Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LOK Sprint Cup deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprint Cup deltävling 4
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 11 februari 2017

Herrar

2 600 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven EngströmLinköpings OK15:406:01
2Victor BergstrandMotala AlF15:49+0:096:05
3Erik SandhOK Roxen16:00+0:206:09
4Felix HartliebLeibnitzer AC16:20+0:406:16
5Jonas SchedinLinköpings OK16:25+0:456:18
6Bertil EronnLinköpings OK16:28+0:486:20
7Anton SundinSträngnäs-Malmby OL16:34+0:546:22
8Maxime BonneauLinköpings OK16:41+1:016:25
8Gunnar EngströmLinköpings OK16:41+1:016:25
10Johan SköldLinköpings OK16:45+1:056:26
11Christian EnbergLinköpings OK17:10+1:306:36
12Johan AllardLinköpings OK17:14+1:346:37
13Oskar LindströmLinköpings OK17:25+1:456:41
14Erik HelanderOK Roxen17:40+2:006:47
15Per MagnussonLinköpings OK17:42+2:026:48
16Anders BergLinköpings OK17:49+2:096:51
17Stefan EngströmLinköpings OK17:52+2:126:52
18Sixten ElehedLinköpings OK18:05+2:256:57
19Anders KnutssonLinköpings OK18:11+2:316:59
20Martin JarelandLinköpings OK18:36+2:567:09
21Johan PerssonHagaby GoIF18:51+3:117:15
22Joakim TostebergLinköpings OK18:55+3:157:16
23Leif LindgrenLinköpings OK20:01+4:217:41
24Magnus HerberthsonLinköpings OK20:02+4:227:42
25Johan KällsandLinköpings OK20:04+4:247:43
26Johan ÅrbrinkLinköpings OK20:05+4:257:43
27Markus JohanssonLinköpings OK20:17+4:377:48
28Rikard BorgLinköpings OK20:22+4:427:50
29Robert HögbergLinköpings OK20:28+4:487:52
29Börje AnderssonLinköpings OK20:28+4:487:52
31Jörgen SköldLinköpings OK20:45+5:057:58
32Jonas RothLinköpings OK20:48+5:088:00
33Per GuståsLinköpings OK22:07+6:278:30
34Ulf JonareLinköpings OK22:41+7:018:43
35Pedro LundqvistLinköpings OK25:02+9:229:37
36Ludvig EronnLinköpings OK27:22+11:4210:31
37Yngve PetterssonLinköpings OK28:21+12:4110:54
38Mattias BerglundLinköpings OK28:24+12:4410:55
39Olle MalmströmLinköpings OK30:57+15:1711:54
40Ulf WaldenfjordLinköpings OK36:04+20:2413:52
Harri KarlssonJärla Orienteringdiskvalificerad
Jan LundgrenLinköpings OKdiskvalificerad

Damer

2 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HelanderDomnarvets GOIF18:016:55
2Therese KlintbergLinköpings OK18:13+0:127:00
3Frida SahlmanLinköpings OK19:31+1:307:30
4Johanna GuståsLinköpings OK20:28+2:277:52
5Julia Modig TjärnströmLinköpings OK20:48+2:478:00
6Sigrid LjunggrenLinköpings OK20:57+2:568:03
7Kristin HerberthsonLinköpings OK23:09+5:088:54
8Hanna RothLinköpings OK23:27+5:269:01
9Sara GertssonLinköpings OK23:37+5:369:05
10Frida KarlssonLinköpings OK23:38+5:379:05
11Liselott RothLinköpings OK23:39+5:389:05
12Sofia BorgLinköpings OK23:47+5:469:08
13Emmy LindgrenLinköpings OK23:48+5:479:09
14Lotta BorgLinköpings OK24:50+6:499:33
15Lena StrömbäckLinköpings OK25:55+7:549:58
16Karin BacktemanLinköpings OK26:06+8:0510:02
17Helena HolmOK Roxen26:08+8:0710:03
18Siri BerglundLinköpings OK26:14+8:1310:05
19Gitte EngströmLinköpings OK26:49+8:4810:18
20Tove DalbarkLinköpings OK32:01+14:0012:18
21Klara LjunggrenLinköpings OK34:03+16:0213:05
22Astrid LundmarkLinköpings OK35:28+17:2713:38
Josefina BerntssonLinköpings OKdiskvalificerad
Annika IvarssonLinköpings OKdiskvalificerad
Elin KjellmanLinköpings OKej godkänd
Inga-Lill PetterssonLinköpings OKej godkänd
Kristin AndréeJärla Orienteringej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser