Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herkules skogsdåd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herkules skogsdåd
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 8 april 2018

D21

3 470 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HagströmIFK Göteborg Orientering26:357:39
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK28:52+2:178:19
3Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK29:59+3:248:38
4Lilian ForsgrenOK Tisaren30:15+3:408:43
5Elin MånssonIFK Göteborg Orientering30:27+3:528:46
6Olha PanchenkoIFK Mora OK30:28+3:538:46
7Andrea SvenssonOK Tisaren30:39+4:048:49
8Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK30:43+4:088:51
9Elin ClassonOK Orinto31:23+4:489:02
10Vilma BlennowFalköpings AIK OK31:33+4:589:05
11Lisa JohanssonOK Tranan32:08+5:339:15
12Karin ThernOK Skogshjortarna32:19+5:449:18
13Line CederbergGöteborg-Majorna OK32:22+5:479:19
14Tilda JohanssonOK Orion32:28+5:539:21
15Anna WallinGöteborg-Majorna OK32:35+6:009:23
16Amanda HanssonBredaryds SOK32:40+6:059:24
17Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering33:01+6:269:30
18Gabriella S BerganderEksjö SOK33:13+6:389:34
19Kateryna DzemaSävedalens AIK33:18+6:439:35
20Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK33:22+6:479:36
21Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK33:23+6:489:37
22Johanna ErlandssonStora Tuna OK33:25+6:509:37
23Lina SamorLerums SOK33:49+7:149:44
23Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK33:49+7:149:44
25Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK34:16+7:419:52
26Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK34:22+7:479:54
27Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering34:33+7:589:57
28Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK34:35+8:009:57
29Linnea GustafssonUddevalla OK34:40+8:059:59
30Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro34:43+8:0810:00
31Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK34:51+8:1610:02
32Lovisa NilssonSävedalens AIK34:52+8:1710:02
33Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK35:45+9:1010:18
34Moa GustafssonUddevalla OK36:08+9:3310:24
35Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering36:14+9:3910:26
36Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna36:17+9:4210:27
37Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK36:21+9:4610:28
38Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK36:59+10:2410:39
39Moa PetterssonGöteborg-Majorna OK37:18+10:4310:44
40Frida AnderssonFalkenbergs OK38:11+11:3611:00
41Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK38:27+11:5211:04
42Elin OlssonTibro OK39:52+13:1711:29
43Sara KindlundOK Tranan40:01+13:2611:31
44Amanda ClaessonSävedalens AIK40:10+13:3511:34
45Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK40:21+13:4611:37
46Lovisa LemanGöteborgs SK40:25+13:5011:38
47Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering40:38+14:0311:42
48Louise BorgTrollhättans SOK40:56+14:2111:47
49Maria ErikssonEds SK40:57+14:2211:48
50Emelie KarlssonSävedalens AIK42:18+15:4312:11
51Elin TörnrothHjobygdens OK42:48+16:1312:20
52Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb42:49+16:1412:20
53Amelia SkalbergBredaryds SOK42:59+16:2412:23
54Filippa SpånérSävedalens AIK43:00+16:2512:23
55Anna MartnerFrölunda OL44:04+17:2912:41
56Anna BrodinSävedalens AIK44:21+17:4612:46
57Malin SettergrenHalmstad OK44:43+18:0812:53
58Frida ErkersLeksands OK44:57+18:2212:57
59Johanna RundqvistOK Nackhe45:32+18:5713:07
60Klara PålssonSävedalens AIK45:39+19:0413:09
61Sofia KlassonHestra IF47:02+20:2713:33
62Amanda RangertIK Hakarpspojkarna47:05+20:3013:34
63Madeleine AttforsSävedalens AIK54:54+28:1915:49
64Maria PollMölndal Outdoor IF1:01:11+34:3617:37
Erica PetterssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Hanna ErikssonIFK Mora OKej start
Emilia HenryssonTibro OKej start
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start

H21

4 460 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering29:076:31
2Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK30:28+1:216:49
3Marcus MillegårdSävedalens AIK30:55+1:486:55
4Filip GrahnHestra IF31:25+2:187:02
5Jonas MerzGöteborg-Majorna OK31:49+2:427:08
6Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna32:00+2:537:10
7Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering32:22+3:157:15
8Linus RappIFK Mora OK32:40+3:337:19
9Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK32:47+3:407:21
10Arvid NordIK Hakarpspojkarna33:15+4:087:27
11Fredrik MattssonOK Kåre33:33+4:267:31
12Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna33:45+4:387:34
12Markus HederskogIK Hakarpspojkarna33:45+4:387:34
12Johan LindbergIFK Mora OK33:45+4:387:34
15Heino OllinSävedalens AIK33:51+4:447:35
16Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK33:54+4:477:36
17Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK34:07+5:007:38
18Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering34:29+5:227:43
19Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK34:33+5:267:44
20Artem PanchenkoIFK Mora OK34:34+5:277:45
20Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna34:34+5:277:45
22Johan TörnrothHestra IF34:46+5:397:47
23Vitalii HychkoSävedalens AIK34:55+5:487:49
24Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK35:11+6:047:53
25Kevin StåhlOK Hammaren35:14+6:077:53
26Lucas SundbladEksjö SOK35:33+6:267:58
27Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK35:46+6:398:01
28Mathias DrageOK Tisaren35:55+6:488:03
29Andreas BerganderEksjö SOK36:03+6:568:04
30Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK36:38+7:318:12
31Albin ThunbergOK Alehof36:50+7:438:15
32Jonas MartnerFrölunda OL36:54+7:478:16
33Anders HedbergGöteborg-Majorna OK36:58+7:518:17
34Fredrik WennermarkSävedalens AIK37:24+8:178:23
35Fredrik SturessonOK Alehof37:50+8:438:28
36Albin PetterssonOK Tisaren38:05+8:588:32
37Oscar IvarssonHestra IF38:17+9:108:35
38Niklas GustafssonOK Tisaren38:22+9:158:36
39Eric HanssonIK Hakarpspojkarna38:27+9:208:37
40Adrian DahlströmIFK Mora OK38:39+9:328:39
41Anders HederskogIFK Göteborg Orientering38:44+9:378:41
42Mattias NilssonOK Alehof39:02+9:558:45
43Björn ArnessonUlricehamns OK39:10+10:038:46
44Stefan RoosIFK Göteborg Orientering39:59+10:528:57
45Jonas LundgrenStora Tuna OK40:06+10:598:59
46Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering40:10+11:039:00
47Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK40:16+11:099:01
48Johan DelvertOK Orion40:19+11:129:02
49Simon NilssonEksjö SOK40:22+11:159:03
50Daniel DuhlboIFK Mora OK40:23+11:169:03
51Fredrik AnderssonIF Rigor40:51+11:449:09
52Gustav BoquistIK Uven40:52+11:459:09
53Anders HöijeGöteborg-Majorna OK41:08+12:019:13
54Fredrik NorellFrölunda OL41:16+12:099:15
55Jesper NilssonUlricehamns OK41:24+12:179:16
56Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK42:04+12:579:25
57Kristian DahlströmIFK Mora OK42:07+13:009:26
58Tobias JohanssonOK Skogshjortarna43:05+13:589:39
59Anton HemlinIK Uven43:30+14:239:45
60August KollbergEksjö SOK43:42+14:359:47
61Martin DjerfIK Hakarpspojkarna44:00+14:539:51
62Niklas HidmanHalmstad OK44:34+15:279:59
63Jonas HemlinIK Uven45:12+16:0510:08
64Anton KarlssonOK Kullingshof45:53+16:4610:17
65Tobias GovikStångenäs AIS51:26+22:1911:31
66Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb54:36+25:2912:14
67Johan WinteråsVästerbergslagens OL56:23+27:1612:38
68Filip LemanGöteborgs SK57:49+28:4212:57
69Raphael MakGöteborg-Majorna OK1:12:28+43:2116:14
John GabrielssonSävedalens AIKej godkänd
David RunemalmNybro OKej godkänd
Petter JönssonGöteborg-Majorna OKej start

H20

3 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof25:397:23
2Elias Bäcklund EkvallHalden SK26:44+1:057:42
3Johan OlsonIK Uven27:13+1:347:50
4Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:16+1:377:51
5Albin ClaessonSävedalens AIK28:48+3:098:17
6Albin AlsiöIF Hagen30:43+5:048:51
7Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna32:20+6:419:19
8Rasmus MöllerArboga OK32:25+6:469:20
9Olle SörqvistMarkbygdens OK32:48+7:099:27
10Hugo ThunbergOK Alehof38:47+13:0811:10

D18

3 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen31:449:11
2Johanna NilssonKungälvs OK34:43+2:5910:03
3Vera ChiusoleEksjö SOK35:06+3:2210:10
4Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK35:53+4:0910:24
5Julia RangertIK Hakarpspojkarna36:10+4:2610:28
6Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK36:25+4:4110:33
7Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad37:33+5:4910:53
8Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:01+6:1711:01
9Moa AlsiöIF Hagen38:19+6:3511:06
10Linnea SkalbergBredaryds SOK38:48+7:0411:14
11Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK39:04+7:2011:19
12Kristine Eide RappRaumar Orientering40:06+8:2211:37
13Hedda SkatvedtRaumar Orientering40:29+8:4511:44
14Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK41:35+9:5112:03
15Maja KindlundOK Tranan42:19+10:3512:15
16Wilma BerganderEksjö SOK42:46+11:0212:23
17Klara WallinderGöteborg-Majorna OK46:06+14:2213:21
18Meja EneljungIFK Göteborg Orientering47:21+15:3713:43
19Hanne Eide RappRaumar Orientering47:52+16:0813:52
20Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK48:51+17:0714:09
21Tova LarssonLerums SOK49:29+17:4514:20
22Matilda JohannessonFrölunda OL1:15:25+43:4121:51
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej godkänd

H18

3 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SoldiniEksjö SOK23:286:48
2Samuel PihlströmOK Landehof23:54+0:266:55
3Alfred PetterssonMullsjö SOK25:20+1:527:20
4Mattis PerssonEksjö SOK25:23+1:557:21
5Marcus CarlssonIF Hagen25:45+2:177:27
6William LundstedtMullsjö SOK26:20+2:527:37
7Axel OlssonIF Hagen26:27+2:597:40
8Martin LammFrölunda OL27:06+3:387:51
9Olle BergstedtMarkbygdens OK27:14+3:467:53
10Hugo DjurstedtEksjö SOK28:03+4:358:07
11Hugo JakobssonEksjö SOK28:05+4:378:08
12Tim JohanssonFK Friskus-Varberg28:15+4:478:11
13Elias LjungqvistSävedalens AIK28:21+4:538:13
14Gabriel SturessonLerums SOK29:27+5:598:32
15Simon FreylandEksjö SOK30:44+7:168:54
16Øistein Fagerli NæssRaumar Orientering30:56+7:288:57
16Anders HorveiRaumar Orientering30:56+7:288:57
18Axel BlomFrölunda OL32:37+9:099:27
19Adrian VartiaOK Löftan34:05+10:379:52
20Gustav ÖstenssonOK Tranan34:45+11:1710:04
21Simen ElvhaugRaumar Orientering43:49+20:2112:42
22Marcus RagnarssonMarkbygdens OK55:38+32:1016:07
23David NeroNässjö OK57:40+34:1216:42
24Daniel AnderssonFjärås AIK1:40:07+1:16:3929:01
Simon BjörklundSävedalens AIKej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Daniel BogrenIF Hagenej start
Hugo StrömMullsjö SOKej start

D16

3 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK32:269:12
2Eleonora AlinderSjövalla FK35:13+2:4710:00
3Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering40:44+8:1811:34
4Klara JohanssonVästvärmlands OK40:52+8:2611:36
5Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK42:09+9:4311:58
6Maria LogrenSjövalla FK43:24+10:5812:19
7Elsa KarlssonOK Landehof44:45+12:1912:42
8Lovisa MoqvistLerums SOK44:48+12:2212:43
9Ebba LindOK Skärmen45:16+12:5012:51
10Olivia AspIFK Göteborg Orientering45:42+13:1612:58
11Olivia LundstedtSjövalla FK48:57+16:3113:54
12Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK49:03+16:3713:56
13Anna SvarfvarSjövalla FK49:46+17:2014:08
14Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering53:12+20:4615:06
15Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb55:40+23:1415:48
Erika ÅkessonMarkbygdens OKej godkänd

H16

3 520 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK29:148:18
2Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK29:58+0:448:30
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK30:42+1:288:43
4William SturessonLerums SOK31:15+2:018:52
5Anton KastrupFK Herkules31:22+2:088:54
6Willy FjällborgStenungsunds OK32:05+2:519:06
7Emil AxelssonLerums SOK32:13+2:599:09
8Felix DrejmoOK Landehof33:12+3:589:25
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:48+5:349:53
10Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK34:54+5:409:54
11David AlménTrollhättans SOK36:36+7:2210:23
12Albin NyqvistOK Landehof38:51+9:3711:02
13Nils KörleOK Landehof40:55+11:4111:37
14Gaute FosstveitRaumar Orientering42:00+12:4611:55
15Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK45:03+15:4912:47
16Zebastian ArfwedsonFrölunda OL45:46+16:3213:00
17Simon NordbergGöteborg-Majorna OK46:35+17:2113:14
18Christoffer SlettenRaumar Orientering46:59+17:4513:20
19Tom Axel EkenstråleFK Herkules51:41+22:2714:40
20Jacob GrahnIK Uven55:59+26:4515:54
21Wilmer HolmqvistSjövalla FK56:35+27:2116:04
22Erik JohanssonOK Alehof56:52+27:3816:09
23Edvin BorneFrölunda OL1:00:25+31:1117:09
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Adam ConwayGuildford Orienteersej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D14

2 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ThernOK Skogshjortarna29:289:51
2Elina ReinholdssonOK Alehof29:58+0:3010:01
3Ida BengtssonOK Alehof30:03+0:3510:03
4Maja AxelssonLerums SOK32:08+2:4010:44
5Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:28+5:0011:31
6Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb36:08+6:4012:05
7Hanna AlsiöIF Hagen36:33+7:0512:13
8Audrey HanssonFrölunda OL39:42+10:1413:16
9Agnes IvarssonOK Skogshjortarna40:02+10:3413:23
10Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb40:27+10:5913:31
11Ella PetterssonSävedalens AIK40:38+11:1013:35
12Matilda AspIFK Göteborg Orientering43:06+13:3814:24
13Elin AxelssonMullsjö SOK43:20+13:5214:29
14Lisa ErikssonOK Landehof43:55+14:2714:41
15Lisa ÖstenssonOK Tranan45:03+15:3515:04
16Stella BurénIK Ymer59:41+30:1319:57
17Maria GergelyFK Herkules1:01:09+31:4120:27
18Linn EneljungIFK Göteborg Orientering1:02:01+32:3320:44
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emilia LundstedtSjövalla FKej start
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Julia WesthMullsjö SOKej start
Nathalie RingströmRydboholms SKej start

H14

2 990 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK23:077:43
2Victor BeischerIK Uven25:09+2:028:24
3Hugo PerssonOK Denseln30:19+7:1210:08
4Simon BååthSävedalens AIK30:25+7:1810:10
5Karl GranforsOK Landehof31:50+8:4310:38
6Albin SundströmHestra IF32:20+9:1310:48
7Fabian AlinderSjövalla FK34:38+11:3111:34
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK34:40+11:3311:35
9William RönnborgIK Uven35:07+12:0011:44
10Alfred HallqvistUlricehamns OK35:12+12:0511:46
11Elias NyqvistOK Landehof35:20+12:1311:49
12Alvin OllanderOK Landehof37:04+13:5712:23
13Tom WeihartHestra IF37:26+14:1912:31
14Ludvig HedströmOK Skogshjortarna37:29+14:2212:32
15Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb38:02+14:5512:43
16Axel BrönnestamOK Gipen39:35+16:2813:14
17Alfred JohanssonOK Alehof40:03+16:5613:23
18Johan ErikssonOK Skogsvargarna40:26+17:1913:31
19Ebbe HolmqvistSjövalla FK40:32+17:2513:33
20Gunnar FovaeusSävedalens AIK41:24+18:1713:50
21Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb42:34+19:2714:14
22Hannes PerssonFK Herkules43:20+20:1314:29
23Emil LindbladSävedalens AIK44:10+21:0314:46
24Alfred KjellénHelsingborgs SOK44:14+21:0714:47
25Lucas BoströmOK Alehof44:26+21:1914:51
26Simon WesthMullsjö SOK45:44+22:3715:17
27Johan Wall JungbjerGöteborgs SK45:51+22:4415:20
28Kasper VemdalMullsjö SOK46:23+23:1615:30
29Henrik Julian Fontes ÅrbuVarteig OL46:30+23:2315:33
30Edvin AlexanderssonIF Rigor48:42+25:3516:17
31Alexander HöglindFK Herkules50:06+26:5916:45
32Albin PaulssonOK Löftan50:24+27:1716:51
33Edvin OckbornTrollhättans SOK52:31+29:2417:33
34Alwin EinarssonKungälvs OK53:58+30:5118:02
35Albin BoellIFK Göteborg Orientering57:44+34:3719:18
36Martin EkFrölunda OL59:09+36:0219:46
37Lowe HammarFK Herkules1:01:08+38:0120:26
38Simon LjungkvistOK Alehof1:06:56+43:4922:23
39Axel BjörkmanSjövalla FK1:11:57+48:5024:03
40Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering1:13:01+49:5424:25
41Edvin TolestamIF Rigor1:13:14+50:0724:29
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jakob AspIFK Göteborg Orienteringej start
Linus AlinderSjövalla FKej start
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start

D14 Kort

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe LundqvistSjövalla FK34:4013:35
Tova JessenFrämmestads IKej start

H14 Kort

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar NymanOK Gipen48:0019:07
2Erik KlerforsFK Herkules1:01:28+13:2824:29

D12

2 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma ReinholdssonOK Alehof26:2210:30
2Stina ThernOK Skogshjortarna26:47+0:2510:40
3Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering30:22+4:0012:05
4Sara BengtssonOK Alehof32:35+6:1312:58
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb32:35+6:1312:58
6Lova JohanssonFK Friskus-Varberg33:16+6:5413:15
7Emelina HolmqvistSjövalla FK35:46+9:2414:14
8Moa VemdalMullsjö SOK36:09+9:4714:24
9Anna JohannessonFrölunda OL39:48+13:2615:51
10Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering40:03+13:4115:57
11Elin AxelssonLerums SOK40:14+13:5216:01
12Elin BlomqvistMarkbygdens OK40:48+14:2616:15
13Maja NordelöfMölndal Outdoor IF43:03+16:4117:09
14Clara LövgärdOK Alehof46:56+20:3418:41
15Hedda RoosIFK Göteborg Orientering47:23+21:0118:52
16Ella BergelindFK Herkules48:49+22:2719:26
17Elin AnderssonOK Löftan50:43+24:2120:12
18Jennie LidénOK Landehof50:49+24:2720:14
19Elsie HäggmarkMarkbygdens OK56:48+30:2622:37
20Alice OlssonMölndal Outdoor IF59:04+32:4223:31
21Ellen RubendahlFrölunda OL1:11:29+45:0728:28
Irma WesthMullsjö SOKej start
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H12

2 550 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:078:40
2Marcus LammFrölunda OL23:00+0:539:01
3Noah HedenblomSjövalla FK26:31+4:2410:23
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering28:09+6:0211:02
5Emil SkeppSävedalens AIK28:12+6:0511:03
6Isak ÖgrenSävedalens AIK29:00+6:5311:22
7Felix JohanssonOK Alehof30:17+8:1011:52
8Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb30:35+8:2811:59
9Alvar AlexanderssonIF Rigor32:54+10:4712:54
10Kurt SjöbergHelsingborgs SOK32:57+10:5012:55
11Björn DjupströmFrölunda OL33:01+10:5412:56
12Filip HanssonOK Löftan34:53+12:4613:40
13Rasmus GranängKungälvs OK35:52+13:4514:03
14Harald MartnerFrölunda OL36:25+14:1814:16 Ladda ner rutt i gpx-format
15Gustav StåhlSävedalens AIK36:33+14:2614:20
16Viktor HedströmOK Skogshjortarna36:56+14:4914:29
17Andy GranforsIF Rigor38:32+16:2515:06
18Albin SvenssonFK Herkules39:37+17:3015:32
19Alexander FedjeFrölunda OL42:33+20:2616:41
20Erik KindlundOK Tranan43:27+21:2017:02
21Noah BjörklundSjövalla FK46:09+24:0218:05
22Simon GrahnIK Uven46:12+24:0518:07
23Anton WincklerOK Orinto46:21+24:1418:10
24Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb48:28+26:2119:00
25Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb54:50+32:4321:30
26Adam NeroNässjö OK1:00:47+38:4023:50
27Malte LjungkvistOK Alehof1:07:22+45:1526:25
Eskil WincklerOK Orintoej godkänd
Isak DahlOK Alehofej godkänd
Hugo EngbladFrämmestads IKej start

D12 Kort

1 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LidénOK Landehof30:3715:32

H12 Kort

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK15:077:40
2Elias LauriFK Herkules20:19+5:1210:18
3Simon TolestamIF Rigor22:29+7:2211:24
4Lukas RandåkerSjövalla FK26:32+11:2513:28

D10

1 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK14:217:17
2Ida IvarssonOK Skogshjortarna16:27+2:068:21
3Nikki WeihartHestra IF19:13+4:529:45
4Ebba LövgärdOK Alehof19:35+5:149:56
5Agnes PaulssonOK Löftan21:12+6:5110:45
6Vera HöglundSjövalla FK21:46+7:2511:02
7Elin KarlssonOK Landehof22:16+7:5511:18
8Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering25:52+11:3113:07
9Wilma SandeliusFK Herkules27:14+12:5313:49
10Elly EinarssonKungälvs OK36:27+22:0618:30
11Elin JonssonSjövalla FK41:12+26:5120:54

H10

1 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan14:117:11
2Jarvis HanssonFrölunda OL15:23+1:127:48
3Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg16:30+2:198:22
4Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb16:42+2:318:28
5Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:18+3:078:46
6Melker SundströmHestra IF19:08+4:579:42
7Anton KarlssonUlricehamns OK20:35+6:2410:26
8Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb21:22+7:1110:50
9Bruno FovaeusSävedalens AIK21:27+7:1610:53
10Gustav KarlssonUlricehamns OK22:10+7:5911:15
11Axel PerssonGöteborg-Majorna OK23:44+9:3312:02
12Theander HulthénMölndal Outdoor IF25:12+11:0112:47
13Nils LydmarkSjövalla FK28:18+14:0714:21
14Jonas LeireGöteborg-Majorna OK28:25+14:1414:25
15Melker OckbornTrollhättans SOK29:29+15:1814:57
16Hugo TolestamIF Rigor30:54+16:4315:41
17Alvar HedenblomSjövalla FK40:18+26:0720:27
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Viggo NäsmanLerums SOKej godkänd
William BjörnbeckerSjövalla FKej start

D35

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MaxFrölunda OL47:3313:46

H35

4 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindqvistStenungsunds OK37:378:20
2Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK44:40+7:039:54
3Mattias KarlssonOK Alehof46:28+8:5110:18
4David AndréGöteborg-Majorna OK46:45+9:0810:21
5Måns ThörnqvistBredareds IF47:40+10:0310:34
6Niklas JambrénGöteborgs SK52:44+15:0711:41
7Erik HulthénMölndal Outdoor IF52:57+15:2011:44
8Martin AnderssonSjövalla FK55:59+18:2212:24
9Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK56:46+19:0912:35
10Urban RingströmRydboholms SK1:04:33+26:5614:18
11Linus IsebornFrämmestads IK1:14:19+36:4216:28

D40

3 540 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK36:2510:17
2Emma LindénFK Friskus-Varberg39:36+3:1111:11
3Johanna SundströmHestra IF40:06+3:4111:19
4Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof40:19+3:5411:23
5Linda MartinssonIF Marin Väst40:31+4:0611:26
6Anna NordelöfMölndal Outdoor IF40:38+4:1311:28
7Lotta SaetreOK Landehof41:11+4:4611:38
8Therese DahlströmOK Alehof42:30+6:0512:00
9Karolina WildheimMölndal Outdoor IF44:37+8:1212:36
10Karin KullmanOK Alehof45:17+8:5212:47
11Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL46:15+9:5013:03
12Katrin SkeppSävedalens AIK48:07+11:4213:35
13Pernilla AlexanderssonIF Rigor49:41+13:1614:02
14Linda LarssonFrämmestads IK50:11+13:4614:10
15Eva DahlOK Alehof51:16+14:5114:28
16Linda HedenblomSjövalla FK53:07+16:4215:00
17Kristina ÅhlundVänersborgs SK53:13+16:4815:01
18Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb53:29+17:0415:06
19Malin BruhnIF Rigor53:33+17:0815:07
20Karin AlthoffKungälvs OK1:03:39+27:1417:58
21Anna LarssonOK Gipen1:07:01+30:3618:55
22Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:19:15+42:5022:23
23Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:26:50+50:2524:31
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubbej start

H40

3 960 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin PetterssonSävedalens AIK33:398:29
2Sven GranforsOK Landehof34:12+0:338:38
3Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb39:51+6:1210:03
4Anders LövgärdOK Alehof40:54+7:1510:19
5Magnus AlinderSjövalla FK44:49+11:1011:19
6Andreas ViltfjällIFK Göteborg Orientering45:52+12:1311:34
7Johan LidénOK Landehof46:33+12:5411:45
8Laust SörensenGöteborg-Majorna OK47:41+14:0212:02
9Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK49:54+16:1512:36
10Patrick EricsonMullsjö SOK54:36+20:5713:47
11Jonas NorénHelsingborgs SOK1:00:29+26:5015:16
12Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:03:02+29:2315:55
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej start

D45

2 980 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof32:3410:55
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK32:43+0:0910:58
3Ulrika KindlundOK Tranan33:39+1:0511:17
4Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna34:49+2:1511:41
5Anna LövgärdOK Alehof35:58+3:2412:04
6Johanna AspIFK Göteborg Orientering37:27+4:5312:34
7Sara LorénOK Landehof39:01+6:2713:05
8Åse FuxborgSjövalla FK41:58+9:2414:04
9Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK47:40+15:0615:59
10Ulrika GranforsIF Rigor49:46+17:1216:42
11Charlotte DrejmoOK Landehof51:56+19:2217:25
12Maria AspIFK Göteborg Orientering53:26+20:5217:55
13Maria PeterssonHalmstad OK54:09+21:3518:10
14Malin JohanssonFK Friskus-Varberg54:25+21:5118:15
15Johanna HallqvistUlricehamns OK55:00+22:2618:27
Karin RundqvistOK Nackheej godkänd
Sofia KarlssonOK Landehofej start

H45

3 960 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK33:318:27
2Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:26+3:559:27
3Herman RosénGöteborg-Majorna OK37:27+3:569:27
4Sören SturessonLerums SOK38:15+4:449:39
5Magnus HedmanKungälvs OK40:04+6:3310:07
6Fredrik SundströmHestra IF40:23+6:5210:11
7Anders HellgrenFrölunda OL41:43+8:1210:32
8Peter DellmingIFK Göteborg Orientering41:55+8:2410:35
9Anders ArfwedsonFrölunda OL43:07+9:3610:53
10Thomas KarlssonOK Landehof43:13+9:4210:54
11Mikael BergstedtMarkbygdens OK43:17+9:4610:55
12Erik BengtssonFK Åsen44:02+10:3111:07
13Peter AspIFK Göteborg Orientering44:34+11:0311:15
14Jonas AxelssonLerums SOK45:20+11:4911:26
15Fredrik BergIF Rigor46:23+12:5211:42
16Martin WildheimMölndal Outdoor IF47:12+13:4111:55
17Per BaierTolered-Utby Ol-klubb49:19+15:4812:27
18Ulf NyqvistOK Landehof50:19+16:4812:42
19Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb50:45+17:1412:48
20Mats KarlfeldtSävedalens AIK52:02+18:3113:08
21Brett WeihartHestra IF52:23+18:5213:13
22Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb54:19+20:4813:42
23Fredrik PlumppuHestra IF54:32+21:0113:46
24Martin JohanssonHalmstad OK57:02+23:3114:24
25Robert EneljungIFK Göteborg Orientering58:15+24:4414:42
26Per CarlssonIF Hagen58:34+25:0314:47
27Martin LidénOK Landehof1:01:06+27:3515:25
28Johan HanssonOK Löftan1:03:27+29:5616:01
29Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:04:08+30:3716:11
30Mats RönnborgIK Uven1:07:12+33:4116:58
31Pär JohannessonFrölunda OL1:08:40+35:0917:20
32Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:16:16+42:4519:15
Mattias L BrockmarkMölndal Outdoor IFej start
Mathias FredrixonOK Skogshjortarnaej start

D50

2 980 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof32:2710:53
2Anette BernhedSävedalens AIK38:11+5:4412:48
3Maria BogrenIF Hagen38:12+5:4512:49
4Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK40:02+7:3513:26
5Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK42:48+10:2114:21
6Åsa NybergGöteborg-Majorna OK43:14+10:4714:30
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna45:32+13:0515:16
8Lena PeterssonOK Alehof45:36+13:0915:18
9Karin TorstenssonFalköpings AIK OK45:47+13:2015:21
10Åsa AlsiöIF Hagen45:50+13:2315:22
11Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK46:17+13:5015:31
12Carina AnderssonFK Friskus-Varberg49:10+16:4316:29
13Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK49:47+17:2016:42
14Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK50:50+18:2317:03
15Helen CarlbomIFK Göteborg Orientering50:55+18:2817:05
16Susanne BerghMölndal Outdoor IF52:32+20:0517:37
17Katarina AlmehedFrölunda OL54:56+22:2918:26
18Anne SvantessonHjärnarps OL56:06+23:3918:49
19Helena StensötaFrölunda OL57:36+25:0919:19
20Kristina LindOK Skärmen58:56+26:2919:46
21Katarina BorneFrölunda OL1:04:14+31:4721:33
Ing-Marie AronengBredareds IFej godkänd
Lena CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej start
Eva PedersenOK Skogshjortarnaej start

H50

3 540 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering29:168:16
2Ulrik OlssonBrattås CK29:22+0:068:17
3Andreas RangertIK Hakarpspojkarna32:45+3:299:15
4Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK33:22+4:069:25
5Odd WallumSävedalens AIK33:35+4:199:29
6Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering34:41+5:259:47
7Anders WadstenOK Landehof34:55+5:399:51
8Thomas PerssonOK Denseln35:56+6:4010:09
9Stefan AronengHestra IF36:02+6:4610:10
10Magnus KarlssonOK Landehof37:03+7:4710:27
11Richard BlomFrölunda OL37:10+7:5410:29
12Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering37:48+8:3210:40
13Peter AronssonFK Friskus-Varberg38:05+8:4910:45
14Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK38:16+9:0010:48
15Christian GrotnesIL Tyrving39:11+9:5511:04
16Mattias BååthSävedalens AIK40:13+10:5711:21
17Kennet HorvathHalmstad OK41:48+12:3211:48
18Ulf AlmehedFrölunda OL43:09+13:5312:11
19Erik RuotsalainenFrölunda OL45:40+16:2412:54
20Mikael JungbjerGöteborgs SK46:12+16:5613:03
21Torbjörn GrahnIK Uven46:14+16:5813:03
22David GabrielssonSävedalens AIK46:17+17:0113:04
23Øystein RappRaumar Orientering46:53+17:3713:14
24Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK48:14+18:5813:37
25Magnus OhlssonSjövalla FK48:26+19:1013:40
26Pär JohanssonOK Alehof50:08+20:5214:09
27Pål Kogstad NæssRaumar Orientering51:23+22:0714:30
28Torbjörn KjörkFrölunda OL51:35+22:1914:34
29Mats DahlrotIK Uven53:01+23:4514:58
30Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK53:36+24:2015:08
31Mats G AnderssonOK Skogshjortarna54:53+25:3715:30
32Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK55:18+26:0215:37
33Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering1:02:47+33:3117:44
34Graham KempGöteborg-Majorna OK1:03:48+34:3218:01
35Bernt BerndtssonFrölunda OL1:06:33+37:1718:47
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnaej start

D55

2 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne MagnussonOK Landehof37:3212:35
2Britta SahlinVänersborgs SK38:55+1:2313:03
3Lena ErikssonElfsborg SOK40:01+2:2913:25
4Nina BejbomUddevalla OK43:26+5:5414:34
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK44:59+7:2715:05
6Christina BirathStenungsunds OK46:11+8:3915:29
7Jane MelinGöteborg-Majorna OK47:24+9:5215:54
8Marianne HanssonBredareds IF48:32+11:0016:17
9Annika AasaIK Uven51:06+13:3417:08
10Mona OlssonBrattås CK51:52+14:2017:24
11Birgit HanssonHerrestads AIF53:29+15:5717:56
12Ingela HåkanssonIK Uven55:53+18:2118:45
13Karin HelmertzFrölunda OL1:30:14+52:4230:16
Lena ThuressonRydboholms SKej start

H55

3 450 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK29:368:34
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb31:14+1:389:03
3Kent KlassonHestra IF32:43+3:079:28
4Hans MelinGöteborg-Majorna OK33:14+3:389:37
5Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK34:07+4:319:53
6Per SanderGöteborg-Majorna OK34:17+4:419:56
7Jan HanssonStenungsunds OK34:43+5:0710:03
8Andres LaasOK Skogshjortarna34:54+5:1810:06
9Magnus JosefssonSävedalens AIK34:58+5:2210:08
10Pär ClaessonSävedalens AIK35:55+6:1910:24
11Stefan GustafssonOK Skogshjortarna36:20+6:4410:31
12Per-Arne WahlgrenSjövalla FK36:30+6:5410:34
13Lars MattssonOK Kåre36:31+6:5510:35
14Magnus JoelssonSOK 6836:50+7:1410:40
15Ulf WallinGöteborg-Majorna OK36:53+7:1710:41
16Lars MagnussonOK Landehof37:09+7:3310:46 Ladda ner rutt i gpx-format
17Jan HansenGöteborg-Majorna OK37:40+8:0410:55
18Anders AxelssonOK Skogsvargarna37:58+8:2211:00
19Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb38:00+8:2411:00
20Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK38:30+8:5411:09
21Magnus WideFrölunda OL38:53+9:1711:16
22Lars SvantessonHjärnarps OL39:05+9:2911:19
23Andrew LagoGöteborg-Majorna OK41:09+11:3311:55
24Christer BorgGöteborg-Majorna OK41:18+11:4211:58
25Klaes AxelssonMullsjö SOK42:05+12:2912:11
26Thomas AttforsSävedalens AIK42:37+13:0112:21
27Clas BörjessonIK Uven46:37+17:0113:30
28Christer CarlssonIK Uven47:29+17:5313:45
29Phil ConwayGuildford Orienteers47:49+18:1313:51
30Leif HagmanIK Uven49:32+19:5614:21
31Håkan WåhlanderFrölunda OL49:52+20:1614:27
32Per-Martin JohanssonIF Rigor50:49+21:1314:43
33Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg51:28+21:5214:55
34Mats HugosonKvillebyns SK51:53+22:1715:02
35Magnus PedersenOK Skogshjortarna54:05+24:2915:40
36Jonas JerlinFrölunda OL55:09+25:3315:59
37Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK56:06+26:3016:15
38Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen56:24+26:4816:20
39Jan RydénSjövalla FK58:52+29:1617:03
40Börje PerssonOK Alehof1:06:01+36:2519:08
41Thomas AlmgrenBorås GIF1:07:04+37:2819:26
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Roy JohanssonOK Skogsvargarnaej start
Göran StuhlhoferOK Landehofej start

D60

2 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern29:3811:56
2Gunilla LarssonBredareds IF32:59+3:2113:17
3Anne-Marie RöllikeOK Lindéna40:01+10:2316:08
4Anneli Brander NilssonStenungsunds OK40:19+10:4116:15
5Kerstin BurmanKvillebyns SK42:16+12:3817:02
6My EngströmLerums SOK42:19+12:4117:03
7Ann Warma LaasOK Skogshjortarna42:28+12:5017:07
8Eva KarlssonUddevalla OK43:16+13:3817:26
9Monica WassFalkenbergs OK49:57+20:1920:08
10Monika NilssonOK Alehof50:05+20:2720:11
11Maria VamlingFrölunda OL54:19+24:4121:54
Brith MohlinIK Sternej godkänd
Birgitta LööfGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingrid JessenFrämmestads IKej start
Inger WesterbergIF Hagenej start

H60

3 490 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe32:329:19
2Jörgen IvarssonHestra IF35:48+3:1610:15
3Lasse JohanssonEds SK36:00+3:2810:18
4Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF40:05+7:3311:29
5Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK40:34+8:0211:37
6Örjan WängdahlOK Gipen40:55+8:2311:43 Ladda ner rutt i gpx-format
7Urban LarssonOK Gipen41:55+9:2312:00
8Anders JohanssonHestra IF41:56+9:2412:00
9Pierre KarlssonOK Alehof42:05+9:3312:03
10Torbjörn LöfvingMullsjö SOK43:43+11:1112:31
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK43:47+11:1512:32
12Kjell NeroNässjö OK43:51+11:1912:33
13Anders SpånérGöteborg-Majorna OK44:30+11:5812:45
14Lennart HålsjöOK Skogshjortarna44:32+12:0012:45
15Jan FromIK Stern44:46+12:1412:49
16Magnus AnderssonUlricehamns OK45:21+12:4912:59
17Stefan JohanssonTrollhättans SOK46:16+13:4413:15
18Gunnar HåkanssonIK Uven47:32+15:0013:37
19Anders ErikssonIF Hagen49:26+16:5414:09
20Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK51:13+18:4114:40
21Martin EickhoffSävedalens AIK53:27+20:5515:18
22Henrik CarlssonIK Uven55:55+23:2316:01
23Sven-Erik BrodinKristinehamns OK55:59+23:2716:02
24Roy GjerdingOK Moss56:28+23:5616:10
25Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:03:26+30:5418:10
26Lennart VamlingFrölunda OL1:03:45+31:1318:15
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start

D65

2 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:5212:50
2Solveig HedenblomSjövalla FK37:56+6:0415:17
3Maria NorellFrölunda OL38:01+6:0915:19
4Ingela NelsénFalkenbergs OK40:28+8:3616:19
5Margareta JohanssonHalmstad OK40:44+8:5216:25
6Karin AxelssonIK Uven42:25+10:3317:06
7Monica KnutssonSävedalens AIK42:29+10:3717:07
8Marion HallstenUddevalla OK44:12+12:2017:49
9Gunilla HogedalVänersborgs SK48:02+16:1019:22
10Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb55:09+23:1722:14
11Catherine DawsonGafanhori57:52+26:0023:20
12Evamarie LundahlIF Hagen59:35+27:4324:01
13Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:00:48+28:5624:30

H65

2 970 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK33:1511:11
2Bo HerderssonMarkbygdens OK34:17+1:0211:32
3Yngve NorellFrölunda OL34:59+1:4411:46
4Björn JägerströmIK Uven36:56+3:4112:26
5Bengt SvedjebySkattkärrs SOK37:32+4:1712:38
6Lars HogedalVänersborgs SK38:54+5:3913:05
7Bill AnderssonHestra IF39:26+6:1113:16
8Lars GrehnMullsjö SOK41:16+8:0113:53
9Sten BlomströmIK Stern42:40+9:2514:21
10Kent ErikssonLerums SOK43:03+9:4814:29
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:11+9:5614:32
12Stefan MillegårdSävedalens AIK43:32+10:1714:39
13Hans Andersson StrinningAttunda OK45:35+12:2015:20
14Dan WidercrantzOK Skärmen46:17+13:0215:35
15Per FredrikssonOK Skogshjortarna51:43+18:2817:24
16Anders KumlinIK Ymer52:12+18:5717:34
17Roalh KlevelandKvillebyns SK53:25+20:1017:59
18Lennart AnderssonGöteborgs SK53:51+20:3618:07
19Anders MohlinIK Stern1:13:57+40:4224:53
20Sten HelmertzFrölunda OL1:24:22+51:0728:24
Hans EkbergTrollhättans SOKej start
Magnus RehnSävedalens AIKej start
Robert JessenFrämmestads IKej start

D70

2 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:2417:13
2Rosa JohanssonIK Uven49:45+6:2119:44
3Eva AlsinIK Ymer49:46+6:2219:44
4Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK53:23+9:5921:11
5Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK53:47+10:2321:20
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof55:01+11:3721:49
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK57:51+14:2722:57
8Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK58:18+14:5423:08
9Maja-Lisa HanssonOK Lindéna59:38+16:1423:39
10Ylva HäggströmIF Rigor1:01:58+18:3424:35
11Kristina JohanssonMullsjö SOK1:08:30+25:0627:10
12Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:16:12+32:4830:14
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Lotta BörjessonSävedalens AIKej godkänd

H70

2 970 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:2710:35
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:28+4:0111:56
3Hans M CarlssonIFK Göteborg Orientering35:41+4:1412:00
4Per-Arne KällénUddevalla OK36:52+5:2512:24
4Leif LöfTrollhättans SOK36:52+5:2512:24
6Sören SvenssonSjövalla FK37:08+5:4112:30
7Jonas LarssonOK Kullingshof37:26+5:5912:36
8Rune SandbergUddevalla OK37:37+6:1012:39
9Roy DawsonGafanhori37:40+6:1312:40
10Benny IvarssonFjärås AIK39:00+7:3313:07
11Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb40:26+8:5913:36
12Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK42:33+11:0614:19
13Dag LorénOK Frisene43:33+12:0614:39
14Torbjörn WikströmOK Orinto43:43+12:1614:43
15Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb44:28+13:0114:58
16Kjell JeppsonIF Rigor46:06+14:3915:31
17Rune EliassonFalkenbergs OK46:10+14:4315:32
18Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK46:58+15:3115:48
19Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb49:07+17:4016:32
20Olof KarlssonUddevalla OK49:23+17:5616:37
21Christer SamuelssonOK Löftan50:33+19:0617:01
22Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK51:26+19:5917:19
23Lars ÖsterbergSävedalens AIK51:42+20:1517:24
24Bengt MattssonOK Orinto51:56+20:2917:29 Ladda ner rutt i gpx-format
25Johnny KarlssonUddevalla OK54:21+22:5418:17
26Lennart AlmströmIK Stern54:58+23:3118:30
27Sten OlssonOK Alehof55:51+24:2418:48
28Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb56:29+25:0219:01
29Leif BjörkmanIK Ymer57:57+26:3019:30
30Dan JohanssonFjärås AIK1:07:41+36:1422:47
31Kurt JohanssonSvenljunga OK1:30:47+59:2030:34
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Bertil HermanssonStenungsunds OKej godkänd
Sture GrytheimElfsborg SOKej start

D75

1 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid HermanssonIK Ymer36:0918:26
2Gunnel SvenssonIK Ymer36:24+0:1518:34
3Ulla LindheIK Stern37:13+1:0418:59
4Britt RangertIK Ymer50:49+14:4025:55
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK55:20+19:1128:13
6Ingrid ÅhlundSvenljunga OK55:56+19:4728:32
7Inga PerssonOK Skogshjortarna1:06:41+30:3234:01
8Elvy BörjessonOK Alehof1:08:46+32:3735:05
9Lillemor HallinOK Landehof1:24:17+48:0843:00
10Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:25:44+49:3543:44
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd

H75

2 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna40:3313:39
2Magne HagströmFrölunda OL42:55+2:2214:27
3Henrik HvoslefIK Stern43:02+2:2914:29
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:47+3:1414:44
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:13+3:4014:53
6Gösta LindqvistOK Löftan46:47+6:1415:45
7Lennart SturessonVästerviks OK49:32+8:5916:40
8Steffen HäggströmIF Rigor50:14+9:4116:54
9Per LjungbergOK Alehof51:00+10:2717:10
10Bengt-Åke SvenssonIK Ymer54:03+13:3018:11
11Sven Erik SjöholmMullsjö SOK56:12+15:3918:55
12Ivan ErnvidUlricehamns OK1:00:07+19:3420:14
13Karl-Axel JohanssonIK Uven1:04:38+24:0521:45
14Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:09:05+28:3223:15
15Bengt HanssonOK Löftan2:09:13+1:28:4043:30
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lars LjungbergTrollhättans SOKej start
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej start

D80

1 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK38:5619:51
2Gunnel BörjessonIK Uven50:38+11:4225:50
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg52:16+13:2026:40
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK57:41+18:4529:25
5Marianne GrahnGöteborgs SK57:46+18:5029:28
6Barbro VallinKungälvs OK1:00:03+21:0730:38
7Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:03:38+24:4232:27

H80

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PerssonOK Eken1:04:4425:41
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:36:50+32:0638:25
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Roland BrandshageSävedalens AIKej start

H85

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven1:10:2027:54
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:20:59+10:3932:08
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 440 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva BergquistSjövalla FKfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Milou EdlundElfsborg SOKfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OKfullföljt
Astrid GrahnIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Anton GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Felix HansonKlubblösfullföljt
Mella HoglandKlubblösfullföljt
Vidar HoglandKlubblösfullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Erik HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Arthur HöögUddevalla OKfullföljt
Eldrin IsebornFrämmestads IKfullföljt
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elin KarlssonVaggeryds SOKfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Ingrid MånssonIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Kanpitcha OlinderssonOK Löftanfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Alexander RosenGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Viktor SunessonOK Alehoffullföljt
Ingrind SunneroVaggeryds SOKfullföljt
Greta WärnerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Astrid ZetterlundLerums SOKfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Kalle KalleFK Herkulesej godkänd
Viggo Kjellberg NilsenIFK Göteborg Orienteringej godkänd

U1

1 940 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JohannsonIFK Göteborg Orientering19:229:58
2Gustaf IngelsboOK Tranan19:49+0:2710:12
3Alexander LindellOK Alehof21:00+1:3810:49
4Love AnderssonSjövalla FK21:25+2:0311:02
5Linnea LundstedtSjövalla FK22:54+3:3211:48
6Vidar SunessonOK Alehof24:04+4:4212:24
7Vera BergquistSjövalla FK24:15+4:5312:30
8Jakob AnderssonOK Löftan24:16+4:5412:30
9David GustafssonGöteborg-Majorna OK24:33+5:1112:39
10Moa DahlOK Alehof24:43+5:2112:44
11Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb24:52+5:3012:49
12Selma BirkestadOK Orinto24:59+5:3712:52
13Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK25:12+5:5012:59
14Ingrid BirkestadOK Orinto25:28+6:0613:07
15Mailis HolmqvistSjövalla FK25:33+6:1113:10
16Elvira ÅhlundVänersborgs SK26:34+7:1213:41
17Adam HemmendorffIK Uven27:01+7:3913:55
18Emil ZetterlundLerums SOK27:16+7:5414:03
19Melker MartnerIFK Göteborg Orientering28:13+8:5114:32
20Viola RönnFK Friskus-Varberg28:15+8:5314:33
21Sally PilbladIFK Göteborg Orientering28:19+8:5714:35
22Elias GranängKungälvs OK28:27+9:0514:39
23Benias PerssonGällstadbygdens SOK28:30+9:0814:41
24Vera WildheimMölndal Outdoor IF28:31+9:0914:41
25Tage OlssonOK Skogshjortarna28:36+9:1414:44
26Anna Elisabeth  FontsaabruVarteig OL30:07+10:4515:31
27Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering30:10+10:4815:32
28Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK30:17+10:5515:36
29Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK31:03+11:4116:00
30Tom BrendelökkenIFK Göteborg Orientering32:02+12:4016:30
31Joel BjörkmanKungälvs OK32:05+12:4316:32
32Fanny GunnarssonIF Rigor33:29+14:0717:15
33Mikkel BergmanIK Uven34:06+14:4417:34
34Edvin BergmanIK Uven34:13+14:5117:38
35Ivar SkårmanFrölunda OL41:25+22:0321:20
36Melker SöderströmIF Rigor42:16+22:5421:47
37Axel GustafsonDegerfors OK43:12+23:5022:16
38Elvira BjörklundSjövalla FK43:34+24:1222:27
39Stina CarlssonKungälvs OK44:37+25:1522:59
Frederik HulthénMölndal Outdoor IFej start

U2

2 510 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Almer HanningOK Löftan25:009:57
2Elvina BergdahlOK Orinto25:28+0:2810:08
3Hugo BoqvistMölndal Outdoor IF27:36+2:3610:59
4Olle JohannsonIFK Göteborg Orientering27:51+2:5111:05
5Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb27:53+2:5311:06
6Malte AnderssonSjövalla FK28:06+3:0611:11
7William RönnFK Friskus-Varberg28:14+3:1411:14
8Arvid LanneKungälvs OK29:06+4:0611:35
9Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg29:52+4:5211:53
10Saga WildheimMölndal Outdoor IF31:17+6:1712:27
11Imre IsebornFrämmestads IK33:30+8:3013:20
12Hjalmar JohanssonOK Alehof33:38+8:3813:23
13Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb34:31+9:3113:45
14William FedjeFrölunda OL35:53+10:5314:17
15Jonathan HagmanOK Orinto36:18+11:1814:27
16Moa WallströmSävedalens AIK36:38+11:3814:35
17Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering36:55+11:5514:42
17Vera LindbergIFK Göteborg Orientering36:55+11:5514:42
19Filip StåhlSävedalens AIK37:05+12:0514:46
20Svea PellméStenungsunds OK37:40+12:4015:00
21Jesper RandåkerSjövalla FK39:23+14:2315:41
22Axel JarlNAIS Orienteringsklubb40:06+15:0615:58
23Hannes  GöökSjövalla FK40:17+15:1716:02
23Jonatan GöökSjövalla FK40:17+15:1716:02
25Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb41:22+16:2216:28
26Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK41:38+16:3816:35
27Eliva PerssonGällstadbygdens SOK41:48+16:4816:39
28Elin MånssonIFK Göteborg Orientering41:54+16:5416:41
29Vilgot LöfFK Herkules44:08+19:0817:34
30Kerstin SvenssonOK Kullingshof44:46+19:4617:50
31Melker LöfFK Herkules44:51+19:5117:52
32Melvin KarlssonFK Herkules45:00+20:0017:55
33Åsa JalmelydFrölunda OL45:17+20:1718:02
34Tyra OlssonOK Skogshjortarna46:24+21:2418:29
35Julia VildinFK Herkules47:22+22:2218:52
36Ebba GranhageSjövalla FK48:07+23:0719:10
37Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK49:08+24:0819:34
38Axel LydmarkSjövalla FK49:11+24:1119:35
38Solveig WallentinLerums SOK49:11+24:1119:35
40Alice NohleKungälvs OK50:24+25:2420:04
41Emilia PerssonIK Uven50:26+25:2620:05
42Maja CarlssonKungälvs OK51:23+26:2320:28
43Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb51:33+26:3320:32
44Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb51:35+26:3520:33
45Bojan WallentinLerums SOK54:43+29:4321:47
46Carl Wik GyllenstenFK Herkules57:59+32:5923:06
47Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK1:03:53+38:5325:27
Eskil SandströmKlubblösej godkänd
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Eric UnemanOK Alehofej godkänd
Elias LundbladMarkbygdens OKej godkänd
Emma WisslerFK Herkulesej start

Öppen motion 1

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dennis MerzKlubblös32:1712:51
2Ali WaisVänersborgs SK32:49+0:3213:04
3Elisabeth GranhageSjövalla FK48:29+16:1219:18
4Harriet NymanOK Gipen54:22+22:0521:39
5Margareta KreuterFjärås AIK1:03:54+31:3725:27
6Pontus EkengrändKlubblös1:10:48+38:3128:12

Öppen motion 3

3 030 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma RothKlubblös37:2212:19
2Simon LindrothKlubblös38:13+0:5112:36
3Lena OlssonKinnaströms SK39:44+2:2213:06
4Karin ReimertzGällstadbygdens SOK42:18+4:5613:57
5Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering43:44+6:2214:26
6Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb43:54+6:3214:29
7Tage Winberg ÖsterboSävedalens AIK45:12+7:5014:55
8Axel Ström EckerlidSävedalens AIK45:13+7:5114:55
9Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK45:32+8:1015:01
10Katrin PellméStenungsunds OK46:03+8:4115:11
11Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb46:36+9:1415:22
12Åsa DryseliusMarkbygdens OK51:40+14:1817:03
13Maare OllinSävedalens AIK53:13+15:5117:33
14Jonathan AlmgrenBorås GIF53:41+16:1917:43
15Tilda ThulinKungälvs OK53:50+16:2817:46
16Annika CarlssonKlubblös54:29+17:0717:58
17Christer NelsénFalkenbergs OK55:01+17:3918:09
18Ann-Christine BorgFrölunda OL55:53+18:3118:26
19Eva CarlbomMölndal Outdoor IF56:11+18:4918:32
20Emmelie GeorgssonOK Nackhe56:39+19:1718:41
21Madeleine PetterssonIngen56:42+19:2018:42
22Matilda LanneKungälvs OK58:42+21:2019:22
23Maria JohnssonOK Nackhe58:55+21:3319:26
24Helen KarlssonVaggeryds SOK1:00:15+22:5319:53
25Christer BergSjövalla FK1:00:47+23:2520:03
26Merete BergmanIK Uven1:00:53+23:3120:05
27Susanne FjällborgStenungsunds OK1:01:14+23:5220:12
28Jakob RingströmOK Landehof1:05:08+27:4621:29
29Cecilia DKlubblös1:06:28+29:0621:56
30Tina SunneroVaggeryds SOK1:07:49+30:2722:22
31Lisa KjellénHelsingborgs SOK1:08:14+30:5222:31
32Stina KjellénHelsingborgs SOK1:08:19+30:5722:32
33Johanna TruschGöteborg-Majorna OK1:08:20+30:5822:33
34Eva BergmanIK Uven1:08:30+31:0822:36
35Alma NohleKungälvs OK1:10:43+33:2123:20
36Lars NohleKungälvs OK1:10:46+33:2423:21
37Alice BohlinIFK Göteborg Orientering1:12:24+35:0223:53
38Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:12:29+35:0723:55
39Reijo MukkalaHalmstad OK1:13:25+36:0324:13
40Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:14:51+37:2924:42
41Eva SvenssonUlricehamns OK1:19:35+42:1326:15
42Rune JungbjerGöteborgs SK1:26:06+48:4428:24
43Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:31:13+53:5130:06
44Eva LannfeltOK Skogshjortarna1:36:03+58:4131:41
45Annika BerglundIF Marin Väst1:43:15+1:05:5334:04
46Pia RangmarkOK Skogshjortarna1:47:46+1:10:2435:33
47Ulla BjörkmanIK Ymer1:57:17+1:19:5538:42
48Bibbi GustafssonOK Gipen2:11:57+1:34:3543:32
Stig WallermanBorås GIFej godkänd
Arvid HägerstrandKungälvs OKej godkänd
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lena HenrikssonIL Tyrvingej godkänd
Emelie HagmanOK Orintoej godkänd
Sofia HagmanOK Orintoej godkänd
Pia HeikkinenFrölunda OLej godkänd

Öppen motion 5

3 520 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan SunneroVaggeryds SOK33:339:31
2Tobias AnderssonGöteborgs SK38:33+5:0010:57
3Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK45:21+11:4812:53
4Ola GustafssonKlubblös47:19+13:4613:26
5Per RubendahlOK Skogshjortarna47:54+14:2113:36
6Jonas NielsenOK Skogshjortarna48:57+15:2413:54
7Fredrik KörleOK Landehof49:27+15:5414:02
8Filip EklundHalmstad OK50:08+16:3514:14
9Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering50:41+17:0814:23
10Olof StåhlSävedalens AIK53:14+19:4115:07
11Andreas NäsmanLerums SOK53:30+19:5715:11
12Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK55:39+22:0615:48
13Fredrik OlinderssonOK Löftan55:57+22:2415:53
14Olof BjörkmanKungälvs OK56:01+22:2815:54
15Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg56:45+23:1216:07
16Eva NilssonKungälvs OK58:02+24:2916:29
17Helena LindbergIFK Göteborg Orientering58:29+24:5616:36
18Anki BlennowFalköpings AIK OK58:39+25:0616:39
19Dick HimmelmannSjövalla FK1:00:35+27:0217:12
20Jesper IngelsboOK Tranan1:00:43+27:1017:14
21Håkan HagmanOK Orinto1:01:21+27:4817:25
22Ida ErikssonOK Landehof1:01:49+28:1617:33
23Ulla EinarssonKungälvs OK1:02:03+28:3017:37
24Jonas LundqvistSjövalla FK1:02:25+28:5217:43
25Johan KarlssonVaggeryds SOK1:03:33+30:0018:03
26Peter AlexanderssonIF Rigor1:03:34+30:0118:03
27Ingrid AlinderSjövalla FK1:03:39+30:0618:04
28Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:04:46+31:1318:23
29Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:05:41+32:0818:39
30Camilla BjörklundSjövalla FK1:06:51+33:1818:59
31Johanna KarlssonUlricehamns OK1:09:12+35:3919:39
32Linda JakobssonIK Uven1:09:53+36:2019:51
33Ulrika GreenIK Stern1:10:26+36:5320:00
34Sven TolestamIF Rigor1:10:46+37:1320:06
35Gunnar BejbomUddevalla OK1:10:51+37:1820:07
36Einar SörqvistMarkbygdens OK1:11:09+37:3620:12
37Charlotta SvarfvarSjövalla FK1:11:17+37:4420:15
38Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:11:37+38:0420:20
39Sofia SörqvistMarkbygdens OK1:12:11+38:3820:30
40Petter KarlssonIK Uven1:12:28+38:5520:35
41Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering1:13:19+39:4620:49
42Ulrika LogrenSjövalla FK1:13:54+40:2120:59
43Isak LemurellSjövalla FK1:14:22+40:4921:07
44Malin LemurellSjövalla FK1:14:37+41:0421:11
45Marie-Louise LarssonLerums SOK1:15:41+42:0821:30
46Elisabeth SöderströmIF Rigor1:16:20+42:4721:41
47Madelene HanssonOK Löftan1:16:54+43:2121:50
48Anna Ekbom OlsonIK Uven1:17:11+43:3821:55
49Nora AronengHestra IF1:18:00+44:2722:09
50Moltas HultinOK Mark1:18:02+44:2922:10
51Eva BäcklundTrollhättans SOK1:18:59+45:2622:26
52Linnea OskarssonSjövalla FK1:20:00+46:2722:43
53Magnus OskarssonSjövalla FK1:20:02+46:2922:44
54Susanne BerganderEksjö SOK1:20:04+46:3122:44
55Lennart SvenssonOK Kullingshof1:20:18+46:4522:48
56Kerstin OlesundOK Landehof1:21:48+48:1523:14
57Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:23:49+50:1623:48
58Erik GustafssonDegerfors OK1:25:02+51:2924:09
59Maria LarssonDegerfors OK1:25:17+51:4424:13
60Jesper AugustssonKinnaströms SK1:25:37+52:0424:19
61Marie CarlssonFrölunda OL1:25:56+52:2324:24
62Karin BergdahlIK Uven1:26:33+53:0024:35
63Mikael NilssonFK Friskus-Varberg1:28:09+54:3625:02
64Maria GrahnElfsborg SOK1:29:01+55:2825:17
65Jenny RönnqvistOK Löftan1:29:24+55:5125:23
66Claes BjörkmanSjövalla FK1:29:50+56:1725:31
67Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:32:05+58:3226:09
68Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:32:26+58:5326:15
69Ingrid AnderssonIF Rigor1:34:11+1:00:3826:45
70Ulf KokinskyIFK Göteborg Orientering1:35:49+1:02:1627:13
71Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:37:25+1:03:5227:40
72Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:37:33+1:04:0027:42
73Wilhelm VictorzonMullsjö SOK1:40:41+1:07:0828:36
74Marie HallbergIF Marin Väst1:44:27+1:10:5429:40
75Katja HäggmalnKlubblös1:45:25+1:11:5229:56
76Jeanette BlomOK Löftan1:45:26+1:11:5329:57
77Annika OskarssonSjövalla FK1:47:07+1:13:3430:25
78Susanne Cervin JohanssonIFK Göteborg Orientering1:59:45+1:26:1234:01
Matilda RundqvistOK Nackheej godkänd
Birgitta DahlströmKungälvs OKej godkänd
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndalej godkänd
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Lisa KihlströmKlubblösej godkänd
Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Bo CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Lena KollénIF Marin Västej godkänd
Maja TorseinFrölunda OLej godkänd
Anna WikFK Herkulesej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias KarlssonOK Landehof32:0910:51
2Pär BoqvistMölndal Outdoor IF32:22+0:1310:56
3Camilla ÖhgrenSävedalens AIK34:08+1:5911:31
4Josefin HanningOK Löftan35:59+3:5012:09
5Jonas BergdahlOK Orinto36:21+4:1212:16
6Anders ThulinKungälvs OK36:51+4:4212:26
7Fredrik AskMarkbygdens OK36:59+4:5012:29
8Gustaf BergquistSjövalla FK37:04+4:5512:31
9Jeanette SigenstamMarkbygdens OK38:14+6:0512:55
10Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK38:24+6:1512:58
11Sven-Åke AnderssonIF Rigor38:37+6:2813:02
12Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF38:44+6:3513:05
13Ted LiivrandOK Skogshjortarna39:02+6:5313:11
14Tommy JohnssonOK Nackhe39:16+7:0713:15
15Anders LammFrölunda OL39:32+7:2313:21
16Henrik AnderssonOK Löftan39:51+7:4213:27
17Henrik PellméStenungsunds OK40:30+8:2113:40
18Tobias HolmqvistSjövalla FK40:39+8:3013:43
19Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK40:56+8:4713:49
20Agnes BohlinIFK Göteborg Orientering41:25+9:1613:59
21Johan NilssonKlubblös42:04+9:5514:12
22Anders ReimertzGällstadbygdens SOK42:37+10:2814:23
23Andreas LindqvistSävedalens AIK43:02+10:5314:32
24Malin LammFrölunda OL43:18+11:0914:37
25Jonas RutbergIK Stern43:35+11:2614:43
26Hans SvenssonOK Kullingshof43:51+11:4214:48 Ladda ner rutt i gpx-format
27Helena BlomqvistMarkbygdens OK43:58+11:4914:51
28Axel GranströmKlubblös44:04+11:5514:53
29Torgny PetterssonMarkbygdens OK44:05+11:5614:53
30Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb44:09+12:0014:54
31Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb44:54+12:4515:10
32Lena MelvinsdotterIF Rigor44:57+12:4815:11
33Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK45:00+12:5115:12
34Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb45:48+13:3915:28
35Kristina HederskogJönköpings OK45:51+13:4215:29
36Maria GustafssonSävedalens AIK46:02+13:5315:33
37Hans AntonssonOK Löftan46:16+14:0715:37
38Johan SärnbrattKlubblös46:43+14:3415:46
39Mikael HanssonBredaryds SOK47:05+14:5615:54
40Lars-Inge AnderssonOK Räven47:38+15:2916:05
41Joakim ÖfverholmFK Herkules49:00+16:5116:33
42Sten-Åke NilssonOK Alehof49:09+17:0016:36
43Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering49:13+17:0416:37
44Peter ÖstenssonOK Tranan49:20+17:1116:40
45Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna49:24+17:1516:41
46Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK49:26+17:1716:42
47Sofia SamuelssonOK Gipen49:48+17:3916:49
48Camilla BorgKlubblös50:00+17:5116:53
49Hans PerssonOK Älgen50:57+18:4817:12
50Anders PetterssonMariestads FK51:21+19:1217:20
51Martin HellbergKlubblös51:22+19:1317:21
52Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK51:40+19:3117:27
53Måns DahlströmLustens OK52:00+19:5117:34
54Ylva BlomFrölunda OL52:01+19:5217:34
55Lotta NybergOK Alehof52:03+19:5417:35
56Ellinor JohanssonOK Alehof52:06+19:5717:36
57Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK52:18+20:0917:40
58Hans CarlstedtSävedalens AIK52:26+20:1717:42
59Lars StrömbergOK Skogshjortarna52:49+20:4017:50
60Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK53:37+21:2818:06
61Frida BjörklundSjövalla FK53:59+21:5018:14
62Lars BohlinIFK Göteborg Orientering54:33+22:2418:25
62Nils-Erik GunnarssonOK Gipen54:33+22:2418:25
64Gunilla LindOK Landehof54:37+22:2818:27
65Annika HogedalGöteborg-Majorna OK54:44+22:3518:29
66Ingvar MarsKinnaströms SK54:52+22:4318:32
67Henrik RosholmKlubblös55:03+22:5418:35
68Karin JohanssonSävedalens AIK55:28+23:1918:44
69Markus KarlssonSimlångsdalens IF56:12+24:0318:59
70Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK56:27+24:1819:04
71Stefan SvenssonOK Kullingshof56:37+24:2819:07
72Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK56:40+24:3119:08
73Robert BurénIK Ymer56:45+24:3619:10 Ladda ner rutt i gpx-format
74Sigrid VemdalMullsjö SOK56:49+24:4019:11
75Malin DalbergKlubblös57:10+25:0119:18
76Henrik DelinIK Uven57:46+25:3719:30
77Krister AlfredssonOK Orinto58:01+25:5219:36
78Anders ErikssonOK Gipen58:21+26:1219:42
79Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb59:00+26:5119:55
79Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK59:00+26:5119:55
81Sandra AnderssonFalkenbergs OK59:07+26:5819:58
82Staffan BrobergIF Marin Väst59:27+27:1820:05
83Lena BergstrandKungälvs OK1:00:57+28:4820:35
84Bjørn AarbuVarteig OL1:01:00+28:5120:36
85Miriam ZetterlundLerums SOK1:02:59+30:5021:16
86Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:04:37+32:2821:49
87Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:04:54+32:4521:55
88Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:05:12+33:0322:01
89Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:06:12+34:0322:21
90Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:06:44+34:3522:32
91Pertti HeedOK Orinto1:08:03+35:5422:59
92Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:08:12+36:0323:02
93Niklas RosholmKlubblös1:08:17+36:0823:04
94Emilia JohanssonOK Gisle1:08:24+36:1523:06
95Claes GreenSjövalla FK1:09:38+37:2923:31
96Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu1:10:22+38:1323:46
97Linda DanielssonLerums SOK1:11:43+39:3424:13
98Karin WahlgrenSjövalla FK1:11:52+39:4324:16
99Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:12:41+40:3224:33
100Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:12:48+40:3924:35
101Monica BrönnestamOK Gipen1:15:15+43:0625:25
102Olof AnderssonIF Rigor1:16:55+44:4625:59
103Anna BeischerIK Uven1:17:11+45:0226:04
104Anna GrahnIK Uven1:17:50+45:4126:17
105Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:17:52+45:4326:18
106Petter Wik GyllenstenFK Herkules1:20:11+48:0227:05
107Oscar GyllenstenFK Herkules1:20:14+48:0527:06
108Sussane EickhoffSävedalens AIK1:22:17+50:0827:47
109Lars-Åke LarssonOK Tranan1:22:55+50:4628:00
110Jan AnderssonFjärås AIK1:25:22+53:1328:50
111Ingegerd ArvidssonIF Rigor1:34:54+1:02:4532:03
112Kjell RybergIFK Göteborg Orientering1:38:07+1:05:5833:08
Lars MathiassonIK Sternej godkänd
Melvin KristiansenIF Rigorej godkänd
Frida WallentinLerums SOKej godkänd
Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Monica LarssonOK Trananej godkänd
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd
Inger SundinOK Landehofej godkänd
Daniel SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sofia AnderssonCentrum OKej godkänd

Öppen motion 8

4 480 m, 109 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering29:276:34
2Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK30:45+1:186:51
3Patrik MartnerIFK Göteborg Orientering31:49+2:227:06
4Erik ÖhlundUlricehamns OK33:35+4:087:29
5Tobias NobornIFK Göteborg Orientering33:57+4:307:34
6Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering35:36+6:097:56
7Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK36:39+7:128:10
8Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb39:01+9:348:42
9Thorsten SvenssonFinspångs SOK40:46+11:199:05
10Per NordholmSävedalens AIK40:50+11:239:06
11Lennart BengtssonFalkenbergs OK41:12+11:459:11
12Leif SvenssonOK Tisaren41:37+12:109:17
13Johan KarlssonKlubblös41:48+12:219:19
14Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering42:15+12:489:25
15Karl LarssonOK Skogshjortarna42:25+12:589:28
16Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK42:33+13:069:29
17Johan RosénGöteborg-Majorna OK42:53+13:269:34
18Josefine KristianssonTrollhättans SOK42:58+13:319:35
19Magnus ZetterlundLerums SOK43:30+14:039:42
20Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering43:32+14:059:43
21Jonas NybergOK Alehof44:09+14:429:51
22Christofer FredrikssonSödertälje IF44:19+14:529:53
23Martin SykGöteborgs SK44:49+15:2210:00
24Johan GrahnIK Uven45:09+15:4210:04
25Filip HolmHalmstad OK45:17+15:5010:06
26Christian TingströmGöteborg-Majorna OK45:18+15:5110:06
27Bodil HalvarssonUlricehamns OK45:48+16:2110:13
28Lars KullmanOK Alehof46:03+16:3610:16
29Ellen JohnssonOK Nackhe46:44+17:1710:25
30Jens ArvidssonIF Rigor46:50+17:2310:27
31Daniel HägerstrandKungälvs OK46:53+17:2610:27
32Lukas WadstenOK Landehof46:54+17:2710:28
33Stefan JohanssonKungälvs OK47:06+17:3910:30
34Johan ÅhlundVänersborgs SK47:15+17:4810:32
35Annica EngIFK Göteborg Orientering47:26+17:5910:35
36Staffan NethGöteborgs SK47:48+18:2110:40
37Hanna AxelssonOK Skogshjortarna47:58+18:3110:42
38Anders LeireGöteborg-Majorna OK48:37+19:1010:51
39Mikael AxelssonOK Skogshjortarna48:50+19:2310:54
40Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK48:52+19:2510:54
41Magnus Ö BernhedSävedalens AIK49:16+19:4910:59
42Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering49:17+19:5011:00
43Klara AskMarkbygdens OK49:21+19:5411:00
44Johan MarsMarkbygdens OK49:37+20:1011:04
45Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb51:03+21:3611:23
46Stefan LemurellSjövalla FK51:11+21:4411:25
47Per FlakbergIFK Göteborg Orientering51:32+22:0511:30
48Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering52:23+22:5611:41
49Erik KvarnströmKils OK53:03+23:3611:50
50Åsa HedströmOK Skogshjortarna53:06+23:3911:51
51Mikael SjölundGöteborg-Majorna OK53:18+23:5111:53
52Olof HalvarssonGöteborg-Majorna OK53:25+23:5811:55
53Annika WesthMullsjö SOK53:40+24:1311:58
54Anna BerlinKungälvs OK54:39+25:1212:11
55Svante LunggrenKlubblös54:43+25:1612:12
56Martin AxelssonOK Skogshjortarna55:19+25:5212:20
57Stig LarssonGöteborg-Majorna OK55:26+25:5912:22
58Sarah PerssonOK Denseln55:46+26:1912:26
59Stefan JakobssonFrölunda OL56:28+27:0112:36
60Tobias HöglundSjövalla FK56:47+27:2012:40
61Lennart EkvallTrollhättans SOK57:03+27:3612:44
62Johan GranforsIF Rigor57:53+28:2612:55
63Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro57:59+28:3212:56
64Henrik UndelandIFK Göteborg Orientering58:27+29:0013:02
65Kevin LarssonKlubblös58:39+29:1213:05
66Hans NilssonKungälvs OK59:05+29:3813:11
67Patrik FalkGöteborg-Majorna OK59:17+29:5013:13
68Nina DjerfLerums SOK59:36+30:0913:18
69Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb59:39+30:1213:18
70Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:00:04+30:3713:24
71Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:00:26+30:5913:29
72Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:00:29+31:0213:30
73Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK1:01:39+32:1213:45
74Mark UbbinkSävedalens AIK1:02:03+32:3613:51
75Patrick DjerfLerums SOK1:02:52+33:2514:01
75Adam GrandénIK Ymer1:02:52+33:2514:01
77Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:03:06+33:3914:05
78Hans GrandénIK Ymer1:04:09+34:4214:19
79Maria HöglundSjövalla FK1:04:16+34:4914:20
80Agnes RamleGöteborg-Majorna OK1:04:46+35:1914:27
81Andreas HermanssonOK Stigen1:05:11+35:4414:32
82Anders CullbrandMölndal Outdoor IF1:05:27+36:0014:36
83Peter WissöLerums SOK1:06:18+36:5114:47
84Markus LindbergOK Skogshjortarna1:06:34+37:0714:51
85Malin PerssonOK Denseln1:06:45+37:1814:53
86Peter WallentinLerums SOK1:07:12+37:4515:00
87Phil MullinsSjövalla FK1:07:53+38:2615:09
88Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:09:03+39:3615:24
89Jan BergmanOK Kåre1:10:08+40:4115:39
90Harri ViinamäkiIF Hagen1:11:05+41:3815:52
91Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:11:33+42:0615:58
92Elvira RamleKlubblös1:13:27+44:0016:23
93Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:00+44:3316:31
94Håkan BjörklundSjövalla FK1:14:45+45:1816:41
95Erika AntonssonKlubblös1:14:57+45:3016:43
96Sandra EkströmOK Orinto1:15:32+46:0516:51
97Anna SvenssonIF Rigor1:16:38+47:1117:06
98Sven ErikssonOK Landehof1:17:40+48:1317:20
99Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:19:08+49:4117:39
100August BjälemarkGöteborg-Majorna OK1:20:52+51:2518:03
101Richard TorseinFrölunda OL1:20:56+51:2918:03
102Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:26:49+57:2219:22
103Peter RamleSjövalla FK1:38:22+1:08:5521:57
Cecilia BerganderEksjö SOKej godkänd
Andreas PihlströmOK Landehofej godkänd
Erik JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd
Jonas LauriFK Herkulesej godkänd
Petter ErikssonLustens OKej godkänd

Öppen motion 10

1 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan RundqvistOK Nackhe25:1717:19
2Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg33:10+7:5322:43
3Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared35:17+10:0024:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser