Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2
Arrangörsorganisation: Eslövs FK
Datum: tisdag 16 maj 2017

Herrar

3 430 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas Munck af RosenschöldKlubblös16:53
2Fredrik JohanssonBredaryds SOK17:13+0:20
3Linus MalmstenMalmö OK17:51+0:58
4Daniel HellbergLunds OK18:24+1:31
5Christian GlantzAndrarums IF18:41+1:48
6Peter HedbergLunds OK18:48+1:55
7Fredrik NystedtSkåneslättens OL18:56+2:03
8Tomas VensrydEslövs FK18:59+2:06
9Loke HedbergLunds OK19:02+2:09
10Adam LindblomMalmö OK19:03+2:10
11Martin WendtLunds OK19:11+2:18
12Pontus GustavssonOK Kontinent19:13+2:20
13Ludvig ZaarLunds OK19:37+2:44
13Henrik LindblomMalmö OK19:37+2:44
15Marcus HenningssonLunds OK19:40+2:47
16Martin HeydenLunds OK19:49+2:56
17Henrik EklundLunds OK19:54+3:01
18Emanuel StridOK Torfinn19:55+3:02
19Bengt OlssonEslövs FK19:58+3:05
20Anders EricssonLunds OK20:03+3:10
21Anders JägrydSkåneslättens OL20:27+3:34
22Patrik LarssonAndrarums IF20:38+3:45
23Rasmus LarssonMalmö OK20:50+3:57
24Magnus WallenborgOK Kontinent20:53+4:00
25Felix GustafssonLunds OK20:59+4:06
26Daniel LindbergKlubblös21:09+4:16
27Ivar HelmerssonHässleholms OK21:15+4:22
28Raul HindovLunds OK21:41+4:48
29Anders HeydenLunds OK21:44+4:51
30Mårten MellbyMalmö OK21:52+4:59
31Daniel NilssonSkåneslättens OL22:16+5:23
32Nils HelmerssonHässleholms OK22:33+5:40
33Håkan NordahlSimrishamns OK23:06+6:13
34Jalle JosefssonLunds OK23:15+6:22
35Rasmus PerssonSkåneslättens OL23:18+6:25
36Ulf LinderfalkSkåneslättens OL23:27+6:34
37Mattias WallinKlubblös23:28+6:35
38David AronssonKlubblös23:30+6:37
39Gert PetterssonLunds OK24:03+7:10
40Joel OlssonSimrishamns OK24:12+7:19
41Jan WahlströmSnättringe SK24:16+7:23
42Sergii GladchukLunds OK24:54+8:01
43Johan VinbladLunds OK25:23+8:30
44Pär SöderhjelmOK Stigen25:37+8:44
45Lars EdenbrandtLunds OK25:47+8:54
46Bengt BergmanLunds OK25:59+9:06
47Anders NilssonMalmö OK26:12+9:19
48Lucas TreldalOK Kontinent26:52+9:59
49Peter LincolnFK Snapphanarna28:18+11:25
50Edvin VensrydEslövs FK29:25+12:32
51Bo  GlantzAndrarums IF29:28+12:35
52Fredrik WahlbomLunds OK29:31+12:38
53Richard BengtssonLunds OK30:15+13:22
54Mikael PahmpKlubblös31:17+14:24
55Eric WahlbomLunds OK31:18+14:25
56Axel ChristensenLunds OK31:54+15:01
57Erik ChristensenLunds OK32:55+16:02
58Hugo HjelmLunds OK33:01+16:08
59Tom LindbergLunds OK33:11+16:18
60Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad37:17+20:24
61Jevgenij AleksandrovLunds OK38:50+21:57
62Thomas VinbladLunds OK38:59+22:06
63Johnny MalmgrenHjärnarps OL39:28+22:35
64Bo PaxbyMalmö OK41:31+24:38
65Morgan SchusterLunds OK43:09+26:16
66Valter SchusterLunds OK45:20+28:27
67Sven ThelanderssonLunds OK45:26+28:33
68Göran LiljequistOK Älme48:10+31:17
Tor HellbergLunds OKej godkänd
Klas LjungqvistLunds OKej godkänd
Allan HedbergLunds OKej start
Povel HedbergLunds OKej start
Mikael NilssonLunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser