Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen deltävling 4
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: onsdag 28 december 2016

Lätta

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr26:059:18
2Tanja DalheimerIK Vikings OK27:03+0:589:39
3Alfred NybergSkattkärrs SOK27:31+1:269:49
4Felix LindOK Älgen27:40+1:359:52
5Mikael LindOK Älgen27:54+1:499:57
6Elias JosefssonVästvärmlands OK38:10+12:0513:37
7Eva TrangiusOK Tyr38:18+12:1313:40
8Britt GunnarssonKristinehamns OK38:20+12:1513:41
9Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK38:24+12:1913:42
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK38:30+12:2513:45
11Viveca JernstedtKristinehamns OK38:35+12:3013:46
12Tim DalheimerIK Vikings OK41:38+15:3314:52
13Wilma JonssonOK Tyr43:36+17:3115:34
14Isak HolmgårdKils OK45:28+19:2316:14

Korta

3 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Hedqvist- -37:019:44
2Nicolina MobergKlubblös37:10+0:099:46
3Lina RööhsSkattkärrs SOK37:16+0:159:48
4Lars Gunnar EngströmSkattkärrs SOK37:17+0:169:48
5Anna NordströmKils OK37:27+0:269:51
6Kristin JohanssonVästvärmlands OK38:49+1:4810:12
7Lars-Ola WesterlundLustens OK40:21+3:2010:37
8Mathias SwartzOK Tyr42:43+5:4211:14
9Greg CampbellLustens OK42:44+5:4311:14
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK42:48+5:4711:15
11Bengt CarlssonSkattkärrs SOK43:03+6:0211:19
12Åke GustavssonOK Älgen43:07+6:0611:20
13Thomas HollowellOK Tyr43:09+6:0811:21
14Lisa AnnersandOK Tyr45:25+8:2411:57
15Christer NälemarkOK Djerf45:38+8:3712:00
16Klara JohanssonVästvärmlands OK45:48+8:4712:03
17Sven-Erik BrodinKristinehamns OK45:51+8:5012:03
18Ann HyvönenSkattkärrs SOK46:08+9:0712:08
19Mats KensbyOK Tyr47:32+10:3112:30
20Niklas HultKils OK47:45+10:4412:33
21Börje RåbergOK Tyr48:04+11:0312:38
22Björn SvenssonSK Örnen48:56+11:5512:52
23Ingrid KensbyOK Tyr54:39+17:3814:22
24Hans PerssonOK Älgen1:01:41+24:4016:13
25Åsa SörlinLustens OK1:01:47+24:4616:15
26Christer GillenäsKristinehamns OK1:02:31+25:3016:27
27Lars MellqvistOK Hierne1:08:37+31:3618:03
28Leif SalinOK Tyr1:09:52+32:5118:23
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Markus HultsvedOK Tyrej godkänd
Nora HolmgårdKils OKej start
Karin MoodhOK Tyrej start

Mellan

5 500 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin PetterssonOK Tyr42:337:44
2Martin FogelbergVästvärmlands OK42:38+0:057:45
3Magnus NordströmKils OK42:41+0:087:45
4Jan DalheimerIK Vikings OK43:34+1:017:55
5Lars HolmgårdKils OK43:40+1:077:56
6Samuel AxelsonOK Tyr43:48+1:157:57
7Rickard EllströmOK Tyr43:50+1:177:58
8Mathias AxelsonOK Tyr43:51+1:187:58
9Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK44:00+1:278:00
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK44:06+1:338:01
11David WästlundOK Tyr45:30+2:578:16
12Martin KvarnströmKils OK45:34+3:018:17
13Malin JonssonOK Tyr47:13+4:408:35
14Stefan WennbergSkattkärrs SOK47:19+4:468:36
15Mikael NybergSkattkärrs SOK47:26+4:538:37
16Maria BrodinFossum IF47:37+5:048:39
17Erik KvarnströmKils OK48:34+6:018:49
18Mattias PerssonOK Tyr48:50+6:178:52
19Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF51:02+8:299:16
20Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro51:14+8:419:18
21Lars AnderssonOK Tyr51:15+8:429:19
22Anna BrodinFalkenbergs OK51:18+8:459:19
23Erik ErikssonOK Älgen54:02+11:299:49
24Mikael RööhsSkattkärrs SOK54:34+12:019:55
25Jonas UllerKils OK55:56+13:2310:10
26Elsa HolmgårdKils OK56:05+13:3210:11
27Stefan ErikssonOK Älgen56:18+13:4510:14
28Matias JonssonSkattkärrs SOK56:38+14:0510:17
29Danilo MobergOK Tyr1:10:39+28:0612:50
30Andreas MobergOK Tyr1:10:41+28:0812:51
31Jenny NybergSkattkärrs SOK1:22:37+40:0415:01
Klara HolmgårdKils OKej godkänd

Långa

7 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom CampbellLustens OK47:466:27
2Håkan PetterssonOK Djerf51:23+3:376:56
3Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF51:33+3:476:57
4Olof SkoglundKils OK51:51+4:057:00
5Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF52:38+4:527:06
6Viktor SkoogKils OK55:39+7:537:31
7Jonathan UllerKils OK57:17+9:317:44
8Svein NygårdLillomarka OL1:03:35+15:498:35
9Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:03:59+16:138:38
Erik RåbergOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser