Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2
Arrangörsorganisation: Eslövs FK
Datum: tisdag 16 maj 2017

Damer

3 430 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annie LennartssonSkåneslättens OL18:21
2Pia OlssonOK Pan-Kristianstad20:01+1:40
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad20:12+1:51
4Linnéa BäckströmHestra IF20:53+2:32
5Emelie MalmbergMalmö OK21:09+2:48
6Agnes LindblomMalmö OK21:39+3:18
7Moa WallenborgOK Kontinent21:57+3:36
8Mathilda JägrydSkåneslättens OL22:20+3:59
9Lotta LinseforsLunds OK22:25+4:04
10Petra EklundLunds OK22:33+4:12
11Kajsa BenattiSkåneslättens OL22:42+4:21
12Anna LjungqvistLunds OK22:50+4:29
13Anna HellnerLunds OK23:44+5:23
14Tina LjungqvistLunds OK23:54+5:33
15Åsa EricssonLunds OK24:37+6:16
16Jenny VinbladLunds OK24:41+6:20
17Kajsa HeydenLunds OK25:16+6:55
18Maria HelmerssonHässleholms OK26:17+7:56
19Hanna ModinLunds OK26:19+7:58
20Alva NystedtSkåneslättens OL26:23+8:02
21Barbro LiljequistOK Älme26:25+8:04
22Siri WahlströmMalmö OK26:42+8:21
23Christine EdenbrandtLunds OK26:50+8:29
24Carina AronssonHässleholms OK27:17+8:56
24Evelina EkelundMalmö OK27:17+8:56
26Ingela AnderssonLunds OK27:19+8:58
27Jeanette HenningssonLunds OK27:23+9:02
28Elin NordahlSimrishamns OK27:33+9:12
29Karin HjelmLunds OK27:46+9:25
30Karin JägrydSkåneslättens OL27:58+9:37
31Sussanna FözöKlubblös28:10+9:49
32Jenny GustafssonLunds OK28:50+10:29
33Emma  LindbergKlubblös29:31+11:10
34Linda RingdahlSkåneslättens OL30:10+11:49
35Lovisa WahlbomLunds OK30:32+12:11
36Fanny GustafsonLunds OK32:41+14:20
37Ulrika NordströmLunds OK32:56+14:35
38Tina HagårdRävetofta OK33:01+14:40
39Olga GladchukLunds OK33:51+15:30
40Anne HammarskiöldLunds OK34:31+16:10
41Anna BjärbyFrosta OK35:41+17:20
42Linda SvenssonSkåneslättens OL40:30+22:09
43Malin MalmbergMalmö OK44:44+26:23
44Elsa EricssonLunds OK58:28+40:07
45Kristin LindbergLunds OK1:10:08+51:47
Malin PeckKlubblösej godkänd
Rebecka HoppeIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser