Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, Hässleholms OK, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Hässleholms OK, sprint
Arrangörsorganisation: Hässleholms OK
Datum: söndag 4 december 2016

2 banor

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy HelmerssonHässleholms OK25:548:24
2Linnea RydlundHässleholms OK26:05+0:118:28
3Nellie RydlundHässleholms OK32:26+6:3210:31
4Mats OlssonFrosta OK37:27+11:3312:09
5Erik NilssonOK Pan-Kristianstad37:37+11:4312:12
6Stellan GradinAndrarums IF38:28+12:3412:29
7Carina RydlundHässleholms OK38:58+13:0412:39
8Yvonne AnderssonHässleholms OK41:15+15:2113:23
9Eva WibergHässleholms OK44:59+19:0514:36

3 banor

4 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothea MüllerOK Pan-Kristianstad36:087:48
2Hilma HolmströmHärlövs IF38:42+2:348:21
3Danute MånssonOK Pan-Kristianstad42:40+6:329:12
4Elin NilssonAndrarums IF46:10+10:029:58
5Robin WibergHässleholms OK48:45+12:3710:31
6Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad48:57+12:4910:34
7Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad50:41+14:3310:56 Ladda ner rutt i gpx-format
8Marie SvenssonFK Åsen51:50+15:4211:11
9Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna55:20+19:1211:57
10Eva OlssonFrosta OK55:33+19:2511:59
11Klas  WibergHässleholms OK58:01+21:5312:31
12Ann-Charlotte JensenHässleholms OK59:04+22:5612:45
13Roland EdvinssonFK Göingarna1:05:04+28:5614:03
14Kenneth LindborgHässleholms OK1:16:57+40:4916:37

4 banor

6 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus RydlundHässleholms OK42:216:51
2Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad43:56+1:357:07
3Wiktor RydlundHässleholms OK46:02+3:417:27
4Mikael PerssonFK Göingarna46:59+4:387:36
5Nils HelmerssonHässleholms OK47:42+5:217:43
6Ivar HelmerssonHässleholms OK48:44+6:237:53
7Michael NilssonAndrarums IF50:55+8:348:15
8Elinor LindelöwHärlövs IF51:24+9:038:19
9Ingela ThoressonAndrarums IF54:14+11:538:47
10Carina ThynellHärlövs IF58:34+16:139:29
11Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad59:52+17:319:42
12Maria HelmerssonHässleholms OK1:01:18+18:579:56

5 banor

9 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad56:336:05
2Andreas FermFK Göingarna57:35+1:026:11
3Joel KristianssonSkåneslättens OL58:29+1:566:17
4Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:19:01+22:288:30

gul bana

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viola HolmströmHärlövs IF29:1714:00
2Torgny HolmströmHärlövs IF29:31+0:1414:07
3Amanda WibergHässleholms OK30:16+0:5914:28
4Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad30:20+1:0314:30
5Erik OlssonFrosta OK30:53+1:3614:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser