Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Natt 7:an Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7:an Etapp 1
Arrangörsorganisation: Skene Sim o IS
Datum: torsdag 8 december 2016

Herr 1

7 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto51:016:28
2Markus LarssonHestra IF55:06+4:056:59
3Andreas HolmqvistHestra IF55:30+4:297:02
4Edvin CarlssonMarkbygdens OK56:14+5:137:08
5Anton NilssonOK Tranan56:54+5:537:13
6Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:05:09+14:088:16
7Linus LandergrenHestra IF1:07:09+16:088:31
8Magnus HomannOK Orinto1:09:40+18:398:50
9Hugo SetthagenOK Tranan1:15:26+24:259:34
10Olle BergstedtMarkbygdens OK1:24:12+33:1110:41
Hugo HåkanssonIK Ymerej godkänd
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej start
Björn KarlssonOK Orintoej start

Dam 2

5 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika JohanssonOK Tranan51:5910:03
Maja KindlundOK Trananej start

Herr 2

5 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan IngemarssonHestra IF41:037:56
2Peter Lillen NilssonOK Tranan46:24+5:218:58
3Kenneth JohanssonOK Tranan46:38+5:359:01
4Stefan AronengHestra IF46:43+5:409:02
5Lars HelgessonHestra IF46:59+5:569:05
6Johan MarsMarkbygdens OK47:12+6:099:07
7Mats KindlundOK Tranan47:39+6:369:12
8Jörgen IvarssonHestra IF49:43+8:409:36
9Gustav OhlinOK Tranan50:46+9:439:49
10Klas JohanssonOK Tranan51:38+10:359:59
11Erik IngemarssonHestra IF51:49+10:4610:01
12Carl-Henry AnderssonOK Orinto52:55+11:5210:14
13Per FägerstenMarkbygdens OK54:11+13:0810:28
14Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK54:18+13:1510:30
15Bo HerderssonMarkbygdens OK1:03:58+22:5512:22
16Torgny PetterssonMarkbygdens OK1:07:57+26:5413:08
17Torbjörn WikströmOK Orinto1:08:50+27:4713:18
Martin SvenssonMarkbygdens OKej start

Dam 3

3 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK29:129:09
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK36:17+7:0511:22
3Helena BlomqvistMarkbygdens OK39:07+9:5512:15
4Kristin HanssonMarkbygdens OK45:48+16:3614:21
5Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:18:42+49:3024:40

Herr 3

3 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HenrikssonMarkbygdens OK37:1511:40
2Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:18:43+41:2824:40
Gustav BohmanOK Orintoej godkänd
Ronnie BohmanOK Orintoej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd

Dam 4

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BlomqvistMarkbygdens OK26:5110:26
2Alice HenrikssonMarkbygdens OK26:52+0:0110:27
3Sandra HenrikssonMarkbygdens OK27:14+0:2310:35
4Elsa IngemarssonHestra IF34:44+7:5313:30

Herr 4

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus RagnarssonMarkbygdens OK24:179:26
2Filip IngemarssonHestra IF24:22+0:059:28
3Stellan HelgessonMarkbygdens OK35:07+10:5013:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser