Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup, Vänersborgs SK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup, Vänersborgs SK
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 29 november 2016

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jesper SjögrenLånga (6)52:15+0:457:12

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Filippa JohanssonMellan (17)42:42+1:3410:11

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn CederbergLånga (6)51:307:06

OK Skogsvargarna

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Berkley StaggLätta (10)25:54+9:214:42
7Johan ErikssonKort Svår (14)48:26+14:5219:04
8Linnea Solvang StaggKort Svår (14)48:28+14:5419:04
9Sara HelmerssonKort Svår (14)48:31+14:5719:06
10Elin HelmerssonKort Svår (14)50:07+16:3319:43
12Peter StrömdahlMellan (17)51:53+10:4512:22
Malin HelmerssonKort Svår (14)ej godkänd
Mats HelmerssonKort Svår (14)ej godkänd

Trollhättans SOK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars EkbergKort Svår (14)33:3413:12
2Lars LjungbergKort Svår (14)33:36+0:0213:13Ladda ner rutt i gpx-format
2Alva BjörkLätta (10)16:36+0:033:01
3Björn KristianssonLånga (6)1:11:53+20:239:54
3Susanne Wiklund björkMellan (17)42:27+1:1910:07
3Jan-Åke SörliklevKort Svår (14)33:47+0:1313:18
3Ida KraftLätta (10)16:37+0:043:01
4Oskar WesterbergLätta (10)16:44+0:113:02
5Linus KristianssonLånga (6)1:19:43+28:1310:59
5Viggo AnderssonLätta (10)19:39+3:063:34
6Elvira BjörklundLånga (6)1:19:48+28:1811:00
6Martin MandingerMellan (17)43:21+2:1310:20
7Filip JohanssonMellan (17)44:56+3:4810:43
7Malte AnderssonLätta (10)26:24+9:514:48
8Malin KristianssonMellan (17)49:15+8:0711:45
8Hans KööhlerMellan (17)49:15+8:0711:45
11Eva BäcklundKort Svår (14)1:03:10+29:3624:52
12Maria TryggöKort Svår (14)1:03:12+29:3824:52
13Ida KristianssonMellan (17)1:01:02+19:5414:33
14Bo WesterbergMellan (17)1:16:20+35:1218:13
Mattias ErikssonMellan (17)ej godkänd
Moa ErikssonMellan (17)ej godkänd
Hugo MandingerMellan (17)ej godkänd
Agnes WesterbergLånga (6)utgått
Stefan JohanssonMellan (17)utgått
Margareta MandingerKort Svår (14)ej start

Vänersborgs SK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jesper StenströmMellan (17)41:089:49Ladda ner rutt i gpx-format
1Liam HogedalLätta (10)16:333:00
2Peter CederbergMellan (17)42:19+1:1110:05
4Robert EnbomLånga (6)1:12:12+20:429:57Ladda ner rutt i gpx-format
4Johan ÅhlundMellan (17)42:33+1:2510:09
4Birgitta StenströmKort Svår (14)38:47+5:1315:16
5Per-Arne JohanssonKort Svår (14)39:27+5:5315:31
6Lasse HogedalKort Svår (14)43:41+10:0717:11
8Ida AnderssonLätta (10)26:28+9:554:48
9Johannes AnderssonLätta (10)26:37+10:044:50
10Sofia ÖstermanMellan (17)49:53+8:4511:54
10Sara AnderssonLätta (10)27:33+11:005:00
11Leif MobergMellan (17)50:36+9:2812:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser