermanRasbo IK39:3211:45
2Malte HellgrenIF Thor46:40+7:0813:53
3Alicia SöderströmOK Linné47:52+8:2014:14
4Olliver PerssonOK Bävern48:34+9:0214:27
5Alma SöderquistOK Linné1:09:44+30:1220:45
6Viggo IngwersenOK Enen1:14:27+34:5522:09
7Arvid HallgrenLånghundra IF1:34:04+54:3227:59
Elin SjöstedtLånghundra IFej godkänd
Ellen SundquistOK Linnéej start

U2 lång

2 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigge AnderssonOK Linné26:029:58
2Axel GuggiIF Thor27:36+1:3410:34
3Elina HåstadBromma-Vällingby SOK30:58+4:5611:51
4Moa DicksvedIF Thor36:01+9:5913:47
5Vidar LarssonIF Thor38:06+12:0414:35
6Joar EklundIF Thor39:48+13:4615:14
7Dan TirénVallentuna-Össeby OL41:44+15:4215:59
8Elsa JohansenIF Thor47:30+21:2818:11
9David SandbergOK Enen49:19+23:1718:53
10Alvin ÅkermanLänna IF49:51+23:4919:05

U3 lång

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar NilssonLånghundra IF1:01:3021:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser