Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3
Arrangörsorganisation: Eslövs FK
Datum: tisdag 23 maj 2017

Herrar

3 200 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonBredaryds SOK19:506:11
2Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken20:34+0:446:25
3Christian GlantzAndrarums IF21:08+1:186:36
4Jonas Munck af RosenschöldKlubblös22:17+2:276:57
5Moltas ViebkeMalmö OK22:37+2:477:04
6Ludvig HallabroHässleholms OK23:07+3:177:13
7Bengt OlssonEslövs FK23:38+3:487:23
8Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers23:49+3:597:26
9Håkan GrubbMalmö OK24:18+4:287:35
10Patrik LarssonAndrarums IF24:45+4:557:44
11Mikael PerssonFK Göingarna24:48+4:587:45
12Adam LindblomMalmö OK24:53+5:037:46
13Carl AspegrenHässleholms OK25:04+5:147:50
14Mårten MellbyMalmö OK25:51+6:018:04
15Roger KlotzMalmö OK26:01+6:118:07 Ladda ner rutt i gpx-format
16Henrik LindblomMalmö OK27:27+7:378:34
17Rasmus LarssonMalmö OK27:29+7:398:35
18Jonas NyströmIS Kullen27:30+7:408:35
19Lars HallabroHässleholms OK28:02+8:128:45
20Jan WahlströmSnättringe SK28:25+8:358:52
21Magnus JonassonMalmö OK30:04+10:149:23
22Håkan NordahlSimrishamns OK30:11+10:219:25
23Anders NilssonMalmö OK30:23+10:339:29
24Arne AnderssonOK Torfinn30:51+11:019:38
25Stellan MartinssonOK Tyringe31:18+11:289:46
26Arne ThellEslövs FK31:48+11:589:56
27Rasmus PerssonSkåneslättens OL32:01+12:1110:00
28Mats JonssonSkåneslättens OL32:18+12:2810:05
29Leif KarlssonFrosta OK34:42+14:5210:50
30Stein ØstbyMalmö OK36:18+16:2811:20
31Kaare HanssonMalmö OK37:16+17:2611:38
32Bo PaxbyMalmö OK38:25+18:3512:00
33Daniel NilssonSkåneslättens OL43:05+23:1513:27
34Bo  GlantzAndrarums IF43:52+24:0213:42
34Peter DannbringKlubblös43:52+24:0213:42
36Johnny MalmgrenHjärnarps OL44:36+24:4613:56
37Thomas VinbladLunds OK45:09+25:1914:06
38Paul SchannongMalmö OK47:03+27:1314:42
39Lars-Göran NilssonMalmö OK52:04+32:1416:16
40Göran LiljequistOK Älme57:42+37:5218:01
Tobias PalmKlubblösej godkänd
Benjamin ViebkeMalmö OKej godkänd

Damer

3 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia OlssonOK Pan-Kristianstad22:587:10
2Annie LennartssonSkåneslättens OL23:52+0:547:27
3Marlene BjärehedMalmö OK25:42+2:448:01
4Agnes LindblomMalmö OK26:10+3:128:10
5Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad26:12+3:148:11
6Rebecka HoppeIF Thor26:27+3:298:15
7Mathilda JägrydSkåneslättens OL27:12+4:148:30
8Angelica EngströmSkåneslättens OL27:35+4:378:37
9Carolina LandinMalmö OK29:53+6:559:20
10Carina AronssonHässleholms OK31:51+8:539:57
11Sofie HavängMalmö OK34:21+11:2310:44
12Tina HagårdRävetofta OK34:28+11:3010:46
13Linnea ThörnqvistKlubblös34:29+11:3110:46
14Elin NordahlSimrishamns OK34:55+11:5710:54
15Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna35:27+12:2911:04
16Anna BjärbyFrosta OK36:02+13:0411:15
17Barbro LiljequistOK Älme36:03+13:0511:15
18Kerstin OlssonEslövs FK36:34+13:3611:25
19Berit SchannongMalmö OK39:03+16:0512:12
20Hannah LarsenMalmö OK40:44+17:4612:43
21Margareta KristenssonMalmö OK40:54+17:5612:46
22Anna AronssonHässleholms OK42:40+19:4213:20
23Kerstin NilssonMalmö OK47:44+24:4614:55
24Liv HorvathEslövs FK48:09+25:1115:02
25Frida MalmbergMalmö OK49:56+26:5815:36
26Malin MalmbergMalmö OK50:59+28:0115:55
27Anne HammarskiöldLunds OK54:48+31:5017:07
Sofie LarsenMalmö OKej godkänd
Susanna FözöKlubblösej godkänd
Malin PeckKlubblösej godkänd

Herr kort

2 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WieslanderKlubblös17:007:35
2Viktor AhltinMalmö OK18:15+1:158:08
3Erik OlssonFK Åsen21:48+4:489:43
4David WebeklintMalmö OK24:15+7:1510:49
5Alfred AhltinMalmö OK34:52+17:5215:33
6Oliver HorvathEslövs FK40:04+23:0417:53

Dam kort

2 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva OlssonFK Åsen23:0410:17
2Karin MalmgrenHjärnarps OL27:17+4:1312:10
3Malin AxelssonKlubblös27:26+4:2212:14
4Åsa HjalmarssonKlubblös27:29+4:2512:16
5Gunilla MårtenssonSimrishamns OK28:40+5:3612:47
6Amalia AnderssonFrosta OK32:52+9:4814:40
7Birgit WahlströmSnättringe SK34:25+11:2115:21
8Kerstin GlantzAndrarums IF37:35+14:3116:46
9Elsa JöngardKlubblös38:55+15:5117:22
10Marita PusaFK Boken40:16+17:1217:58
11Kristin LindbergLunds OK47:47+24:4321:19
Linnéa BjärbyFrosta OKej godkänd

Prova På (U2)

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WieslanderKlubblös9:395:40
2Malin AxelssonKlubblös12:43+3:047:28
3Åsa HjalmarssonKlubblös12:45+3:067:30
4Elsa JöngardKlubblös22:35+12:5613:17
5Vera VeraKlubblös32:08+22:2918:54
5Signe SigneKlubblös32:08+22:2918:54
7Tyr JeppssonKlubblös38:26+28:4722:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser