Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för LOK Sprint Cup deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprint Cup deltävling 3
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 21 januari 2017

Herrar

2 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas SchedinLinköpings OK15:105:37
2Maxime BonneauLinköpings OK15:37+0:275:47
3Olof LjunggrenLinköpings OK16:37+1:276:09
4Jonathan JylltorpLinköpings OK16:45+1:356:12
5Erik HelanderOK Roxen16:56+1:466:16
6Åke LjunggrenLinköpings OK17:07+1:576:20
7Emanuel HerberthsonLinköpings OK17:13+2:036:22
8Per MagnussonLinköpings OK17:20+2:106:25
9Oskar LindströmLinköpings OK17:22+2:126:25
10Johan AllardLinköpings OK17:43+2:336:33
11Per GuståsLinköpings OK17:52+2:426:37
12Johan ÅttingLinköpings OK18:06+2:566:42
13Robert HögbergLinköpings OK18:11+3:016:44
14Thorsten SvenssonFinspångs SOK18:47+3:376:57
15Leif LindgrenLinköpings OK19:17+4:077:08
16Erik BacktemanLinköpings OK19:22+4:127:10
17Thomas StenströmLinköpings OK19:36+4:267:15
18Thomas RimhagenLinköpings OK20:06+4:567:26
19Markus JohanssonLinköpings OK20:15+5:057:30
20Pedro LundqvistLinköpings OK20:17+5:077:30
21Jan LundgrenLinköpings OK20:58+5:487:45
22Börje AnderssonLinköpings OK21:00+5:507:46
23Johan JylltorpLinköpings OK21:10+6:007:50
24Jörgen SköldLinköpings OK21:14+6:047:51
25Magnus SahlmanLinköpings OK21:41+6:318:01
26Rikard BorgLinköpings OK21:49+6:398:04
27Joakim TostebergLinköpings OK21:57+6:478:07
28Jonas DetterfeltLinköpings OK22:17+7:078:15
29Ulf JonareLinköpings OK22:20+7:108:16
30Tomas VångellLinköpings OK22:38+7:288:22
31Yngve PetterssonLinköpings OK25:00+9:509:15
32Mattias BerglundLinköpings OK25:10+10:009:19
33Olle MalmströmLinköpings OK35:59+20:4913:19
Anders KnutssonLinköpings OKej godkänd

Damer

2 700 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna18:536:59
2Annika IvarssonLinköpings OK19:07+0:147:04
3Klara LjunggrenLinköpings OK19:44+0:517:18
4Johanna GuståsLinköpings OK19:47+0:547:19
5Frida SahlmanLinköpings OK20:17+1:247:30
6Kristin HerberthsonLinköpings OK21:09+2:167:50
7Josefina BerntssonLinköpings OK21:17+2:247:52
8Karin BacktemanLinköpings OK21:19+2:267:53
9Elin KjellmanLinköpings OK21:33+2:407:58
10Anna Sofie BarkLinköpings OK21:45+2:528:03
11Emmy LindgrenLinköpings OK22:40+3:478:23
12Pia VångellLinköpings OK22:45+3:528:25
13Sara GertssonLinköpings OK23:21+4:288:38
14Hanna LundgrenLinköpings OK23:54+5:018:51
15Sigrid LjunggrenLinköpings OK24:00+5:078:53
16Lotta BorgLinköpings OK24:12+5:198:57
17Liselott RothLinköpings OK24:49+5:569:11
18Lena StrömbäckLinköpings OK25:13+6:209:20
19Tina LindgrenLinköpings OK26:44+7:519:54
20Tove DalbarkLinköpings OK27:44+8:5110:16
21Astrid LundmarkLinköpings OK29:55+11:0211:04
22Siri BerglundLinköpings OK31:27+12:3411:38
23Inga-Lill PetterssonLinköpings OK34:57+16:0412:56
24Eva LindgrenLinköpings OK35:02+16:0912:58
25Greta BerglundLinköpings OK41:38+22:4515:25
26Elsa EkmanLinköpings OK42:36+23:4315:46
Hanna RothLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser