Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LOK Sprint Cup deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprint Cup deltävling 2
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 17 december 2016

Herrar

2 700 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MartinssonLinköpings OK13:355:01
2Maxime BonneauLinköpings OK14:33+0:585:23
3Jonas SchedinLinköpings OK16:12+2:376:00
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK16:16+2:416:01
5Bertil EronnLinköpings OK16:22+2:476:03
6Per MagnussonLinköpings OK16:47+3:126:12
7Mats FröbergOK Linné17:01+3:266:18
8Christian EnbergLinköpings OK17:21+3:466:25
9Johan ÅttingLinköpings OK17:24+3:496:26
10Johan AllardLinköpings OK17:30+3:556:28
11Erik HelanderOK Roxen17:31+3:566:29
12Anders KnutssonLinköpings OK17:33+3:586:29
13Pontus GunnarssonLinköpings OK18:24+4:496:48
14Oskar LindströmLinköpings OK18:37+5:026:53
15Pontus LindblomOK Roxen18:39+5:046:54
16Erik BacktemanLinköpings OK19:27+5:527:12
17Magnus HerberthsonLinköpings OK19:38+6:037:16
18Jörgen SköldLinköpings OK19:49+6:147:20
19Gunnar EngströmLinköpings OK20:11+6:367:28
20Martin JarelandLinköpings OK20:14+6:397:29
21Jonas RothLinköpings OK20:35+7:007:37
22Joakim TostebergLinköpings OK20:52+7:177:43 Ladda ner rutt i gpx-format
23Johan StenströmLinköpings OK20:58+7:237:45
24Pedro LundqvistLinköpings OK20:59+7:247:46
25Robert HögbergLinköpings OK21:18+7:437:53
26Thomas RimhagenLinköpings OK21:52+8:178:05
27Markus JohanssonLinköpings OK22:02+8:278:09
28Jan LundgrenLinköpings OK22:23+8:488:17
29Thomas StenströmLinköpings OK22:26+8:518:18
30Magnus SahlmanLinköpings OK22:31+8:568:20
31Edvin ÅttingLinköpings OK23:08+9:338:34
32Johan ÅrbrinkLinköpings OK24:04+10:298:54
33Roger DanielssonLinköpings OK24:15+10:408:58
34Kent StrömbergOK Roxen25:55+12:209:35
35Arvid RothLinköpings OK28:01+14:2610:22
36Mats BacktemanLinköpings OK28:15+14:4010:27
37Ludvig EronnLinköpings OK28:43+15:0810:38
38Olle MalmströmLinköpings OK33:42+20:0712:28
39Theo ÅrbrinkLinköpings OK35:57+22:2213:18
Per GuståsLinköpings OKej godkänd
Erik AbrahamssonLinköpings OKej godkänd
Rasmus ElmelidLinköpings OKej godkänd
Börje AnderssonLinköpings OKej godkänd

Damer

2 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika VångellLinköpings OK17:336:29
2Sara HelanderDomnarvets GOIF18:23+0:506:48
3Annika IvarssonLinköpings OK19:02+1:297:02
4Frida SahlmanLinköpings OK19:58+2:257:23
5Maria OlofssonLinköpings OK20:04+2:317:25
6Inger GuståsLinköpings OK20:13+2:407:29
7Josefina BerntssonLinköpings OK20:53+3:207:44
8Pia VångellLinköpings OK22:37+5:048:22
9Emmy LindgrenLinköpings OK22:46+5:138:25
10Elin KjellmanLinköpings OK23:52+6:198:50
11Sara GertssonLinköpings OK24:20+6:479:00
12Hannele MöllerLinköpings OK24:23+6:509:01
13Lotta BorgLinköpings OK25:36+8:039:28
13Hanna RothLinköpings OK25:36+8:039:28
15Hanna LundgrenLinköpings OK25:41+8:089:30
16Anna KullbergLinköpings OK25:42+8:099:31
17Lena StrömbäckLinköpings OK26:06+8:339:40
18Anna Sofie BarkLinköpings OK26:44+9:119:54
19Helena HolmOK Roxen27:34+10:0110:12
20Liselott RothLinköpings OK27:58+10:2510:21
21Sara JelvegårdLinköpings OK29:01+11:2810:44
22Tina LindgrenLinköpings OK30:12+12:3911:11
23Astrid LundmarkLinköpings OK31:53+14:2011:48
24Maria KjellmanLinköpings OK34:43+17:1012:51
25Gitte EngströmLinköpings OK35:19+17:4613:04
26Carolina MagnussonLinköpings OK36:36+19:0313:33
27Eva LindgrenLinköpings OK39:16+21:4314:32
28Sarah MagnussonLinköpings OK39:33+22:0014:38
Sofia SalomonssonLinköpings OKej godkänd
Karin BacktemanLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser