Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 22 januari 2017

5 banor

13 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar Jensen SondénMalmö OK1:39:187:18

4 banor

10 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas FermFK Göingarna1:08:086:44
2Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:08:27+0:196:46
3Håkan AxelssonFK Göingarna1:20:39+12:317:59
4Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:22:25+14:178:09
5Moltas ViebkeMalmö OK1:25:03+16:558:25
6Jussi UusihonkoMalmö OK1:26:16+18:088:32
7Ulf ÅkessonHärlövs IF1:27:07+18:598:37
8Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:30:40+22:328:58
9Benjamin ViebkeMalmö OK1:37:24+29:169:38

3 banor

7 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SelinFK Göingarna56:587:29
2Niklas NilssonHärlövs IF1:00:01+3:037:53
3Johnny NimvikLunds OK1:03:30+6:328:21
4Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:07:06+10:088:49
5Simon GiselssonRonneby OK1:10:42+13:449:18
6Louise AxelssonFK Göingarna1:10:52+13:549:19
7Hans PerssonAndrarums IF1:11:07+14:099:21
8Lilja ÖstermanMalmö OK1:22:07+25:0910:48
9Louise PihlOK Pan-Kristianstad1:30:49+33:5111:56
10Jon MobergFK Göingarna1:41:54+44:5613:24

2 banor

5 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad42:348:20
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna48:40+6:069:32
3Svante SelinFK Göingarna48:44+6:109:33
4Mikael PerssonFK Göingarna49:22+6:489:40
5Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad49:30+6:569:42
6Malin LeijonHärlövs IF49:31+6:579:42
7Britt-Marie BengtssonFK Åsen49:47+7:139:45
8Camilla SelinFK Göingarna49:53+7:199:46
9Johan LindgårdFK Göingarna53:14+10:4010:26
10Hilda AxelssonFK Göingarna53:46+11:1210:32
11Ingvar PerssonFK Åsen53:48+11:1410:32
12Caroline LindgårdFK Göingarna54:22+11:4810:39
13Kjell MånssonKarlskrona SOK57:47+15:1311:19
14Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad58:45+16:1111:31
15Danute MånssonOK Pan-Kristianstad1:00:02+17:2811:46
16Nils NilssonOK Pan-Kristianstad1:00:39+18:0511:53
17Sven GiselssonRonneby OK1:01:03+18:2911:58
18Jan WessbergHärlövs IF1:01:06+18:3211:58
19Hans-Inge HanssonFrosta OK1:01:19+18:4512:01
20Wilmer SelinFK Göingarna1:01:22+18:4812:01
21Helena AnderssonHärlövs IF1:02:37+20:0312:16
22Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:02:44+20:1012:18
23Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:03:17+20:4312:24
24Claes OlvegårdFK Göingarna1:03:20+20:4612:25
25Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad1:03:44+21:1012:29
26Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:06:01+23:2712:56
27Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad1:07:42+25:0813:16
28Tuva SelinFK Göingarna1:07:47+25:1313:17
29Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:10:07+27:3313:44
30Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:21:31+38:5715:59
31Bertil OttossonFK Göingarna1:22:18+39:4416:08
32Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:22:37+40:0316:11
33Gunnar NilssonHärlövs IF1:25:07+42:3316:41
34Karin JohanssonFK Göingarna1:25:12+42:3816:42
35Hampus JanssonOK Pan-Kristianstad1:31:49+49:1518:00
36Ola WinqvistFK Göingarna2:08:11+1:25:3725:08
Roland OffrellOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Nils-Åke NilssonFK Göingarnautgått

1 bana

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna33:0713:14
2Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad33:13+0:0613:17
3Helen NilssonHärlövs IF33:20+0:1313:20
4Bengt LinussonFK Åsen46:47+13:4018:42
5Maria TuressonHärlövs IF48:33+15:2619:25
6Katarina FastOK Pan-Kristianstad50:08+17:0120:03
7Kerstin WessbergHärlövs IF53:24+20:1721:21
8Gunnar WessbergHärlövs IF53:27+20:2021:22
9Alfred WessbergHärlövs IF56:00+22:5322:24
10Melvin NilssonHärlövs IF1:09:27+36:2027:46

Gul bana

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper TuressonHärlövs IF38:5612:58
2Viola HolmströmHärlövs IF44:30+5:3414:50
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad47:44+8:4815:54
4Axel DüringFK Göingarna47:46+8:5015:55
5Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad52:16+13:2017:25
6Angelique RubertOK Pan-Kristianstad1:05:41+26:4521:53
7Antonio MarasOK Pan-Kristianstad1:05:43+26:4721:54
8Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:05:47+26:5121:55
9Göran FastOK Pan-Kristianstad1:14:28+35:3224:49
Erik NilssonOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad

Vit bana

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen MobergFK Göingarna33:1712:48
Hjalmar LindgårdFK Göingarnaej godkänd

1-5 Utan tid

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel LåstbomHärlövs IF1:06:48
1Thomas LåstbomHärlövs IF1:16:12
1Lena DanielssonHärlövs IF1:38:20
1Bo Andersson- -1:14:24
1Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:00:15
1Nils-Åke NilssonHärlövs IF12:00:00
1Aina NordströmFK Göingarna12:00:00
1Kim FolanderFSK Orientering1:09:22
1Hanne FoghFSK Orientering1:29:23
Maria ModigOK Pan-Kristianstadfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser