Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden By Night 2016/2017 deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden By Night 2016/2017 deltävling 5
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 15 december 2016

Kort Dam

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna30:59
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna31:13+0:14
3Eira HertinIK Hakarpspojkarna38:33+7:34
4Sandra LingIK Hakarpspojkarna38:35+7:36
5Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna44:03+13:04
6Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna44:10+13:11
7Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna1:08:35+37:36
Ayan LingIK Hakarpspojkarnautgått
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Kort Herr

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna30:58
2Erik LingIK Hakarpspojkarna38:36+7:38
3Klas BjörkIK Hakarpspojkarna44:16+13:18
4Stellan AhnströmForserums SOK44:42+13:44
5Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna1:08:37+37:39
6Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:12:23+41:25
7Gunnar AnderssonIK Vista1:12:25+41:27
8Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna1:28:44+57:46
Emil LingIK Hakarpspojkarnautgått
Anders LingIK Hakarpspojkarnautgått
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna47:42
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna47:44+0:02
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna48:04+0:22
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna48:48+1:06
5Elsa LindeblomHestra IF51:45+4:03
6Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna51:46+4:04
7Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna51:49+4:07
8Emma LingIK Hakarpspojkarna52:11+4:29
9Elin SvenssonOK Älme1:04:49+17:07

Mellan Herr

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Markus HederskogIK Hakarpspojkarna42:07
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna42:08+0:01
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna42:10+0:03
4Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna42:25+0:18
5Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna42:27+0:20
6Fredrik SvenssonJönköpings OK45:02+2:55
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna47:26+5:19
8Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna47:33+5:26
9Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna47:38+5:31
10Magnus ClaessonJönköpings OK47:39+5:32
10Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna47:39+5:32
12Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna47:40+5:33
13Lars PalmqvistJärfälla OK47:54+5:47
14Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna48:08+6:01
15Matti EnvallIK Hakarpspojkarna48:12+6:05
16Niklas AlvaeusJönköpings OK48:16+6:09
17Michael HertinIK Hakarpspojkarna48:18+6:11
18Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna51:59+9:52
19Jari HuttunenSOK Aneby53:00+10:53
20Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna56:45+14:38
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start

Lång Herr

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:09:56
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:10:05+0:09
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:13:07+3:11
4Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:18:44+8:48
5Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna1:25:18+15:22
6Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:39:23+29:27
Martin DjerfIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser